Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
05.04.2026
04.04.2026
03.04.2026
02.04.2026
01.04.2026
31.03.2026
Reklama:
Partner:




Lillehammer
.
| Punkt K: | 40 m |
Rekord skoczni: |
42,5 m (Leif Marius Hagemoen , 02.03.2008) |
Rekord skoczni: |
32,0 m (Sara Vorkinn Nielsen , 03.02.2022) |
| Rok budowy: | 2010 |
| Współrzędne: | 61.093182, 10.485746 ✔
![]() |
| Punkt K: | ok. 30 m |
| Inne skocznie: | K20 |
| Rok budowy: | ok. 1950 |
| Data wyburzenia: | 1970's |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 61.093393, 10.485820 ✔
![]() |
| Punkt K: | 25 m |
Rekord skoczni: |
27,0 m (Carl Peder Skavern , 12.01.2008) |
Rekord skoczni: |
21,0 m (Merete Saglien , 16.01.2010) |
| Współrzędne: | 61.093153, 10.485361 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | K17.5, K12.5, K8.5 |
| Igelit: | brak |
| Przebudowy: | 2008-2010 |
| Status: | w użytku |
| Klub narciarski: | Søre ÅI IL |
| Współrzędne: | 61.093182, 10.485746 ✔
![]() |
Engesvea Hoppanlegg jest najważniejszym ośrodkiem szkoleniowym dla młodych skoczków w Lillehammer. Klub Søre ÅI IL zbudował pierwsze skocznie narciarskie w latach 50., a w 1980 r. ośrodek został rozbudowany o obiekty K62, K45, K37.5, K12, K15, K8. 4 października 2006 r. zdetonowano wieżę najazdową K62, a także skocznię K45, natomiast w 2007 r. pozostałe skocznie przekształcono w K40, K25, K17.5, K12.5 i K8.5.
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: