Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
11.05.2026
10.05.2026
09.05.2026
08.05.2026
07.05.2026
06.05.2026
Reklama:
Partner:




Rumford
.
| Punkt K: | ok. 50 m |
| Rok budowy: | ok. 1940 |
| Data wyburzenia: | 1961 |
| Współrzędne: | 44.566945, -70.563447 ✔
![]() |
| Punkt K: | ok. 20 m |
| Współrzędne: | 44.565745, -70.561776
![]() |
| Punkt K: | ok. 10 m |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | Chisholm Ski Club |
| Współrzędne: | 44.566945, -70.563447 ✔
![]() |
Scotties Mountain (także: Scottie's i Scotty's) była drugim w historii, po Spruce Street, miejscem skoków narciarskich w Rumford w stanie Maine. W latach 40. zbudowano tam skocznię i wyciąg narciarski, częściowo dzięki pomocy firmy Oxford Paper Company. W pobliżu znajdowały się także dwie młodzieżowe skocznie nazywane "High School" i "Grammar School". Wraz z wygaśnięciem dzierżawy terenu Scotties w 1961 roku Chisholm Ski Club nabył około 450 akrów na niedalekiej Black Mountain i rozpoczął budowę nowego kompleksu narciarskiego, co zakończyło historię narciarstwa na Scotties Mountain.
Linki:
Mapa:Reklama:
Komentarz: