Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
05.04.2026
04.04.2026
03.04.2026
02.04.2026
Reklama:
Partner:




Yuzhno-Sakhalinsk Южно-Сахалинск
.
| Punkt K: | 48 m |
| Igelit: | brak |
| Status: | nieużywana |
| Współrzędne: | 46.963412, 142.762480 ✔
![]() |
| Punkt K: | 35 m |
| Igelit: | jest |
| Przebudowy: | 2023 |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 46.963666, 142.762416 ✔
![]() |
| Punkt K: | 25 m |
| Igelit: | jest |
| Przebudowy: | 2023 |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 46.963815, 142.762443 ✔
![]() |
| Punkt K: | 10 m |
| Igelit: | jest |
| Przebudowy: | 2023 |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 46.963356, 142.760918 ✔
![]() |
| Punkt K: | 120 m |
| Igelit: | jest |
| Rok budowy: | 2016 |
| Status: | projekt niezrealizowany |
| Punkt K: | 95 m |
| Igelit: | jest |
| Rok budowy: | 2014 |
| Status: | projekt niezrealizowany |
| Inne skocznie: | brak |
| Klub narciarski: | Sdyushor |
| Współrzędne: | 46.963325, 142.763568 ✔
![]() |
W 2010 r. rozpoczęto budowę nowej igelitowej skoczni K70 w pobliżu hotelu Santa w Jużnosachalińsku za 26 milionów rubli, a jej inauguracja miała miejsce 21 stycznia 2012 r. Dla młodzieży zbudowano także dwie skocznie treningowe K35 i K10.
W 2014 r. powinna rozpocząć się budowa kolejnej skoczni K95, a ponadto powstanie regionalne centrum treningowe biathlonu. Jako centrum treningowe dla rosyjskiej drużyny olimpijskiej 2018 planowana jest nawet budowa skoczni dużej K120. Dlatego dyrektor PŚ FIS Walter Hofer odwiedził wyspę Sachalin w sierpniu 2013 roku.
Rekordy skoczni K72 (Mężczyźni):
Linki:
Mapa:
Galeria:
Artykuły:Reklama:
Komentarz:
New hill record
Danil Sadreev set a new hill record (84 m). https://www.sovsport.ru/ssr/2:886505-tatarstanets-danil-sadreev-stal-pobeditelem-i-zimnih-sportivnyih-igr-deti-azii-
skocznia K-120
Podjęto decyzję o budowie skoczni K-120. Będzie budowana w latach 2015-17 i ma stanowić centrum przygotowań dla rosyjskiej kadry przed olimpiadą w Korei w 2018 r. Niestety nie wiem, jak się to ma do planów budowy skoczni K-95 w przyszłym roku, tzn, czy to jest oprócz czy zamiast. Podaje link do wiadomości: http://tramplin.perm.ru/news/rus/2013/2013_09_13_02.htm
http://sakhvesti.ru/?div=skr&id=176673 (in Russian)
After Hakuba Walter Hofer has visited Sakhalin for the Russia' Young Summer Championship.
Many photos with Walter Hofer and young skijumpers :)