Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
19.05.2026
18.05.2026
17.05.2026
16.05.2026
15.05.2026
14.05.2026
13.05.2026
Reklama:
Partner:




Krasnoyarsk Красноярск
.
| Wielkość skoczni: | HS 44 |
| Punkt K: | 40 m |
| Igelit: | jest |
| Rok budowy: | 2019 |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 56.002593, 92.747415 ✔
![]() |
| Wielkość skoczni: | HS 22 |
| Punkt K: | 20 m |
Rekord skoczni: |
20,5 m (Gulnaz Abdullaeva , 25.01.2023) |
| Igelit: | jest |
| Rok budowy: | 2019 |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 56.002638, 92.747876 ✔
![]() |
| Punkt K: | 60 m |
| Igelit: | jest |
| Rok budowy: | 2022 |
| Status: | projekt |
| Punkt K: | 120 m |
Rekord skoczni: |
132,0 m (Ilja Rosljakov , 2006) |
| Punkt K: | 87,5 m |
Rekord skoczni: |
94,0 m (Eduard Subotsch , 1989) |
94,0 m (R. Martynow , 1997) |
| Punkt K: | 56 m |
Rekord skoczni: |
63,0 m (W. Kirrilow , 1996) |
| Igelit: | jest |
| Punkt K: | 31 m |
Rekord skoczni: |
35,0 m (Evgeni Malyshev , 1978) |
| Inne skocznie: | K18, K8 |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1952 |
| Data wyburzenia: | 2017 |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 56.004296, 92.747376 ✔
![]() |
W dawnych czasach Krasnojarsk był najbardziej znanym ośrodkiem skoków narciarskich ZSRR, a wybudowana w 1958 roku skocznia Kastak była największą, która stała wtedy w Związku Radzieckim. Pierwsza skocznia narciarska w mieście powstała już w 1937 roku, a Nikolaewskaja Sopka była drugim kompleksem skoczni. Skocznie K30 i K20 w kompleksie Nikolaewskaja Sopka zostały zbudowane już w 1952 roku, a sześć lat później postawiono obiekt Kastak K50. W 1974 roku postawione zostały skocznie K70 i K100. Od 2000 roku skocznia K87.5 jest nieczynna.
Z okazji Zimowej Uniwersjady, która odbyła się Krasnojarsku w 2019 roku planowana była odbudowa skoczni narciarskich. Ostatecznie skoki narciarskie nie znalazły się w programie imprezy. Jednak po Uniwersjadzie w miejscu starych skoczni Nikolayevskaya Sopka rozpoczęła się budowa trzech skoczni juniorskich K60, K40 i K20.
Rekordy skoczni K120 (Mężczyźni):
Rekordy skoczni K87.5 (Mężczyźni):
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: