Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
19.04.2026
18.04.2026
17.04.2026
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
Reklama:
Partner:




Andermatt
.
| Punkt K: | 40 m |
| Rok budowy: | 1964 |
| Koniec funkcjonowania: | 1990 |
| Współrzędne: | 46.631006, 8.593087 ✔
![]() |
| Punkt K: | 30 m |
Rekord skoczni: |
34,0 m (Leif Berg , 31.12.1905) |
| Długość najazdu: | 20 m |
| Inne skocznie: | K20, K10 |
| Rok budowy: | 1905 |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | SC Andermatt |
| Współrzędne: | 46.631006, 8.593087 ✔
![]() |
Klub narciarski Skiclub Andermatt powstał 13 grudnia 1903 roku, a w Sylwestra 1905 roku odbyły się pierwsze oficjalne zawody, w biegach, skokach narciarskich i narciarstwie alpejskim.
Miało to miejsce na skoczni narciarskiej w lesie Urseren/Gurschen, obok Grand-Hotelu Danioth, a Leif Berg z Norwegii uzyskał rekordową odległość 34 metrów.
W 1909 r. w Andermatt odbyły się „Piąte Wielkie Wyścigi Narciarskie Szwajcarii”, dzisiejsze Mistrzostwa Szwajcarii.
Od 1931 roku używano dużej skoczni Gotthardschanze.
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: