Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
21.04.2026
20.04.2026
19.04.2026
18.04.2026
17.04.2026
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
Reklama:
Partner:




Helsinki
.
| Punkt K: | 28 m |
Rekord skoczni: |
29,5 m |
| Wysokość progu: | 2 m |
| Punkt K: | 12 m |
Rekord skoczni: |
12,5 m |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1904 |
| Data wyburzenia: | 1939 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | Helsingin Hiihtoklubi |
| Współrzędne: | 60.189760, 24.938080 ✔
![]() |
Skoki narciarskie w Alppila istniały już w XIX wieku, a w 1904 r. rozpoczęto budowę stałej skoczni. Została ona zainaugurowana 5 marca 1905 roku. Przez wiele lat było to centrum helsińskich skoków. Miejscowi narciarze byli bardzo dumni z większego obiektu Alppilan hyppyrimäki - K28. Obiekt gościł międzynarodowe zawody już w 1906 roku. Drewniana konstrukcja miała 2-metrowy próg i była dość trudna do opanowania dla wielu skoczków. Istniała tam również mniejsza skocznia K12. Alppilan hyppyrimäki straciła swoją popularność w 1936 r., kiedy rozbudowano kompleks Herttoniemi complex i ostatecznie została zburzona w 1939 roku.
Linki:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: