Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
05.04.2026
04.04.2026
Reklama:
Partner:




Asker
.
| Punkt K: | 10 m |
| Igelit: | jest |
| Rok budowy: | 2012 |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 59.834868, 10.424203 ✔
![]() |
| Punkt K: | 5 m |
| Igelit: | jest |
| Rok budowy: | 2012 |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 59.834872, 10.424031 ✔
![]() |
| Punkt K: | 25 m |
| Inne skocznie: | K15, K10 |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | ok. 1955 |
| Data wyburzenia: | 1985 |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 59.835100, 10.426550
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Klub narciarski: | Asker Skiklubb |
| Współrzędne: | 59.834868, 10.424203 ✔
![]() |
Pierwsze skocznie narciarskie w dzielnicy Føyka, głównym ośrodku sportowym w Asker, zostały zbudowane w połowie lat 50-tych XX wieku. W ramach przebudowy w połowie lat 80-tych trzy obiekty połączono w jeden. W 2004 r. został on zniszczony, ale w 2012 r. postawiono nowe skocznie K10 i K5, które wyposażono w igelit. Sprawiło to, że miejsce to nadal jest właściwe dla początkujących skoczków w mieście.
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: