Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
05.04.2026
04.04.2026
03.04.2026
Reklama:
Partner:




Tschagguns
.
| Punkt K: | 55 m |
Rekord skoczni: |
64,0 m |
| Nachylenie najazdu: | 25° |
| Długość progu: | 8 m |
| Nachylenie progu: | 6° |
| Wysokość progu: | 2,4 m |
| Nachylenie zeskoku: | 36° |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1946 |
| Data wyburzenia: | 1974 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | WSV Tschagguns |
| Współrzędne: | 47.073224, 9.901122 ✔
![]() |
Pierwsze działania jeśli chodzi o skoki narciarskie na Montafon miały miejsce się już w 1909 roku w Schruns i Tschagguns. Rhätikonschanze w Latschau była 40-metrową skocznią w Tschagguns, wybudowaną w 1930 roku.
Obok zbudowanej w 1937 roku Zelfenschanze , 29 grudnia 1946 roku zainaugurowano kolejną skocznię narciarską na Ziegerberg, zwaną Ing .-Ohneberg-Schanze. W 1947 r. odbyły się tam pierwsze zawody, a w 1947 roku skocznia gościła Mistrzostwa Austrii w narciarstwie klasycznym.
W 1957 roku w Tschagguns/Schruns odbyły się Mistrzostwa Austrii seniorów, a w 1956 r. podobne zawody zorganizowano dla juniorów. W 1958, 1960 i 1964 roku na Ing.-Ohneberg-Schanze rozegrano mistrzostwa tutejszego kraju związkowego.
Dodatkowo w 1954 roku postawiono w Schruns juniorską skocznię K25, a od około 1963 r. istniała skocznia dla kombinatorów w Gatschurn.
Po tym, jak Zelfenschanze została opuszczona w latach 60., Ing.-Ohnebergschanze miała być zmodernizowana w 1974 roku, ale ostatecznie nie zainwestowano potrzebnych do tego 360 tysięcy szylingów i porzucono także i ten obiekt.
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: