Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
05.04.2026
04.04.2026
Reklama:
Partner:




Viernau
.
| Punkt K: | 34 m |
Rekord skoczni: |
39,0 m (Dieter Henkel ) |
39,0 m (Werner Günther , 1966) |
|
| Długość progu: | 6 m |
| Wysokość progu: | 1,6 m |
| Nachylenie zeskoku: | 35° |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1952 |
| Przebudowy: | 1957-1958 |
| Koniec funkcjonowania: | 1976 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | BSG Traktor Viernau |
| Współrzędne: | 50.653881, 10.552184 ✔
![]() |
Jesienią 1952 Werner Günther, Herbert Marr i Heini Pfannschmidt skonstruowali pierwszą skocznię narciarską w Viernau. 24-metrowy obiekt został oficjalnie otwarty 25 stycznia 1953 i był później wykorzystywany przy okazji wielu festiwali sportów zimowych. W 1957 Fredie Teuchert i Werner Günther zaprojektowali rekonstrukcję skoczni jako obiekt K34 - prace wykonano w latach 1957-1958. Nowa skocznia została oficjalnie otwarta zimą 1958 i była używana do 1976. Ostatnie zawody odbyły się tutaj w 1974, a rekord skoczni wynosił 39 metrów, a jego autorami byli Werner Günther i Dieter Henkel.
Rekordy skoczni K34 (Mężczyźni):
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: