Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
21.04.2026
20.04.2026
19.04.2026
18.04.2026
17.04.2026
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
Reklama:
Partner:




Thiersee
.
| Punkt K: | 40 m |
| Długość najazdu: | 50 m |
| Nachylenie najazdu: | 30° |
| Rok budowy: | 1930 |
| Przebudowy: | 1932 |
| Współrzędne: | 47.584883, 12.122892 ✔
![]() |
| Punkt K: | 32 m |
| Rok budowy: | 1955 |
| Współrzędne: | 47.585139, 12.123133 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | SV Thiersee |
| Współrzędne: | 47.584883, 12.122892 ✔
![]() |
Klub sportów zimowych Thiersee w Tyrolu został założony w 1929 roku, a w latach 1929-30 zbudowano 30-metrową skocznię narciarską w pobliżu pensjonatu "Haus Charlotte". W 1932 roku skocznia narciarska została ulepszona, a długi naturalny najazd został zastąpiony drewnianą konstrukcją najazdową. Od tej pory skoki do 50 metrów miały być możliwe. Najbardziej utytułowanym sportowcem nordyckim z Thiersee w okresie II wojny światowej był Hubert Hammerschmidt, który brał udział w igrzyskach olimpijskich w kombinacji norweskiej w 1948 roku. W latach 50. zbudowana została juniorska skocznia Pendling. Była używana przez klub SV Thiersee, gościła także kilka juniorskich mistrzostw Tyrolu. Dziś klub skupia się na narciarstwie alpejskim.
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: