Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
09.05.2026
08.05.2026
07.05.2026
06.05.2026
05.05.2026
04.05.2026
03.05.2026
02.05.2026
01.05.2026
Reklama:
Partner:




St. Anton am Arlberg
.
| Punkt K: | 40 m |
Rekord skoczni: |
49,0 m (Heinrich Strischek , 14.03.1926) |
| Całkowita wysokość: | 52 m |
| Nachylenie najazdu: | 25° |
| Wysokość progu: | 2 m |
| Nachylenie zeskoku: | 30° |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1915 |
| Status: | zniszczona |
| Klub narciarski: | SC Arlberg |
| Współrzędne: | 47.134321, 10.278079
![]() |
Klub narciarski Arlberg został założony już w 1901 r., a w styczniu 1904 r. zorganizował pierwszy „ogólny wyścig narciarski” z konkurencjami alpejskimi, biegowymi i skoków narciarskich w St. Christoph, położonym na ponad 1700 m n.p.m. nad St. Anton am Arlberg.
Jeszcze przed I wojną światową w St. Christoph zbudowano większą skocznię Rendlschanze, która również wyznaczała standardy. Prawdopodobnie była używana do lat 30. XX wieku.
Kontakt:
Mapa:Reklama:
Komentarz: