Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
21.04.2026
20.04.2026
19.04.2026
18.04.2026
17.04.2026
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
Reklama:
Partner:




Bad Kissingen
.
| Punkt K: | 30 m |
| Długość najazdu: | 50 m |
| Wysokość progu: | 1,5 m |
| Inne skocznie: | K10 |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1928 |
| Przebudowy: | 1929, 1950, 1965 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | SC Bad Kissingen |
| Współrzędne: | 50.214417, 10.093083 ✔
![]() |
Początki sięgają 1928 roku, kiedy to zawodnicy znaleźli odpowiedni teren o właściwym nachyleniu na Sinnberg, w pobliżu wieży Bismarcka i ręcznie, wieczorami w okresie letnim, wznieśli konstrukcję najazdu skoczni i przygotowali zeskok. Rozbieg został wykonany z desek i płyt i miał wysokość 1,5 metra od strony doliny. Długość najazdu wynosiła 50 metrów, a punkt krytyczny znajdował się na 16 metrze. Inauguracyjny skok w dniu 27 stycznia 1929 roku oddał Willy Wegemer, który był siłą napędową budowy obiektu jako członek patrolu narciarskiego.
Latem tego samego roku skocznię przebudowano, aby umożliwić skoki powyżej 20 metrów, a także dołączono mały obiekt dla juniorów.
Druga wojna światowa oznaczała bolesną przerwę w funkcjonowaniu skoczni, jednak po 1945 roku skoki narciarskie wróciły na właściwe tory. Każdej zimy odbywało się kilka zawodów, na które przyjeżdżali zawodnicy z całego Vorrhön i Rhön. Sam obiekt przebudowano na K30 z kamiennym progiem.
Potem popularność skoczni zamierała, jeszcze w 1965 roku została reaktywowana na krótki czas, a dziś można rozpoznać już tylko pozostałości kamiennego progu.
Kontakt:
Linki:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: