Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
18.05.2026
17.05.2026
16.05.2026
15.05.2026
14.05.2026
13.05.2026
12.05.2026
Reklama:
Partner:




Janakkala
.
| Wielkość skoczni: | HS 67 |
| Punkt K: | 64 m |
Rekord skoczni: |
68,0 m (Juha Miettinen , 19.02.2012) |
| Igelit: | brak |
| Status: | nieużywana |
| Współrzędne: | 60.845265, 24.709016 ✔
![]() |
| Punkt K: | 45 m |
Rekord skoczni: |
50,0 m (Arsi Sjögren , 18.02.2012) |
| Igelit: | brak |
| Współrzędne: | 60.845420, 24.709406 ✔
![]() |
| Punkt K: | 25 m |
Rekord skoczni: |
24,5 m (Jan-Henrik Kilpinen , 05.03.2000) |
24,5 m (Jan-Henrik Kilpinen , 05.03.2000) |
|
| Inne skocznie: | K15 |
| Igelit: | jest |
| Przebudowy: | 2020 |
| Współrzędne: | 60.845736, 24.708725 ✔
![]() |
| Punkt K: | 8 m |
| Igelit: | brak |
| Współrzędne: | 60.845986, 24.708717 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Status: | w użytku |
| Klub narciarski: | Janakkalan Jana |
| Współrzędne: | 60.845265, 24.709016 ✔
![]() |
Skocznie narciarskie Janakkallan Jana są położone w odległości 10 km od miasta Leppkäkoski.
Pierwszą skocznią narciarską w Jannakkala była Turengin hyppyrimäki w 1954 r. Rekord skoczni został ustanowiony przez Mattiego Koukkula i wynosił 42.5 m. Później została ona porzucona po ostatnich w historii zawodach, 15.02.1977 r., a w 1966 r. zamontowane oświetlenie przeniesiono do Leppäkoski.
Rekordy skoczni K64 (Mężczyźni):
Rekordy skoczni K45 (Mężczyźni):
Rekordy skoczni K25 (Mężczyźni):
Zawody:
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz:
Technical Delegate