Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
05.04.2026
04.04.2026
Reklama:
Partner:




Bad Gastein
.
| Punkt K: | ok. 50 m |
Rekord skoczni: |
58,5 m (Josef Bradl ) |
| Rok budowy: | 1955 |
| Koniec funkcjonowania: | ok. 1958 |
| Współrzędne: | 47.085552, 13.118031 ✔
![]() |
| Punkt K: | 20 m |
| Rok budowy: | 1960 |
| Punkt K: | 20 m |
| Rok budowy: | 1920 |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | SC Bad Gastein |
| Współrzędne: | 47.085552, 13.118031 ✔
![]() |
W dolinie Gastein oprócz słynnej, zbudowanej w latach 1921–22 Bilgeri-Schanze w Bad Hofgastein istniało jeszcze kilka różnych skoczni narciarskich.
Budowa Zottlau-Sprungschanzen rozpoczęła się już kilka lat po założeniu klubu SC Badgastein w 1912 r., ale z powodu I wojny światowej mogła zostać ukończona dopiero w 1920 r. Została zainaugurowana Mistrzostwami Ludowo-Austriackimi w 1921 r.
Po II wojnie światowej w 1947 r. zainaugurowano Palfnerschanze w Hinterschneeberg. Odbyły się tam nawet nocne zawody z Seppem Bradlem. Jednak z powodu rozwoju miasta wkrótce skocznię trzeba było rozebrać i jako zamiennik wybudowano Tauernschanze na Planie w Böckstein. Ta skocznia miała jednak spore wady i wkrótce później została usunięta. Zamiast tego na Mittereggerwiese zbudowano juniorską skocznię narciarską, na której odbyły się nawet dwa letnie konkursy z wykorzystaniem garbnika i mydła jako zamienników śniegu.
W styczniu 1951 r. w dolinie Gastein odbył się pierwszy zimowy międzynarodowy tydzień sportu uniwersyteckiego. Nie wiadomo jednak, gdzie odbyły się zawody skoków narciarskich (zwycięzcą Ivo Razboršek z Jugosławii), przeprowadzono je albo na Bilgerischanze albo na Palfnerschanze.
(Powyższe dane dotyczące wielkości skoczni i lat są jedynie szacunkowe)
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz: