Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
05.04.2026
04.04.2026
03.04.2026
Reklama:
Partner:




Baierbrunn
.
| Punkt K: | ok. 35 m |
| Wysokość wieży: | 27 m |
| Długość najazdu: | 65 m |
| Inne skocznie: | K20 |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1925 |
| Data wyburzenia: | 1934 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | WSV Baierbrunn e.V. |
| Współrzędne: | 48.012694, 11.477611 ✔
![]() |
Skocznia narciarska Reichental została zbudowana na wzór legendarnej Holmenkollen w Oslo i otwarta w dniu św. Mikołaja w 1925 roku. Jej wieża najazdowa była niezwykłą konstrukcją, mierzącą 65 metrów długości i 27 metrów wysokości, i umożliwiała skoki do 40 metrów. Na małej skoczni skoki były o połowę krótsze.
Najważniejszym momentem jej krótkiej historii były zawody w marcu 1931 roku, na które przybyło prawie 3000 widzów (głównie specjalnymi pociągami z Isartalbahn). Jednak zaledwie trzy lata później skocznie narciarskie zostały wysadzone w powietrze, a klub WSV Baierbrunn rozwiązano po zaledwie trzech latach istnienia. Do dziś jednak można znaleźć w lesie pozostałości fundamentów, a wybieg jest nadal widoczny.
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: