Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
13.05.2026
12.05.2026
11.05.2026
10.05.2026
Reklama:
Partner:



Liptovský Mikuláš
.
| Punkt K: | ok. 30 m |
| Wysokość wieży: | 14 m |
| Długość najazdu: | 37 m |
| Nachylenie najazdu: | 40° |
| Nachylenie zeskoku: | 35,5° |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1943 |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 49.085695, 19.637552 ✔
![]() |
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: