Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
08.05.2026
07.05.2026
06.05.2026
05.05.2026
04.05.2026
03.05.2026
02.05.2026
01.05.2026
30.04.2026
29.04.2026
Reklama:
Partner:




Lieto
.
| Punkt K: | 82 m |
Rekord skoczni: |
85,0 m (Veli-Matti Lindström , 15.02.2009, N-FIN) |
Rekord skoczni: |
61,0 m (Julia Tervahartiala , 03.03.2019) |
| Rok budowy: | 1969 |
| Punkt K: | 55 m |
| Rok budowy: | 1968 |
| Punkt K: | 18 m |
| Inne skocznie: | K8 |
| Przebudowy: | 1976 |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Status: | nieużywana |
| Klub narciarski: | Liedon Parma |
| Współrzędne: | 60.525489, 22.538411 ✔
![]() |
W 1963 roku wybudowana została pierwsza skocznia narciarska w Lieto, a w 1968 roku dobudowano skocznię "Parma K55". W kolejnych latach wybudowane zostały inne obiekty.
Rekordy skoczni K82 (Mężczyźni):
Rekordy skoczni K82 (Kobiety):
Zawody:
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz:
Ski hill at present
I've been there today.
Ski hill looks still fine. Maybe a little bit rotten.
Definately not in use at the moment, but worth to see and climb the hill INHO.