Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
20.04.2026
19.04.2026
18.04.2026
17.04.2026
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
Reklama:
Partner:



Nuuk
.
| Punkt K: | ok. 25 m |
| Wysokość wieży: | 10 m |
| Długość najazdu: | 20 m |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Przebudowy: | 1980 |
| Data wyburzenia: | 1980's |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 64.184681, -51.713075 ✔
![]() |
Już 13 marca 1949 roku w Godthåb, co jest duńską nazwą miejscowości Nuuk, został ustanowiony nowy rekord Grenlandii w długości skoku przez Hansa Holmena z klubu sportowego AKigssiaK.
W późniejszych latach zbudowana została skocznia Ravnebakken i była eksploatowana we wczesnych latach 80.
Linki:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz:
Skocznia
Skocznia w tym miejscu i o tej nazwie istniała dużo wcześniej niż w 1980 roku. Tutaj mamy np. informację z 1949 roku:
http://timarit.is/view_page_init.jsp?issId=11301&pageId=131760&lang=is&q=Skihop