Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
18.04.2026
17.04.2026
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
Reklama:
Partner:




Rokytnice nad Jizerou
.
| Punkt K: | 45 m |
Rekord skoczni: |
52,0 m (Mojmír Stuchlík ) |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1946 |
| Przebudowy: | 1955 |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 50.724891, 15.461520 ✔
![]() |
| Punkt K: | 40 m |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | lata 1920 |
| Status: | zniszczona |
| Punkt K: | 30 m |
| Igelit: | brak |
| Status: | zniszczona |
| Punkt K: | 30 m |
| Igelit: | brak |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 50.725085, 15.469118
![]() |
| Punkt K: | 30 m |
| Igelit: | brak |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 50.704627, 15.423060
![]() |
| Punkt K: | 30 m |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1913 |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 50.727871, 15.480623
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Klub narciarski: | Sokol Rokytnice |
| Współrzędne: | 50.724891, 15.461520
![]() |
Pierwsze zawody w miejscowości Rokytnice nad Jizerou (niem. Rochlitz an der Iser) odbyły się już w 1897 r. na małej skoczni śniegowej. W 1913 r. zbudowano pierwszą stałą skocznię śniegową. Obiekt nazywany Sahlenbach-Schanze pozwalał na skoki do 30 metrów. Takich skoczni w Rokytnicach było więcej: Telke, Schweinsberg (w pobliżu pływalni), Müllersberg (Sahlenbach).
Pierwsza stała skocznia w mieście powstała na początku lat 20. XX wieku i została nazwana Leith-Schanze. Miała drewnianą wieżę najazdową, a najdłuższe skoki sięgały 40 metrów. Później miała być nawet przebudowana, by umożliwiać skoki na odległość 70-80 metrów.
Ostatnia skocznia narciarska w mieście została zbudowana po II wojnie światowej w pobliżu lokalnej siłowni. Również ten obiekt posiadał drewnianą wieżę najazdową. Skoczkowie musieli zaczynać skok z niskiego rozbiegu, ponieważ bali się nieco niskiej buli (krzywa lotu była zbyt wysoka).
W 1955 r. skocznia została odbudowana zgodnie z planami Josefa Zity, dzięki czemu do końca lat 60. XX wieku mogły się tam odbywać częste zawody.
Co więcej, były nawet plany budowy normalnej skoczni K78, które jednak nigdy nie ujrzały światła dziennego.
Rekordy skoczni K45 (Mężczyźni):
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: