Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
05.04.2026
04.04.2026
03.04.2026
02.04.2026
01.04.2026
31.03.2026
Reklama:
Partner:



Selce pri Banskej Bystrici
.
| Wielkość skoczni: | HS 72 |
| Punkt K: | 65 m |
Rekord skoczni: |
63,0 m (Stefan Lysý , 1986) |
| Rok budowy: | 2019 |
| Współrzędne: | 48.778668, 19.210236 ✔
![]() |
| Wielkość skoczni: | HS 22 |
| Punkt K: | 20 m |
Rekord skoczni: |
15,0 m (Teodor Bežuch , 16.02.2019) |
Rekord skoczni: |
14,5 m (Ella Wittmanová , 16.02.2019) |
| Współrzędne: | 48.778562, 19.209506 ✔
![]() |
| Wielkość skoczni: | HS 11 |
| Punkt K: | 10 m |
| Igelit: | jest |
| Współrzędne: | 48.779038, 19.209668 ✔
![]() |
| Punkt K: | 10 m |
| Data wyburzenia: | 2018 |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 48.778595, 19.209352 ✔
![]() |
| Punkt K: | 35 m |
| Rok budowy: | 1970 |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 48.779176, 19.210409 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1967 |
| Przebudowy: | 2017-2018 |
| Status: | w użytku |
| Klub narciarski: | Ski Club Selce |
| Współrzędne: | 48.778668, 19.210236 ✔
![]() |
W miejscowości Selce koło Bańskiej Bystrzycy w 1967 roku pod przewodnictwem Josefa Klimenta zbudowane zostały skocznie narciarskie "Dubiny". Obiekty przez wiele ostatnich lat leżały odłogiem, aż do 2014 roku kiedy to założono klub sportowy Ski Club Selce w celu szkolenia młodych zawodników. Pierwotnie klub korzystał z igelitowych skoczni w pobliskiej Bańskiej Bystrzycy, ale w 2015 roku wskrzeszono mniejsze skocznie w Selcach i obecnie są one używane do skoków w okresie zimowym.
W 2018 roku dobudowano dwie treningowe skocznie K10 i K14. Skocznia K65 ma zostać przygotowana do użytku zimą 2020/21. W najbliższym czasie planowana jest również budowa wyciągu oraz wyposażenie skoczni w igelit.
Rekordy skoczni K65 (Mężczyźni):
Rekordy skoczni K40 (Mężczyźni):
Rekordy skoczni K14 (Kobiety):
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: