Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
12.05.2026
11.05.2026
10.05.2026
09.05.2026
08.05.2026
Reklama:
Partner:




Mühlbach am Hochkönig
.
| Punkt K: | 89 m |
Rekord skoczni: |
96,5 m (Ernst Vettori , 25.04.1982, EC) |
| Współrzędne: | 47.407133, 13.095426 ✔
![]() |
| Punkt K: | 70 m |
| Współrzędne: | 47.407263, 13.095595 ✔
![]() |
| Punkt K: | 53,6 m |
| Współrzędne: | 47.408281, 13.099739 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1969 |
| Data wyburzenia: | 1982 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | SK Mühlbach |
| Współrzędne: | 47.407133, 13.095426 ✔
![]() |
Zainicjowany przez legendę skoków narciarskich Josefa „Bubi” Bradla, w jego rodzinnym mieście kompleks Nordic Training Center w dolinie Rieding u podnóża Hochkönig został otwarty w 1969 roku. Trzy naturalne skocznie narciarskie K89, K70 i K54 były wykorzystywane w miesiącach zimowych głównie do treningów, a na zakończenie sezonu pod koniec kwietnia (!) odbywały się zawody z udziałem wysokiej rangi zawodników międzynarodowych. Po śmierci Bradla w 1982 r. odbyły się ostatnie zawody ku jego pamięci w ramach Pucharu Europy, a później kompleks skoczni został porzucony.
Rekordy skoczni K89 (Mężczyźni):
Zawody:
Kontakt:
Linki:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: