Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
12.05.2026
11.05.2026
10.05.2026
09.05.2026
08.05.2026
Reklama:
Partner:




Lieksa
.
| Punkt K: | 55 m |
Rekord skoczni: |
59,0 m (Sami Saapunki , 04.02.2007) |
| Igelit: | jest |
| Współrzędne: | 63.344359, 29.972105 ✔
![]() |
| Punkt K: | 35 m |
Rekord skoczni: |
41,0 m (Leevi Mutru , 04.02.2007) |
| Igelit: | brak |
| Współrzędne: | 63.344516, 29.972259 ✔
![]() |
| Punkt K: | 15 m |
| Igelit: | jest |
| Współrzędne: | 63.345074, 29.972171 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | K23, K8, K2 |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1950 |
| Status: | nieużywana |
| Klub narciarski: | Lieksan Hiihtoseura |
| Współrzędne: | 63.344359, 29.972105 ✔
![]() |
Już w latach 50. w Lieksa przy jeziorze Pielinen, we wschodniej Finlandii, niedaleko rosyjskiej granicy zbudowana została pierwsza skocznia K50. Obecnie domowy klub kombinatora norweskiego Jaakko Tallusa - Lieksan HS prowadzi pięć mniejszych skoczni do szkolenia młodych zawodników, które wyposażone są w sztuczne oświetlenie. Dodatkowo skocznie K55 i K15 w kompleksie skoczni Riihivaaran posiadają maty igelitowe.
Rekordy skoczni K55 (Mężczyźni):
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: