Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
17.04.2026
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
05.04.2026
Reklama:
Partner:




Jahnsdorf
.
| Punkt K: | 35 m |
| Wysokość wieży: | 8 m |
| Długość najazdu: | 30 m |
| Nachylenie najazdu: | 30° |
| Wysokość progu: | 1,5 m |
| Nachylenie zeskoku: | 25° |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1931 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | SV Jahnsdorf |
| Współrzędne: | 50.745556, 12.854444
![]() |
W Jahnsdorf/Erzgebirge niedaleko Chemnitz 18.01.1931 r. inauguracyjnym skokiem Otto Schuderta otwarta została Jahnschanze. Wcześniej, budowa 35 metrowej skoczni narciarskiej trwała zaledwie od sierpnia do grudnia 1930 r. Jednak już wraz z dojściem do władzy nazizmu opuszczono skocznię i dziś trudno ją rozpoznać.
Mapa:Reklama:
Komentarz: