Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
17.04.2026
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
05.04.2026
Reklama:
Partner:




Nenzing
.
| Punkt K: | 50 m |
Rekord skoczni: |
52,5 m (Gustav Tiefenthaler , 1952) |
| Długość najazdu: | 60 m |
| Nachylenie najazdu: | 40° |
| Wysokość progu: | 1,3 m |
| Nachylenie zeskoku: | 38° |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1947 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | WSV Nenzing |
| Współrzędne: | 47.184583, 9.690493 ✔
![]() |
Przy ruinach zamku Welsch-Ramschwag w Nenzing w latach 1947/48 zbudowano skocznię narciarską według planów inż. Ohneberga. W tym celu zniszczono również część muru. Konkurs otwarcia odbył się 23 stycznia 1949 roku. Wcześniej ustanowiono tam rekord skoczni wynikiem 48 metrów. Skocznia narciarska była prawdopodobnie używana tylko przez kilka lat.
Rekordy skoczni K50 (Mężczyźni):
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: