Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
10.06.2026
09.06.2026
08.06.2026
07.06.2026
06.06.2026
05.06.2026
04.06.2026
03.06.2026
02.06.2026
01.06.2026
31.05.2026
Reklama:
Partner:



Fredericia
.
| Punkt K: | 12 m |
| Wysokość wieży: | 8 m |
| Wysokość progu: | 0,5 m |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1949 |
| Data wyburzenia: | 1955 |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 55.559600, 9.706100 ✔
![]() |
Skocznia narciarska w Fredericii położona była w lesie Fuglsang (Fuglsang skov) w części zwanej "Bjergbakkerne". Została zbudowana w 1949 roku dzięki lokalnemu leśniczemu, Haraldowi Jensenowi. Drewniany najazd zakończony był dwoma położonymi na boku wagonami kolejowymi - były one częściowo zakopane w ziemi, w związku z czym próg miał wysokość zaledwie 50 centymetrów. Obiekt posiadał również niewielką platformę dla sędziów i prasy. Można było tu osiągać odległości rzędu 15 metrów i organizowano w tym miejscu wiele konkursów. Niestety po kilku latach użytkowania skocznia zaczęła niszczeć i wejście na konstrukcję najazdu stało się tak niebezpieczne, że ze względów bezpieczeństwa około 1955 roku obiekt wyburzono. Skoczni narciarskiej w tym miejscu nigdy później już nie odbudowano.
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: