Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
18.05.2026
17.05.2026
16.05.2026
15.05.2026
14.05.2026
13.05.2026
12.05.2026
11.05.2026
Reklama:
Partner:




Kaustinen
.
| Punkt K: | 49 m |
Rekord skoczni: |
54,5 m (Matti Nykänen ) |
| Rok budowy: | 1963 |
| Data wyburzenia: | 2006 |
| Współrzędne: | 63.542252, 23.691245 ✔
![]() |
| Punkt K: | ok. 20 m |
| Współrzędne: | 63.543532, 23.691988 ✔
![]() |
| Punkt K: | 15 m |
| Współrzędne: | 63.541870, 23.689714 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 63.542252, 23.691245 ✔
![]() |
Podobnie jak inne fińskie skocznie narciarskie, skocznia w Kaustinen nie była zbudowana na wzgórzu, ale oparta na drewnianej konstrukcji.
Rekordy skoczni K49 (Mężczyźni):
Mapa:
Galeria:
Wideo:Reklama:
Komentarz:
Hill record was 54,5 m by Matti Nykänen.
Not anymore
Hill was demolished in 2006.
Video:http://www.youtube.com/watch?v=o6R-xkNElNA
Landing was demolished in 2012:http://www.youtube.com/watch?v=JfGSmLekvnY
And that wasn't that easy.Hill record was hold by Matti Nykänen.