Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
20.04.2026
19.04.2026
18.04.2026
17.04.2026
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
Reklama:
Partner:




Szklarska Poręba
.
| Punkt K: | 32 m |
Rekord skoczni: |
42,0 m |
| Długość najazdu: | 60 m |
| Wysokość progu: | 1,5 m |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1924 |
| Data wyburzenia: | 1940 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | Schneeschuh Club Windsbraut |
| Współrzędne: | 50.814381, 15.498210 ✔
![]() |
W latach 1923–1924, w związku z rozwojem turystyki i sportów zimowych w regionie, schronisko Zackelfallbaude (przy wodospadzie Kamieńczyka) zostało znacznie rozbudowane przez ówczesnego właściciela, Franza Adolpha. Bezpośrednio przy schronisku, działającym od 1872 roku, powstał wówczas nowoczesny zimowy tor saneczkowo-bobslejowy, dostępny dla gości obiektu oraz skocznia narciarska.
Zackelfallschanze (znana również jako skocznia przy wodospadzie Kamieńczyka) była jednym z pierwszych i najważniejszych obiektów tego typu w Karkonoszach. Została zbudowana przez Schneeschuh Club "Windsbraut" ze Szklarskiej Poręby. Obiekt miał murowany próg o wysokości 1,5 metra i punkt konstrukcyjny K32.
W 1924 roku podczas zawodów na tej skoczni niemiecki skoczek Kurt Endler doznał kontuzji, łamiąc nowe narty, co zmusiło go do wycofania się z dalszej rywalizacji.
Do czasu oddania do użytku Himmelsgrundschanze w Owczych Skałach (1930-1931) była to największa karkonoska skocznia. Obecnie nie istnieją żadne pozostałości po Zackelfallschanze.
Linki:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: