Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
05.04.2026
04.04.2026
03.04.2026
02.04.2026
Reklama:
Partner:




Steinbach-Hallenberg
.
| Punkt K: | 57 m |
| Igelit: | brak |
| Data wyburzenia: | 1990 |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 50.701753, 10.582796 ✔
![]() |
| Punkt K: | 30 m |
Rekord skoczni: |
32,5 m (Carsten Schmidt , 14.10.2006) |
| Igelit: | jest |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 50.701902, 10.582600 ✔
![]() |
| Punkt K: | 17 m |
| Igelit: | jest |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 50.701784, 10.581984 ✔
![]() |
| Punkt K: | 9 m |
| Igelit: | jest |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 50.701799, 10.581832 ✔
![]() |
| Punkt K: | 3 m |
| Igelit: | jest |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 50.701981, 10.582006 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | jest |
| Rok budowy: | 1922 |
| Przebudowy: | 1939, 1947, 1954, 1973, 1999, 2004, 2016 |
| Status: | w użytku |
| Klub narciarski: | SC Steinbach-Hallenberg |
| Współrzędne: | 50.701902, 10.582600 ✔
![]() |
Pierwszy niemiecki złoty medalista olimpijski w skokach narciarskich Helmut Recknagel dorastający w Steinbach-Hallenberg wygrał w Squaw Valley (USA) w 1960 r. indywidualny konkurs olimpijski oraz stał się pierwszym mieszkańcem Europy Środkowej, który pokonał na Holmenkollen w 1957 r. Skandynawów. Był to rok rozpoczęcia jego wielkiej kariery.
Już od 1908 r. oddawano na małej skoczni na "Dicker Berg" w Turyngii skoki do 12 metrów. Pomiędzy 1919 i 1922 r. zbudowana została pierwsza skocznia narciarska na Arnsberg z widokiem na ruiny Hallenburg. Wieża najazdowa 40 metrowej skoczni została ponownie przeprofilowana w 1939 r. oraz 1947 r.
W 1954 r. skocznia otrzymała nowy profil K57, a obok zbudowana została skocznia K30 dla juniorów. Pierwsze maty igelitowe położono w latach 1973-76.
Ostatecznie w 1999 r. rozpoczęła się budowa nowego kompleksu Hallenburgschanzen, a od 2005 r. trzy igelitowe skocznie K30, K17 i K9 są używane głównie przez młodych skoczków. W 2016 roku skocznia K30 została gruntownie zmodernizowana, a obok niej dodano skocznię dziecięcą K4.
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz:
Igelit
Warto wspomnieć o innym igelicie położonym na zeskoku skoczni K-30 i K-17. Więcej o rzekomo innowacyjnym tworzywie przeczytacie tu:
https://sport.tvp.pl/56584566/nowa-nawierzchnia-w-letnich-skokach-mata-moze-zastapic-igielit