Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
15.05.2026
14.05.2026
13.05.2026
12.05.2026
11.05.2026
10.05.2026
Reklama:
Partner:




Kongsberg
.
| Wielkość skoczni: | HS 45 |
| Punkt K: | 41 m |
Rekord skoczni: |
45,0 m (Marius Johnsen , 08.02.2025) |
Rekord skoczni: |
41,0 m (Silje Karlengen , 29.01.2011) |
| Rok budowy: | 2009 |
| Współrzędne: | 59.680953, 9.622854 ✔
![]() |
| Punkt K: | 5 m |
| Rok budowy: | 2022 |
| Współrzędne: | 59.681042, 9.623746 ✔
![]() |
| Punkt K: | 2 m |
| Igelit: | jest |
| Współrzędne: | 59.681078, 9.624455 ✔
![]() |
| Punkt K: | ok. 10 m |
| Inne skocznie: | K5 |
| Data wyburzenia: | 2009 |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 59.681204, 9.624816 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1960 |
| Przebudowy: | 1995, 2005, 2009 |
| Status: | w użytku |
| Klub narciarski: | Kongsberg IF |
| Współrzędne: | 59.680953, 9.622854 ✔
![]() |
Kongsberg posiada bogatą tradycję skoków narciarskich. Tutejsi zawodnicy zgarnęli 3 złote medale Zimowych Igrzysk Olimpijskich (dwukrotnie Birger Ruud i raz P. Hugstedt), kilka srebrnych i brązowych medali, a także wiele tytułów MŚ.
Nawet po końcu Hannibalbakken, nadal w Kongsberg skacze się na nartach na juniorskich skoczniach w Idrettspark. W latach 2005-2009 zbudowane w 1960 roku centrum skoków z obiektami K50, K37, K24, K10 oraz K5 zostało fundamentalnie przebudowane, dzięki czemu w 2010 roku można było zainaugurować nowe skocznie K41, K25 oraz K10.
Rekordy skoczni K41 (Mężczyźni):
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz:
K2
K2 has matting
k2
K2 has matting