Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
15.05.2026
14.05.2026
13.05.2026
12.05.2026
11.05.2026
10.05.2026
Reklama:
Partner:




Siilinjärvi
.
| Punkt K: | 60 m |
| Igelit: | brak |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 63.069916, 27.653326 ✔
![]() |
| Punkt K: | 21 m |
Rekord skoczni: |
21,5 m (Aleksi Lappi , 17.03.2024) |
Rekord skoczni: |
16,5 m (Mette Korhonen , 09.02.2020) |
| Współrzędne: | 63.070516, 27.651416
![]() |
| Punkt K: | 8 m |
Rekord skoczni: |
6,5 m (Veeti Ahonen , 26.03.2014) |
6,5 m (Veeti Ahonen , 26.03.2014) |
|
6,5 m (Juho Ojala , 26.03.2014) |
|
| Współrzędne: | 63.070628, 27.651523 ✔
![]() |
| Punkt K: | 2 m |
Rekord skoczni: |
2,0 m (Peetu Hanttu , 18.02.2020) |
2,0 m (Peetu Hanttu , 18.02.2020) |
|
Rekord skoczni: |
2,5 m (Laura Pitkainen , 18.02.2020) |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | jest |
| Rok budowy: | 1989 |
| Przebudowy: | 2007 |
| Status: | w użytku |
| Klub narciarski: | Siilinjärven Ponnistus |
| Współrzędne: | 63.070084, 27.652836 ✔
![]() |
Siilinjärvi to ważne centrum treningowe młodzieży, niedaleko Kuopio, gdyż utalentowani skoczkowie są stąd wysyłani do Kuopio, aby tam kontynuowali naukę i treningi. Pięć skoczni narciarskich zostało zbudowanych na przełomie 1989/90 roku, kiedy stała również skocznia K60, która dziś nie jest już używana. Co roku, na początku kwietnia rozgrywane są tutaj tradycyjne zawody, w których biorą udział światowej klasy fińscy skoczkowie, jak Matti Hautamäki, który wygrał tu zawody w 2005 roku.
Rekordy skoczni K42 (Mężczyźni):
Rekordy skoczni K21 (Mężczyźni):
Rekordy skoczni K17 (Mężczyźni):
Rekordy skoczni K8 (Mężczyźni):
Rekordy skoczni K2 (Mężczyźni):
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: