Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
13.05.2026
12.05.2026
11.05.2026
10.05.2026
09.05.2026
Reklama:
Partner:




Aschau im Chiemgau
.
| Punkt K: | 58 m |
Rekord skoczni: |
66,0 m (Georg Wörndl ) |
| Rok budowy: | 1949 |
| Współrzędne: | 47.773083, 12.309750 ✔
![]() |
| Punkt K: | 25 m |
| Wysokość progu: | 2 m |
| Rok budowy: | 1930 |
| Przebudowy: | 1952 |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | WSV Aschau |
| Współrzędne: | 47.773083, 12.309750 ✔
![]() |
W połowie lat 20. rozpoczęła się aktywność skoków narciarskich w Aschau w Hochfeld, a później w Häffnerbichl zbudowana została pierwsza, prawdziwa skocznia narciarska, którą otwarto 16.02.1930 r. 30 metrowa skocznia miała wysokość całkowią 42 m i 2 m wysokości progu. W kolejnych latach skoki świetnie się rozwinęły, jednak uległy dyktaturze narodowego socjalizmu.
Po II Wojnie Światowej 16.01.1949 r. została zainaugurowana 50 metrowa skocznia na Hochfeld, Później w 1952 roku stara skocznia “Schanze am Häffnerbichl” została reaktywowana, jako 30 metrowa młodzieżowa skocznia narciarska. Do lat 70. w Aschau organizowano wiele zawodów, w 1964 r. nawet orzeł DSV Max Bolkart skoczył ze skoczni. Później coraz popularniejsze stawały się biegi narciarskie, a aktywność skoków na Hochfeld-Schanze zatrzymała się. Bawarskie Mistrzostwa Młodzieży w 1986 roku były ostatnimi zawodami w Aschau.
W 2002 roku w Sachrang zbudowane zostały we współpracy z miejscowym WSV cztery Priental-Schanzen K38, K28, K12 i K5 i odtąd skoczkowie z Aschau skaczą na tych skoczniach.
Zawody:
Kontakt:
Mapa:Reklama:
Komentarz: