Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
12.05.2026
11.05.2026
10.05.2026
09.05.2026
08.05.2026
Reklama:
Partner:




Karijoki
.
| Punkt K: | 44 m |
Rekord skoczni: |
48,5 m (Veli-Matti Laitinen , 1966) |
| Inne skocznie: | K20 |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1959 |
| Data wyburzenia: | 1988 |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 62.301767, 21.681837 ✔
![]() |
| Punkt K: | 37 m |
Rekord skoczni: |
40,0 m (Jukka-Pekka Korpela ) |
| Igelit: | brak |
| Współrzędne: | 62.301827, 21.682136 ✔
![]() |
| Punkt K: | 17 m |
Rekord skoczni: |
17,5 m (Tomi Hietala ) |
| Igelit: | brak |
| Współrzędne: | 62.301785, 21.682549 ✔
![]() |
| Punkt K: | 7 m |
Rekord skoczni: |
6,0 m (Sami Hietala ) |
| Igelit: | jest |
| Współrzędne: | 62.302023, 21.682840 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Status: | w użytku |
| Klub narciarski: | Karijoen Tappara |
| Współrzędne: | 62.301827, 21.682136 ✔
![]() |
W 1959 roku wybudowana została pierwsza, 44-metrowa skocznia narciarska "Vanhamäki". Była w użytku do lat 80., zanim drewniana konstrukcja została rozebrana w 1988 roku.
Obecnie skoczkowie klubu Karijoen Tappara trenują na kompleksie skoczni "Tappara". Znajdują się tutaj trzy skocznie narciarskie: K37, K17 i K7.
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: