Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
08.05.2026
07.05.2026
06.05.2026
05.05.2026
04.05.2026
03.05.2026
02.05.2026
01.05.2026
30.04.2026
29.04.2026
Reklama:
Partner:




Schladming
.
| Punkt K: | 20 m |
| Długość najazdu: | 60 m |
| Nachylenie najazdu: | 22° |
| Wysokość progu: | 1,6 m |
| Nachylenie zeskoku: | 33° |
| Rok budowy: | 1924 |
| Współrzędne: | 47.389646, 13.683881
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | WSV Schladming |
| Współrzędne: | 47.391828, 13.694434 ✔
![]() |
W 1924 roku zbudowano pierwszą mniejszą skocznię narciarską w dzielnicy Maistatt w Schladming, za lokalnym browarem. Jednak, aby móc organizować zawody w typowej wówczas kombinacji narciarstwa zjazdowego, biegowego i skoków narciarskich, potrzebna była większa skocznia narciarska. W ten sposób Theodor Karl Holl, pionier narciarski z doliny Enns, w 1930 roku zapoczątkował budowę 50-metrowego obiektu na zboczach Planai. Budowę wsparły nawet siły zbrojne. Klub WSV Schladming w 1931 roku był w stanie zainaugurować skocznię narciarską, która została nazwana na cześć Holla, podczas mistrzostw „trzech stanów”.
Już w 1932 roku skocznia została powiększona, a następnie odbywały się tam coroczne zawody o puchar Stephani i Dachstein. Po dalszej przebudowie na mistrzostwa Styrii w 1937 roku, miały być możliwe skoki na odległość nawet ponad 60 metrów. Ostatnie zawody o Puchar Dachstein w skokach narciarskich odbyły się w 1964 roku, a następnie Holl-Schanze została rozebrana, aby zrobić miejsce dla wyciągu narciarskiego. Od 1972 roku kursuje stamtąd kolejka linowa na Planai na wysokość 1906 m, a na stoku odbywają się słynne nocne zawody Schladming.
Rekordy skoczni K56 (Mężczyźni):
Kontakt:
Linki:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: