Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
13.05.2026
12.05.2026
11.05.2026
10.05.2026
Reklama:
Partner:




Joroinen
.
| Punkt K: | 50 m |
Rekord skoczni: |
53,0 m (Antti Tuomainen ) |
| Igelit: | jest |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 62.187695, 27.870924 ✔
![]() |
| Punkt K: | 35 m |
| Igelit: | jest |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 62.187743, 27.871238 ✔
![]() |
| Punkt K: | 15 m |
| Igelit: | jest |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 62.187917, 27.871881 ✔
![]() |
| Punkt K: | 8 m |
| Igelit: | jest |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 62.187880, 27.872050 ✔
![]() |
| Punkt K: | 3 m |
| Igelit: | brak |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 62.187958, 27.872921 ✔
![]() |
| Punkt K: | ok. 25 m |
| Igelit: | brak |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 62.187768, 27.871470 ✔
![]() |
| Punkt K: | ok. 5 m |
| Igelit: | brak |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 62.187501, 27.872014 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Rok budowy: | 1949 |
| Przebudowy: | 1988, 1995, 2018-2020 |
| Klub narciarski: | Joroisten Urheilijat |
| Współrzędne: | 62.187695, 27.870924 ✔
![]() |
Skocznie narciarskie w Joroinen zostały zbudowane w 1988 roku jako K42, K25 i K12. W 1995 roku duża skocznia narciarska została przebudowana i powiększona do K50. Jesienią 2014 r. skocznie narciarskie musiały zostać zamknięte, ponieważ drewniane wieże najazdowe były spróchniałe i groziło to ich zawaleniem. Obiekty miały zostać rozebrane w 2015 roku, ale grupa pasjonatów skoków narciarskich zdecydowała się na zorganizowanie ich rekonstrukcji. Ostatecznie przebudowa całego kompleksu skoków narciarskich rozpoczęła się w 2018 roku. Jesienią 2020 roku można było ukończyć cztery nowe igelitowe skocznie Joroisten hyypyrimäet K50, K35, K15 i K5.
Rekordy skoczni K50 (Mężczyźni):
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz:
Zimmermeister
Der Anlaufturm ist eine schöne Zimmermannsarbeit.
4 schanzen gibt es ...
https://areena.yle.fi/1-50535062
falls ihr daten braucht kann