Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
18.04.2026
17.04.2026
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
Reklama:
Partner:




Schramberg
.
| Punkt K: | 40 m |
Rekord skoczni: |
41,0 m (1969) |
| Wysokość wieży: | 14 m |
| Długość najazdu: | 50 m |
| Nachylenie najazdu: | 30° |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1953 |
| Koniec funkcjonowania: | 1969 |
| Data wyburzenia: | 1972 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | SV Schramberg |
| Współrzędne: | 48.217812, 8.371301 ✔
![]() |
Na początku lat 50. klub narciarski Schramberg zażądał budowy własnej skoczni narciarskiej. W 1953 roku rozpoczęto budowę 14-metrowej drewnianej skoczni narciarskiej na Reute w Tennenbronn, gdzie ze względu na dobre warunki śniegowe możliwe było również uprawianie narciarstwa biegowego. Zimą 1953-54 odbyły się pierwsze zawody wewnętrzne. Oficjalne otwarcie Purpen-Schanze odbyło się 15 lutego 1955 r. podczas mistrzostw okręgowych w kombinacji norweskiej. Ze względu na liczne problemy - brak śniegu, trudności w przygotowaniach i brak zainteresowania publiczności - skoki odbywały się sporadycznie. Ostatnie zawody z rekordem skoczni wynoszącym 41 metrów odbyły się w 1969 r. Po pożarze kabiny narciarskiej w 1970 r., w 1972 r. zburzono także skocznię.
Kontakt:
Linki:
Mapa:Reklama:
Komentarz: