Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
18.04.2026
17.04.2026
16.04.2026
15.04.2026
14.04.2026
13.04.2026
12.04.2026
11.04.2026
10.04.2026
09.04.2026
08.04.2026
07.04.2026
06.04.2026
Reklama:
Partner:




Windischgarsten
.
| Punkt K: | 70 m |
Rekord skoczni: |
81,0 m (Torsti Reijula , 24.01.1954) |
| Długość najazdu: | 80 m |
| Nachylenie najazdu: | 38° |
| Długość progu: | 5 m |
| Nachylenie progu: | 6° |
| Wysokość progu: | 3 m |
| Nachylenie zeskoku: | 36° |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1949 |
| Przebudowy: | 1963 |
| Koniec funkcjonowania: | 1964 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | WSV Windischgarsten |
| Współrzędne: | 47.708404, 14.338907 ✔
![]() |
W październiku 1924 r. nowo powstały klub WSV Windischgarsten rozpoczął budowę skoczni narciarskich w Gunstberg, które zostały zaplanowane przez pioniera narciarstwa Seppa Bildsteina. Po II wojnie światowej obiekt ten opustoszał i w 1948 r. został zrekonstruowany.
Jednak w celu organizacji mistrzostw Austrii w 1951 r. w maju 1949 r. rozpoczęto budowę 80-metrowej skoczni w Garstnereck i w tym celu w prace budowlane zaangażowane było całe miasto. W styczniu 1950 r. nową skocznię K70, zwaną także Stüblschanze, zainaugurowano zimowymi igrzyskami UNION z udziałem 6000 widzów. Poza zawodami Sepp Huber ustanowił rekord skoczni skokiem na 78,5 metra. Rok później na nowej skoczni K70 z powodzeniem gościły Mistrzostwa Austrii, jak również na Gunstschanze (skoki łączone). Zaledwie trzy lata później mistrzostwa ASKÖ były ostatnimi większymi zawodami na Garstnereck-Schanze, kiedy Torsti Reijula ustanowił rekord skoczni - 81 m. Po 1956 r. skocznia zaczęła niszczeć, z wyjątkiem chwilowej reaktywacji w 1963 r.
Dziś dawne skocznie w Windischgarsten są zrujnowane i już ledwo rozpoznawalne.
Rekordy skoczni K70 (Mężczyźni):
Zawody:
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz:
Baujahr der Garstnereck-Schanze war 1949! Eröffnung im Jänner 1950.
Schanzenrekord wurde am 24. Jänner 1954 vom Finnen Torsti Rejula mit 81 Metern erzielt. Dann verfiel die Anlage.