Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
11.05.2026
10.05.2026
09.05.2026
08.05.2026
Reklama:
Partner:




Edlowe
.
| Punkt K: | 35 m |
| Wysokość wieży: | 7,6 m |
| Inne skocznie: | K25 |
| Punkt K: | 30 m |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1929 |
| Koniec funkcjonowania: | 1936 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | Silver Spruce Ski Club |
| Współrzędne: | 38.957190, -105.086579
![]() |
W 1929 roku został założony klub narciarski Silver Spruce przez trzech mieszkańców Colorado Springs, Clarence'a Coila, Douga Shafera i Johna Fowlera. Założyli oni ośrodek narciarski w hrabstwie Teller w regionie Pikes Peak na wysokości 4301 m n.p.m., na południe od historycznego miasta Edlowe, które znajdowało się przy linii kolejowej między Divide a Woodland Park. Początkowo skocznia narciarska „Suicide Hill” została zbudowana na Suicide Gulch latem 1929 roku. W następnym roku prawdopodobnie w pobliżu Silver Spruce / Merriman Ranch wybudowano lepszy kompleks do skoków narciarskich, który umożliwiał skoki na odległość większą niż 30 metrów. Dobudowano także mniejszą skocznię i tor saneczkowy. Regionalne zawody w skokach narciarskich przyciągnęły kibiców z Colorado Springs, a nawet z Denver. W 1936 r. klub przeniósł działalność na stoki Glen Cove przy Pikes Peak, gdzie pierwsze zawody w skokach narciarskich na tymczasowej skoczni miały się odbyć już w 1924 r.
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: