Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
14.05.2026
13.05.2026
12.05.2026
11.05.2026
10.05.2026
Reklama:
Partner:




Drammen
.
| Punkt K: | 81 m |
Rekord skoczni: |
90,5 m (Gudtorm Heldal , 21.03.1965) |
| Współrzędne: | 59.722909, 10.199904 ✔
![]() |
| Punkt K: | 65 m |
| Współrzędne: | 59.722984, 10.199926 ✔
![]() |
| Punkt K: | ok. 40 m |
| Współrzędne: | 59.725223, 10.204609 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1939 |
| Koniec funkcjonowania: | 1965 |
| Data wyburzenia: | 1970 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | SBK Drafn, AS Drafnkollen |
| Współrzędne: | 59.722909, 10.199904 ✔
![]() |
Plany budowy Drafnkollen wykonał w 1936 r. Heiss-Schøyen, prawie 3 lata później w nowy rok 1939 odbyły się zawody otwarcia kosztującej około 100 000 koron skoczni. W miejscu usytuowanym niedaleko Oslo odbyło się wiele zawodów. Były to, jak pokazuje zdjęcie z zawodów z 1956 roku, prawdziwe święta skoków narciarskich.
Po ostatnim konkursie w 1965 r. wieża najazdowa została uszkodzona przez ciężkie opady śniegu w 1966 r. i ostatecznie została usunięta w 1970 r. Dziś w tym miejscu znajduje się boisko do piłki nożnej SBK Drafn.
Rekordy skoczni K81 (Mężczyźni):
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz:
Date and other stuff
Some nitpicking again: The record holder's first name is often spelled wrong, but the correct spelling is apparently Gudtorm. He set the hill record on 21 March 1965.
In newspapers at the time of the Norwegian championship in 1956, the smaller hill was mentioned as K65. So far I haven't found a hill record for that one. The big hill was mentioned as K78.5 in 1954, K82 in 1956, and K81 in 1959 and 1964.