Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
15.05.2026
14.05.2026
13.05.2026
12.05.2026
11.05.2026
10.05.2026
Reklama:
Partner:



Ljubljana
.
| Wielkość skoczni: | HS 62 |
| Punkt K: | 55 m |
Rekord skoczni: |
63,0 m (Jasa Jursic , 04.06.2022) |
Rekord skoczni: |
62,0 m (Tina Erzar , 04.06.2022) |
| Współrzędne: | 46.062951, 14.484058 ✔
![]() |
| Wielkość skoczni: | HS 38 |
| Punkt K: | 30 m |
Rekord skoczni: |
39,5 m (Jošt Trtnik , 04.06.2022) |
Rekord skoczni: |
34,0 m (Iris Zagožen , 10.06.2023) |
| Współrzędne: | 46.063141, 14.484075 ✔
![]() |
| Wielkość skoczni: | HS 23 |
| Punkt K: | 20 m |
| Współrzędne: | 46.063248, 14.483675 ✔
![]() |
| Punkt K: | 18 m |
| Status: | zniszczona |
| Wielkość skoczni: | HS 14 |
| Punkt K: | 12 m |
Rekord skoczni: |
18,0 m (Matej Vukina , 2014) |
| Inne skocznie: | K7 (HS9) |
| Współrzędne: | 46.063398, 14.484116 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | jest |
| Rok budowy: | 1972 |
| Status: | w użytku |
| Klub narciarski: | SSK Ilirija |
| Współrzędne: | 46.062951, 14.484058 ✔
![]() |
24 kwietnia 1970 roku został założony klub skoków narciarskich Ilirija w stolicy Słowenii Lublanie, jednak już wcześniej istniała duża skocznia na Šišce.
22 października 1972 roku, już po tym jak funkcjonowały obiekty Mostec K35 i K20, otwarto igelitowy obiekt K55. Dziś kompleks jest stale używany. Najpopularniejszymi zawodnikami klubu są Urša Bogataj (dwukrotna mistrzyni olimpijska w 2022 r.) i Špela Rogelj (pierwsza słoweńska zwyciężczyni zawodów Pucharu Świata).
Rekordy skoczni K55 (Mężczyźni):
Rekordy skoczni K55 (Kobiety):
Rekordy skoczni K30 (Kobiety):
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz:
Mr
The Record holder on HS14 supposed to be Matej Vukina - former local club athlete and a club legend. His amazing jump 18 meters was set in 2014.
K20
The status says K20 is destroyed but it is operating and about K18 a dont know about that one
Ms
Dear Ski jumping club, my name is Shasha ,I have a request for ski jumping training for this winter. There is a Chinese who is interested in ski jumping and would like to learn it this winner. Do you have any offer for him?
I am looking forward to your reply.
Lp, Shasha