Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
14.06.2026
13.06.2026
12.06.2026
Reklama:
Partner:




Ludwigsstadt
.
| Punkt K: | 25 m |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1952 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | TSV Ludwigsstadt 1883 e.V. |
| Współrzędne: | 50.481167, 11.400667 ✔
![]() |
Winterbergschanze w Ludwigsstadt była niewielką naturalną skocznią położoną na zalesionym stoku Winterbergu, nad Ottendorfer Straße, na północnym skraju miasta w górzystym Frankenwaldzie. Obiekt należał do klubu TSV Ludwigsstadt 1883 e.V., którego sekcja narciarska powstała już w sezonie 1932/33 i jeszcze przed II wojną światową organizowała pierwsze lokalne mistrzostwa. Po przerwie wojennej działalność narciarską wznowiono, a na początku lat 50-tych, najprawdopodobniej w 1952 roku, zbudowano skocznię Winterbergschanze.
Była to niewielka konstrukcja przeznaczona głównie dla młodzieży. Uchodziła za jedną z mniejszych funkcjonujących w ówczesnym narciarskim Frankenwaldzie, obok większych obiektów w Tettau, Steinbach am Wald, Rothenkirchen czy Neustadt. Odbywały się na niej liczne regionalne zawody i mistrzostwa o zasięgu lokalnym, stanowiące część intensywnego życia skoków narciarskich w regionie, które trwało do lat 80-tych XX wieku.
Pod koniec tego okresu skocznia zaczęła tracić znaczenie z powodu coraz mniej śnieżnych zim, spadku liczby aktywnych skoczków oraz ogólnego zaniku skoków narciarskich w Frankenwaldzie. Już w latach 80-tych Winterbergschanze przestała być używana, a w kolejnych dekadach obiekt zarósł lasem. W dokumentach miejskich z początku XXI wieku skocznia funkcjonuje jedynie jako historyczne miejsce.
Kontakt:
Mapa:Reklama:
Komentarz: