Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
21.04.2026
20.04.2026
19.04.2026
18.04.2026
17.04.2026
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
Reklama:
Partner:




Hasselfelde
.
| Punkt K: | 30 m |
Rekord skoczni: |
32,0 m |
| Wysokość wieży: | 17 m |
| Igelit: | jest |
| Rok budowy: | 1958 |
| Przebudowy: | 1961 |
| Data wyburzenia: | 1970 |
| Współrzędne: | 51.683514, 10.840161
![]() |
| Punkt K: | 25 m |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1934 |
| Data wyburzenia: | 1955 |
| Współrzędne: | 51.704789, 10.832300 ✔
![]() |
| Punkt K: | 20 m |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1926 |
| Data wyburzenia: | 1934 |
| Współrzędne: | 51.682144, 10.877750
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | WSV & BSG Traktor Hasselfelde |
| Współrzędne: | 51.704789, 10.832300 ✔
![]() |
Pierwsza skocznia narciarska klubu sportów zimowych Hasselfelde została zbudowana w 1926 roku na Lerchenbergu. W zawodach ze skoczkami z okolicznych miejscowości osiągnięto odległości około 20 metrów. Jednak południowa lokalizacja skoczni była niekorzystna i dlatego w 1934 roku w Stahtal zbudowano nieco większy, nowy obiekt. W okresie powojennym skocznia nie była dalej użytkowana i w latach 50. musiała zostać opuszczona ze względu na budowę Hasselvorsperre, ponieważ wybieg skoczni znajdował się w rejonie zbiornika.
Jako zamiennik w 1958 roku zbudowana została skocznia narciarska w Kehrenberg, gdzie przy wsparciu budowniczych tamy skonstruowano 17-metrową wieżę najazdową. W 1961 roku skocznię pokryto igelitem i zainstalowano oświetlenie. Ze względu na centralizację sportu, która rozpoczęła się w 1968 r., zleconą przez zarząd sportowy NRD, narciarstwo biegowe stało się głównym celem społeczności sportowej Hasselfeld w ówczesnej dzielnicy Wernigerode. To nieuchronnie doprowadziło do upadku skoków narciarskich, zamknięcia skoczni narciarskiej Kehrenberg w 1970 roku i późniejszej jej rozbiórki.
Mapa:Reklama:
Komentarz: