Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
18.04.2026
17.04.2026
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
Reklama:
Partner:




Mengersgereuth-Hämmern
.
| Punkt K: | 38 m |
| Igelit: | brak |
| Współrzędne: | 50.409980, 11.112737 ✔
![]() |
| Punkt K: | 25 m |
| Igelit: | jest |
| Współrzędne: | 50.410238, 11.113179 ✔
![]() |
| Punkt K: | 10 m |
| Igelit: | brak |
| Współrzędne: | 50.410408, 11.113027 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Status: | nieużywana |
| Klub narciarski: | SC Mengersgereuth-Hämmern |
| Współrzędne: | 50.409980, 11.112737 ✔
![]() |
Już w 1911 roku powstał klub sportów zimowych w Mengersgereuth-Hämmern w Turyngii. W epoce NRD skoki narciarskie i kombinacja norweska były tam bardzo popularne i istniały dwa kompleksy skoczni: w Strohberg przy północnej granicy miasta były trzy skocznie treningowe, a w Augustenthal dawna "Schanze der Freundschaft", która była kiedyś jedną z największych skoczni NRD.
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: