Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
21.04.2026
20.04.2026
19.04.2026
18.04.2026
17.04.2026
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
Reklama:
Partner:




Jyväskylä
.
| Punkt K: | 50 m |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 62.259941, 25.685451 ✔
![]() |
| Wielkość skoczni: | HS 17 |
| Punkt K: | 15 m |
| Współrzędne: | 62.260856, 25.685748 ✔
![]() |
| Punkt K: | 5 m |
| Przebudowy: | 2021 |
| Współrzędne: | 62.260976, 25.685797 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | jest |
| Rok budowy: | 1964 |
| Przebudowy: | 1974, 1980, 1984, 1993, 2007, 2013, 2014 |
| Status: | w użytku |
| Klub narciarski: | Jyväskylän Hiihtoseura |
| Współrzędne: | 62.259451, 25.684716 ✔
![]() |
Od lat 30. XX wieku uprawiano skoki narciarskie na 50-metrowej skoczni "Taulumäki" w Jyväskylä. Obiekt był używany do 1966 roku, ponieważ w 1964 r. zbudowana została "Laajavuoren Hyppyrimäki".
Skocznię treningową K60 dodano w 1974 r., a K30 zbudowano w 1980 r. Po wielkim sukcesie 'syna miasta' Matti Nykänena na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Calgary 1988 kompleks skoczni została nazwany jego imieniem. Na początku lat dziewięćdziesiątych kompleks został również zmodernizowany i pokryty matami igelitowymi do letniego treningu, począwszy od 1993 roku.
Prace remontowe na wieży najazdowej skoczni HS 108 trzeba było przeprowadzić w 2007 roku. Ostatnie Mistrzostwa Finlandii na skoczni odbyły się w 2008 roku i z powodu braku funduszy stan wszystkich skoczni staje się coraz gorszy. Niemniej jednak w latach 2010-tych wielokrotnie prowadzono prace modernizacyjne. Latem 2021 roku skocznia K5 została pokryta igelitem. Tymczasem K25 musiała zostać zamknięta ze względu na zniszczony najazd, którego remont zaplanowano na sierpień 2021 roku.
Rekordy skoczni K100 (Mężczyźni):
Rekordy skoczni K100 (Kobiety):
Rekordy skoczni K64 (Mężczyźni):
Rekordy skoczni K40 (Mężczyźni):
Rekordy skoczni K40 (Kobiety):
Rekordy skoczni K25 (Mężczyźni):
Zawody:
Kontakt:
Miejscowość:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz:
K25
K25 is back in use as i saw on youtube video from it in this winter. (leomakela354 channel a short from the hill)
and lastly sorry about the mistake in Eilenburg Rodewisch it wont happen again.