Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
13.05.2026
12.05.2026
11.05.2026
10.05.2026
Reklama:
Partner:




Rakkestad
.
| Punkt K: | 40 m |
Rekord skoczni: |
41,5 m (Jappen Eriksen , 1954) |
| Wysokość wieży: | 21 m |
| Długość najazdu: | 54 m |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1946 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | Rakkestad IF |
| Współrzędne: | 59.424540, 11.290320
![]() |
Mapa:Reklama:
Komentarz: