Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
05.04.2026
04.04.2026
03.04.2026
Reklama:
Partner:




Engaru
.
| Punkt K: | 40 m |
Rekord skoczni: |
45,0 m (Kikuchi Sadao , 1962) |
| Wysokość wieży: | 16 m |
| Długość najazdu: | 55 m |
| Nachylenie najazdu: | 35° |
| Wysokość progu: | 1,3 m |
| Nachylenie zeskoku: | 37° |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1962 |
| Koniec funkcjonowania: | 1975 |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 43.937543, 143.428263 ✔
![]() |
Engaru jest położone na Morzu Ochockim w północno-wschodniej części wyspy Hokkaido i było kiedyś ważnym centrum przemysłu leśnego.
Skocznia Setoseyama została otwarta w 1962 r. i w tym samym roku japoński książę Takamatsu spędził wakacje w tutejszym spa oraz ośrodku narciarskim Setose. Podczas zawodów otwarcia, japoński międzynarodowy zawodnik, późniejszy olimpijczyk Kikuchi Sadao skoczył 45 m, ustanawiając niepobity do dziś rekord. Skocznia była otoczona przez gęste lasy iglaste, a dzięki dobrym warunkom śniegowym można tu było skakać do końca kwietnia każdego roku.
Mimo to, skocznia została zamknięta wraz z kompleksem narciarskim w 1975 r. Wieża najazdowa oraz wieża sędziowska są do dziś żywymi pamiątkami dawnej działalności narciarskiej.
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: