Nasze archiwum ma już 4000 kompleksów skoczni!
7000th ski jumping hill added to the Archive!
New Granåsen ski jump in Trondheim inaugurated
Fire destroys ski jumps in Biberau-Biberschlag
Copper Peak: Funding of the renovation finally secured
09.05.2026
08.05.2026
07.05.2026
06.05.2026
05.05.2026
04.05.2026
03.05.2026
02.05.2026
01.05.2026
Reklama:
Partner:




Bad Goisern
.
| Wielkość skoczni: | HS 91 |
| Punkt K: | 90 m |
Rekord skoczni: |
92,5 m (Adam Małysz , 07.01.1996, COC) |
| Nachylenie progu: | 11° |
| Nachylenie zeskoku: | 37,1° |
| Status: | nieużywana |
| Współrzędne: | 47.623405, 13.603380 ✔
![]() |
| Punkt K: | 70 m |
| Status: | nieużywana |
| Współrzędne: | 47.623447, 13.603548 ✔
![]() |
| Punkt K: | 30 m |
| Status: | zniszczona |
| Współrzędne: | 47.624007, 13.603252 ✔
![]() |
| Wielkość skoczni: | HS 18 |
| Punkt K: | 18 m |
| Przebudowy: | 2017 |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 47.624301, 13.603199 ✔
![]() |
| Punkt K: | 5 m |
| Status: | w użytku |
| Współrzędne: | 47.624417, 13.602750 ✔
![]() |
| Inne skocznie: | brak |
| Igelit: | brak |
| Rok budowy: | 1953 |
| Przebudowy: | 2017 |
| Klub narciarski: | SV Bad Goisern, NST Salzkammergut |
| Współrzędne: | 47.623968, 13.603143 ✔
![]() |
Pierwsza, mniejsza skocznia w Bad Goisern była w całości zbudowana na górze Kalmberg, jako skocznia normalna w 1953r. Po przebudowie, w Bad Goisern znajdowały się K90 i K70 i były używane do skakania do końca XX wieku. W 1954 zbudowano także 40-metrową Saurückenschanze, która dziś już nie istnieje.
Obecnie tylko mniejsza skocznia na Kalmberg jest regularnie używana do skakania zimą, jako ośrodek treningowy kombinatorów. Skocznia K90 była gospodarzem Pucharów Świata w Kombinacji Norweskiej w 1987, 1991 i 1995 r.
Skocznie K50 i K20 zostały zmodernizowane w 2017 roku przez Nordic Skiteam Salzkammergut oraz przy wsparciu miasta i zostały ponownie otwarte 20 stycznia 2018 roku.
Rekordy skoczni K90 (Mężczyźni):
Zawody:
Kontakt:
Mapa:
Galeria:Reklama:
Komentarz:
@Erich Peer
Vielen Dank für Ihre Hinweise, wir haben die Fehler korrigiert und die neue Homepage eingetragen.
Wir haben eine neue Homepage:
www.nordicskiteam.at
Sommerrekord
In Bad Goisern kann es keinen Sommerrekord geben, weil keine der Schanzen mit Matten belegt ist!
Winterrekord auf der K50m - nach dem Umbau - liegt bei 53m (Dominik Neunteufel, UVB Hinzenbach 2018)