Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
18.04.2026
17.04.2026
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
Reklama:
Partner:




Alvdal
.
| Punkt K: | 52 m |
Rekord skoczni: |
56,0 m (Terje Hilde ) |
| Punkt K: | 35 m |
Rekord skoczni: |
42,0 m (Jan Christian Bjørn ) |
| Punkt K: | 17 m |
Rekord skoczni: |
19,0 m (Jonas Gropen Søgård ) |
| Inne skocznie: | K25, K10 |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1903 |
| Przebudowy: | 1996-1997 |
| Status: | w użytku |
| Klub narciarski: | Alvdal IL |
| Współrzędne: | 62.103893, 10.611751 ✔
![]() |
Skocznie w północnym Østerdalen w Alvdal / Steimoegga mają długą tradycję i są często używane. Ostatnia przebudowa Sandeggi miała miejsce w 1996-1997 roku, kiedy to wymieniono starą wieżę najazdową i zbudowano K20. Sandeggbakken była kiedyś we wczesnych latach XX wieku jedną z pierwszych skoczni narciarskich, na których skakano na odległoś ponad 40 metrów. Co roku w marcu na Sandegga odbywają się największe zawody dla młodzieży w wieku od 12 do 15 lat, "Solan Gundersens Vinterleker".
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: