Competitions
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1 | N-GER | Sa. | 1901-02-02 | Feldberg Max-Egon-Schanzen |
K 40 | 1. Bjarne Nilssen | ||
2 | N-GER | Su. | 1902-02-02 | Feldberg Max-Egon-Schanzen |
K 40 | 1. Thorleif Bache | ||
3 | N-GER | Mo. | 1903-02-02 | Feldberg Max-Egon-Schanzen |
K 40 | 1. Thorvald Heyerdahl | ||
4 | N-USA | 1904 | Ishpeming Suicide Hill |
K 90 | 1. Conrad Thompson | |||
5 | N-GER | 1904 | Feldberg Max-Egon-Schanzen |
K 40 | 1. Karl Gruber | |||
6 | N-USA | 1905 | Ishpeming Suicide Hill |
K 90 | 1. Ole Westgaard | |||
7 | N-USA | 1906 | Ishpeming Suicide Hill |
K 90 | 1. Ole Feiring | |||
8 | N-SUI | Su. | 1906-01-14 | Zweisimmen Rinderbergschanze |
K 20 | 1. Eduard Capitti | ||
9 | N-USA | 1907 | 1. Olaf Jonnum | |||||
10 | N-USA | 1908 | Eau Claire Silver Mine Hill |
K 85 | 1. John Evenson | |||
11 | N-USA | 1908 | Duluth Chester Bowl Park |
K 35 | 1. John Evenson | |||
12 | N-ITA | Su. | 1909-02-21 | Bardonecchia Trampolino al campo Smith |
K 40 | 1. Paolo Kind | ||
13 | N-USA | 1910 | Coleraine Ole Mangseth Memorial Ski Jump |
K 70 | 1. Anders Haugen | |||
14 | N-USA | 1911 | Chippewa Falls Chippewa Falls Ski Jump |
K 40 | 1. Francis Kempe | |||
15 | N-AUT | Su. | 1911-02-19 | Bad Mitterndorf Zauchen-Schanze |
K 40 | 1. Heinrich Rüdiger | ||
16 | N-USA | 1912 | Fox River Grove Cary Hill |
K 70 | 1. Lars Haugen | |||
17 | N-USA | 1913 | Ironwood Curry Hill |
K 40 | 1. Ragnar Omtvedt | |||
18 | N-USA | 1914 | 1. Ragnar Omtvedt | |||||
19 | N-FIN | 1914 | Vyborg Papulanvuori / Gora Papula |
K 30 | 1. Sulo Jääskeläinen | |||
20 | N-USA | 1915 | Duluth Chester Bowl Park |
K 35 | 1. Lars Haugen | |||
21 | N-FIN | 1915 | Kotka Sapokan Hyppyrimäki |
K 30 | 1. Tuure Nieminen | |||
22 | N-USA | 1916 | Minneapolis Wirth Park Ski Jump |
K 30 | 1. Henry Hall | |||
23 | N-FIN | 1916 | Helsinki Herttoniemen Hyppyrimäki |
K 22 | 1. August Jansson | |||
24 | N-USA | 1917 | St. Paul Battle Creek Ski Jump |
K 55 | 1. Ragnar Omtvedt | |||
25 | N-FIN | 1917 | Vyborg Papulanvuori / Gora Papula |
K 30 | 1. Tuure Nieminen | |||
26 | N-USA | 1918 | Fox River Grove Cary Hill |
K 70 | 1. Lars Haugen | |||
27 | N-USA | 1919 | Chippewa Falls Chippewa Falls Ski Jump |
K 40 | - cancelled - | |||
28 | N-FIN | 1919 | Helsinki Herttoniemen Hyppyrimäki |
K 22 | 1. August Jansson | |||
29 | N-USA | 1920 | Chippewa Falls Chippewa Falls Ski Jump |
K 40 | 1. Anders Haugen | |||
30 | N-FIN | 1920 | Vyborg Papulanvuori / Gora Papula |
K 30 | 1. Urho Kunttu | |||
31 | N-POL | Su. | 1920-02-22 | Zakopane Chycówka |
K 25 | 1. Leszek Pawłowski | ||
32 | N-USA | 1921 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 60 | 1. Carl Howelsen | |||
33 | N-HUN | 1921 | 1. Aladár Haberl | |||||
34 | N-FIN | 1921 | Kotka Sapokan Hyppyrimäki |
K 30 | 1. Sulo Jääskeläinen | |||
35 | N-POL | Mo. | 1921-03-28 | Zakopane Dolina Jaworzynka |
K 30 | 1. Aleksander Rozmus | ||
36 | N-USA | 1922 | Fox River Grove Cary Hill |
K 70 | 1. Lars Haugen | |||
37 | N-FIN | 1922 | Helsinki Herttoniemen Hyppyrimäki |
K 22 | 1. Tuure Nieminen | |||
38 | N-AUT | 1922 | Semmering Liechtensteinschanze |
K 70 | 1. Max Deutsch | |||
39 | N-POL | Su. | 1922-03-05 | Vorokhta Avangard |
K 20 | 1. Aleksander Rozmus | ||
40 | N-USA | 1923 | Minneapolis Wirth Park Ski Jump |
K 30 | 1. Anders Haugen |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
41 | N-JPN | 1923 | Otaru Bōyōdai Schanze |
K 80 | 1. Umeji Sanuki | |||
42 | N-FRA | Mo. | 1923-02-05 | Bagnères-de-Luchon Tremplin de Superbagnères |
K 40 | 1. Menotti Jacobsson | ||
43 | N-POL | Su. | 1923-03-11 | Slavske Kiczerka |
K 60 | 1. Andrzej Krzeptowski I | ||
44 | N-USA | 1924 | Brattleboro Harris Hill |
K 88 | 1. Lars Haugen | |||
45 | N-JPN | 1924 | Jōetsu Kanayasan Ski Area (金谷山スキー場) |
K 50 | 1. Naomitsu Ogata | |||
46 | N-FIN | 1924 | Helsinki Herttoniemen Hyppyrimäki |
K 22 | 1. Urho Kunttu | |||
47 | N-POL | Su. | 1924-02-17 | Krynica-Zdrój Góra Krzyżowa |
K 65 | 1. Henryk Mückenbrunn | ||
48 | N-USA | 1925 | Canton Canton Ski Hill |
K 50 | 1. Alfred Ohrn | |||
49 | N-JPN | 1925 | Ōwani Takinosawa |
K 90 | 1. Kaoru Aoyama | |||
50 | N-POL | Su. | 1925-02-01 | Krynica-Zdrój Góra Krzyżowa |
K 65 | 1. Henryk Mückenbrunn | ||
51 | N-USA | 1926 | Duluth Big Chester |
K 48 | 1. Anders Haugen | |||
52 | N-JPN | 1926 | Yuzhno-Sakhalinsk Tramplin Sakhalinsk |
K 110 | 1. Motohiko Ban | |||
53 | N-POL | Sa. | 1926-03-06 | Zakopane Dolina Jaworzynka |
K 30 | 1. Andrzej Krzeptowski I | ||
54 | N-USA | 1927 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 60 | 1. Lars Haugen | |||
55 | N-FIN | 1927 | Kotka Sapokan Hyppyrimäki |
K 30 | 1. Paavo Nuotio | |||
56 | N-GER | Tu. | 1927-02-15 | Bad Hofgastein Bilgerischanze |
K 60 | 1. Rudolf Burkert | ||
57 | N-POL | Su. | 1927-02-20 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Józef Lankosz | ||
58 | N-JPN | 1928 | 1. Kenzo Kamisawa | |||||
59 | N-USA | Su. | 1928-02-05 | Red Wing Charlson Hill Ski Jump |
K 50 | 1. Lars Haugen | ||
60 | N-AUT | Su. | 1928-03-04 | Mallnitz Albert-Bildstein-Tauernschanze |
K 40 | 1. Max Bader | ||
61 | N-POL | Su. | 1928-03-18 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Bronisław Czech | ||
62 | N-USA | 1929 | Brattleboro Harris Hill |
K 88 | 1. Strand Mikkelsen | |||
63 | N-JPN | 1929 | Jōetsu Kanayasan Ski Area (金谷山スキー場) |
K 50 | 1. Mitsutake Makita | |||
64 | N-POL | Su. | 1929-02-10 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Bronisław Czech | ||
65 | N-USA | 1930 | Canton Canton Ski Hill |
K 50 | 1. Casper Oimoen | |||
66 | N-JPN | 1930 | Ōwani Takinosawa |
K 90 | 1. Isamu Sekiguchi | |||
67 | N-POL | Su. | 1930-02-16 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Franciszek Cukier | ||
68 | N-AUT | Su. | 1930-03-09 | Radstadt Felserschanzen |
K 55 | 1. Josef Fröhlich | ||
69 | N-USA | 1931 | Fox River Grove Cary Hill |
K 70 | 1. Casper Oimoen | |||
70 | N-HUN | 1931 | 1. Pál Ványa | |||||
71 | N-GBR | 1931 | 1. Colin Wyatt | |||||
72 | N-JPN | 1931 | Yuzhno-Sakhalinsk Tramplin Sakhalinsk |
K 110 | 1. Mitsutake Makita | |||
73 | N-AUT | Su. | 1931-02-01 | Schwaz Arzbergschanze |
K 60 | 1. Walter Glaß | ||
74 | N-SWE | Su. | 1931-02-15 | Umeå Hamrinsbacken |
K 30 | 1. Sven Eriksson | ||
75 | N-POL | Su. | 1931-02-22 | Wisła Skocznie im. Jana Lipowczana w Wiśle-Łabajowie |
K 65 | 1. Bronisław Czech | ||
76 | N-USA | 1932 | Tahoe City Olympic Hill |
K 60 | 1. Anton Lekang | |||
77 | N-HUN | 1932 | 1. Pál Ványa | |||||
78 | N-JPN | 1932 | Nozawa Onsen Mukobayashi |
K 90 | 1. Kinichi Okuyama | |||
79 | N-POL | Su. | 1932-03-06 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Stanisław Marusarz | ||
80 | N-USA | 1933 | Salisbury John Satre Hill |
K 65 | 1. Roy Mikkelsen |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
81 | N-EST | 1933 | Viljandi Lossimäe Hüppemägi |
K 20 | 1. Oskar Veldeman | |||
82 | N-HUN | 1933 | 1. Pál Ványa | |||||
83 | N-GER | 1933 | Baiersbronn Murgtalschanzen |
K 65 | 1. Max Fischer | |||
84 | N-NOR | 1933 | Oslo Nydalsbakken |
K 50 | 1. Eistein Raabe | |||
85 | N-JPN | Su. | 1933-02-12 | Sapporo Ōkurayama |
K 60 | 1. Masaji Iguro | ||
86 | N-POL | Su. | 1933-02-19 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Stanisław Marusarz | ||
87 | N-AUS | Fr. | 1933-08-11 | Charlotte Pass Kaatenbakken |
K 35 | 1. Sverre Kaaten | ||
88 | N-USA | 1934 | Fox River Grove Cary Hill |
K 70 | 1. Casper Oimoen | |||
89 | N-HUN | 1934 | 1. Andor Máray | |||||
90 | N-SUI | 1934 | Andermatt Gotthardschanze |
K 70 | 1. Reidar Hoff | |||
91 | N-GBR | 1934 | 1. Colin Wyatt | |||||
92 | N-JPN | 1934 | Ōwani Takinosawa |
K 90 | 1. Masaji Iguro | |||
93 | N-FIN | 1934 | Nokia Kullaanvuorella |
K 55 | 1. Sauli Pälli | |||
94 | N-AUT | Su. | 1934-02-04 | Mallnitz Albert-Bildstein-Tauernschanze |
K 55 | 1. Josef Gumpold | ||
95 | N-POL | Su. | 1934-02-11 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Bronisław Czech | ||
96 | N-AUS | Tu. | 1934-08-07 | Charlotte Pass Kaatenbakken |
K 35 | 1. Sverre Kaaten | ||
97 | N-USA | 1935 | Canton Canton Ski Hill |
K 50 | 1. Roy Mikkelsen | |||
98 | N-HUN | 1935 | 1. Sándor Darabos | |||||
99 | N-SUI | 1935 | Grindelwald Mettenbergschanze |
K 57 | 1. Christian Kaufmann | |||
100 | N-JPN | 1935 | Sapporo Ōkurayama |
K 60 | 1. Gorō Adachi | |||
101 | N-EST | Su. | 1935-02-03 | Tallinn Mustamäe |
K 10 | 1. Otto Tamm | ||
102 | N-BUL | Su. | 1935-02-03 | Sofia Skok Chernia Kos |
K 61 | 1. Eberhard Galeitner | ||
103 | N-POL | Su. | 1935-02-24 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Stanisław Marusarz | ||
104 | N-USA | 1936 | Red Wing Charlson Hill Ski Jump |
K 50 | 1. George Kotlarek | |||
105 | N-HUN | 1936 | 1. Sándor Darabos | |||||
106 | N-SUI | 1936 | Davos Neue Bolgenschanze |
K 74 | 1. Rolf Kaarby | |||
107 | N-GBR | 1936 | 1. Colin Wyatt | |||||
108 | N-NOR | 1936 | Kongsvinger Gullbekkbakken |
K 70 | 1. Arnold Kongsgård | |||
109 | N-NZL | Th. | 1935-10-10 | Mount Cook Mount Cook Ski Jump |
K 25 | 1. Henry Wigley | ||
110 | N-JPN | Tu. | 1936-02-11 | 1. Toshio Mori | ||||
111 | N-AUT | Su. | 1936-03-01 | Mallnitz Albert-Bildstein-Tauernschanze |
K 55 | 1. Georg Gainschnigg | ||
112 | N-POL | Su. | 1936-03-08 | Zakopane Hala Kondratowa |
K 54 | 1. Stanisław Marusarz | ||
113 | N-USA | 1937 | Summit Park Ecker Hill |
K 90 | 1. Sigmund Ruud | |||
114 | N-HUN | 1937 | 1. Sándor Darabos | |||||
115 | N-SUI | 1937 | Les Diablerets Tremplin en la Tré |
K 30 | 1. Bruno Trojani | |||
116 | N-JPN | 1937 | 1. Masaji Iguro | |||||
117 | N-EST | Th. | 1936-12-31 | Viljandi Lossimäe Hüppemägi |
K 20 | 1. Oskar Veldeman | ||
118 | N-POL | Su. | 1937-01-31 | Wisła Skocznie im. Jana Lipowczana w Wiśle-Łabajowie |
K 65 | 1. Stanisław Marusarz | ||
119 | N-USA | 1938 | Brattleboro Harris Hill |
K 88 | 1. Sigurd Ulland & Birger Ruud | |||
120 | N-HUN | 1938 | 1. Pál Ványa |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
121 | N-SUI | 1938 | Wengen Jungfernschanze am Steinboden |
K 60 | 1. Willy Paterlini | ||||
122 | N-GER | 1938 | Feldberg Max-Egon-Schanzen |
K 40 | 1. Franz Haslberger | ||||
123 | N-NZL | Tu. | 1937-07-27 | Mount Cook Mount Cook Ski Jump |
K 25 | 1. Richard Durrance | |||
124 | N-EST | Fr. | 1937-12-31 | Tallinn Mustamäe |
K 25 | 1. Oskar Veldeman | |||
125 | N-AUT | Su. | 1938-01-30 | Aflenz Dr. Josef Mayer-Schanze |
K 56 | 1. Rudolf Rieger | |||
126 | N-POL | Su. | 1938-02-06 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Andrzej Marusarz | |||
127 | N-NOR | Su. | 1938-03-13 | Mo i Rana Fageråsbakken |
K 75 | 1. Reidar Andersen | FIS | ||
128 | N-USA | 1939 | St. Paul Battle Creek Ski Jump |
K 55 | 1. Reidar Andersen | ||||
129 | N-HUN | 1939 | Mátraháza Síugrósánc |
K 83 | 1. Pál Ványa | ||||
130 | N-SUI | 1939 | Unterwasser Säntisschanze |
K 65 | 1. Rudolf Felber | ||||
131 | N-JPN | 1939 | Sapporo Ōkurayama |
K 60 | 1. Fumio Asaki | ||||
132 | N-GER | 1939 | Oberhof Hindenburgschanze |
K 65 | 1. Josef Bradl | ||||
133 | N-NOR | 1939 | Kristiansand Tinnheiabakken |
K 65 | 1. Birger Ruud | ||||
134 | N-NZL | Tu. | 1938-08-02 | Mount Cook Mount Cook Ski Jump |
K 25 | 1. Henry Wigley | |||
135 | N-EST | Sa. | 1938-12-31 | Tallinn Mustamäe |
K 18 | 1. Eduard Bergman-Raidla | |||
136 | N-POL | Su. | 1939-02-19 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Stanisław Marusarz | |||
137 | NAT | Su. | 1939-02-26 | Zweisimmen Weiermattenschanze |
K 40 | 1. Hans Rodel | |||
138 | N-USA | 1940 | Berlin Big Nansen Ski Jump |
K 82 | 1. Alf Engen | ||||
139 | N-HUN | 1940 | 1. Sándor Darabos | ||||||
140 | N-SUI | 1940 | Gstaad Mattenschanzen |
K 88 | 1. Ludwig Demarmels | ||||
141 | N-JPN | 1940 | Jōetsu Kanayasan Ski Area (金谷山スキー場) |
K 50 | |||||
142 | N-GER | Su. | 1940-02-18 | Ruhpolding Adlerschanze |
K 50 | 1. Hans Wein | |||
143 | N-EST | Su. | 1940-03-03 | Tallinn Mustamäe |
K 25 | 1. Oskar Veldeman | |||
144 | N-LAT | 1941 | Sigulda Kalnaklaukas tramplīns |
K 60 | 1. Aleksandrs Celms | ||||
145 | N-HUN | 1941 | 1. Pál Ványa | ||||||
146 | N-SUI | 1941 | St. Moritz Olympiaschanze |
K 95 | 1. Richard Bühler | ||||
147 | N-JPN | 1941 | Sapporo Ōkurayama |
K 60 | 1. Masaji Iguro | ||||
148 | N-GER | 1941 | Špindlerův Mlýn Elbgrundschanze |
K 80 | 1. Josef Bradl | ||||
149 | N-USA | Mo. | 1941-03-03 | Snoqualmie Pass Milwaukee Road Ski Bowl Jump |
K 90 | 1. Torger Tokle | |||
150 | N-EST | Su. | 1941-03-09 | Tallinn Mustamäe |
K 25 | 1. Harry Rannala | |||
151 | N-USA | 1942 | Duluth Fond du Lac Ski Jump |
K 70 | 1. Ola Aanjesen | ||||
152 | N-CRO | 1942 | Zagreb Skakaonica Medvednica |
K 35 | 1. Franjo Dvoržak | ||||
153 | N-HUN | 1942 | 1. Mihály Rész | ||||||
154 | N-SUI | 1942 | Grindelwald Mettenbergschanze |
K 57 | 1. Hans Almer | ||||
155 | N-JPN | 1942 | Ōwani Takinosawa |
K 90 | 1. Masami Ohara | ||||
156 | N-HUN | 1943 | 1. Pál Ványa | ||||||
157 | N-SUI | 1943 | Arosa Plessurschanze |
K 66 | 1. Georg Keller | ||||
158 | N-FIN | 1943 | Nokia Kullaanvuorella |
K 55 | 1. Leo Laakso | ||||
159 | N-HUN | 1944 | 1. Mihály Rész | ||||||
160 | N-SUI | 1944 | Gstaad Mattenschanzen |
K 88 | 1. Niklaus Stump |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
161 | N-CHI | Tu. | 1944-09-19 | Farellones Trampolín |
K 30 | 1. Canuto Errázuriz | |||
162 | N-LAT | 1945 | Sigulda Kalnaklaukas tramplīns |
K 60 | 1. Aleksandrs Celms | ||||
163 | N-SUI | 1945 | Engelberg Alte Titlis-Schanze |
K 55 | 1. Hans Zurbriggen | ||||
164 | N-USA | 1946 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 60 | 1. Alf Engen | ||||
165 | N-SUI | 1946 | Davos Neue Bolgenschanze |
K 74 | 1. Ludwig Demarmels | ||||
166 | N-POL | Su. | 1946-02-03 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Stanisław Marusarz | |||
167 | N-EST | Su. | 1946-02-17 | Viljandi Lossimäe Hüppemägi |
K 20 | 1. Raimond Ranna | |||
168 | N-AUS | Su. | 1946-09-01 | Charlotte Pass Kaatenbakken |
K 35 | 1. Sverre Kaaten | |||
169 | N-USA | 1947 | Ishpeming Suicide Hill |
K 90 | 1. Arnholdt Kongsgård | ||||
170 | N-HUN | 1947 | 1. Ferenc Hemrik | ||||||
171 | N-SUI | 1947 | Wengen Jungfernschanze am Steinboden |
K 60 | 1. Georg Keller | ||||
172 | N-POL | We. | 1947-02-26 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Jan Kula | |||
173 | N-HUN | 1948 | 1. Ferenc Hemrik | ||||||
174 | N-SUI | 1948 | St. Moritz Olympiaschanze |
K 95 | 1. Fritz Tschannen | ||||
175 | N-JPN | 1948 | Nozawa Onsen Mukobayashi |
K 90 | 1. Fumio Asaki | ||||
176 | N-POL | Su. | 1948-02-22 | Karpacz Orlinek |
K 85 | 1. Stanisław Marusarz | |||
177 | N-NOR | Su. | 1948-02-29 | 1. Asbjørn Ruud | FIS | ||||
178 | N-NOR | Su. | 1948-02-29 | Lillehammer Gamle Lysgårdsbakken |
K 60 | 1. Asbjørn Ruud | |||
179 | N-USA | Su. | 1948-03-07 | Snoqualmie Pass Milwaukee Road Ski Bowl Jump |
K 90 | 1. Arne Ulland | |||
180 | N-NOR | 1949 | 1. Torbjørn Falkanger | ||||||
181 | N-SUI | 1949 | Gstaad Mattenschanzen |
K 88 | 1. Willy Klopfenstein | ||||
182 | N-JPN | 1949 | Sapporo Ōkurayama |
K 80 | 1. Noboru Hoshino | ||||
183 | N-GER | 1949 | 1. Toni Brutscher | ||||||
184 | N-POL | Mo. | 1949-02-07 | Szczyrk Skalite |
K 65 | 1. Stanisław Marusarz | |||
185 | N-DDR | Su. | 1949-02-13 | Oberhof Hindenburgschanze |
K 65 | 1. Herbert Leonhardt | |||
186 | N-GER | Su. | 1949-02-13 | Maierhöfen Iberg-Schanze |
K 87.5 | 1. Toni Brutscher | |||
187 | N-USA | Tu. | 1949-02-22 | Summit Park Ecker Hill |
K 90 | 1. Petter Hugsted | FIS | ||
188 | N-USA | 1950 | Duluth Fond du Lac Ski Jump |
K 70 | 1. Olavi Kuronen | ||||
189 | N-HUN | 1950 | 1. Mihály Rész | ||||||
190 | N-NOR | 1950 | 1. Torbjørn Falkanger | ||||||
191 | N-SUI | 1950 | Montana Tremplin de Vermala |
K 70 | 1. Andreas Däscher | ||||
192 | N-JPN | 1950 | Yonezawa Mt. Onariyama Park / Naruyama Ski Jump |
K 50 | 1. Fumio Asaki | ||||
193 | N-DDR | 1950 | Schierke Schanze der Einheit im Eckerloch |
K 70 | 1. Franz Knappe | ||||
194 | N-GER | 1950 | Reit im Winkl Franz-Haslberger-Schanze |
K 90 | 1. Sepp Weiler | ||||
195 | N-NOR | 1950 | Bærum Skuibakken |
K 110 | 1. Torbjørn Falkanger | FIS | |||
196 | N-POL | Su. | 1950-01-29 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Jan Kula | |||
197 | N-EST | Su. | 1950-02-05 | Meegomäe Andsumäe Suusahüppemägi |
K 50 | 1. Ilmar Pärtelpoeg | |||
198 | N-CAN | Su. | 1950-03-05 | Banff Mt. Norquay Ski Jumps |
K 77 | 1. Tom Mobraaten | FIS | ||
199 | N-NAM | Su. | 1950-03-05 | Banff Mt. Norquay Ski Jumps |
K 77 | 1. Art Devlin | FIS | ||
200 | N-USA | 1951 | Brattleboro Harris Hill |
K 88 | 1. Arthur Tokle |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
201 | N-HUN | 1951 | 1. Ferenc Hemrik | |||||
202 | N-DDR | 1951 | Oberhof Thüringenschanze |
K 82 | 1. Herbert Friedel | |||
203 | N-GER | 1951 | 1. Josef Kleisl | |||||
204 | N-BRD | 1951 | Titisee-Neustadt Hochfirstschanze |
K 80 | 1. Josef Kleisl | |||
205 | N-AUT | Su. | 1951-02-04 | Windischgarsten Garstnereck-Schanze |
K 70 | 1. Josef Bradl | ||
206 | N-SUI | Su. | 1951-02-11 | Adelboden Lohnerschanze |
K 57 | 1. Rudolf Bärtschi | ||
207 | N-EST | Fr. | 1951-02-16 | Meegomäe Andsumäe Suusahüppemägi |
K 50 | 1. Uno Kajak | ||
208 | N-POL | Su. | 1951-02-25 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Stanisław Marusarz | ||
209 | N-NOR | Su. | 1951-03-18 | Narvik Fagerlibakken |
K 81 | 1. Erling Kroken | ||
210 | N-USA | 1952 | Salisbury John Satre Hill |
K 65 | 1. Clarence Hill | |||
211 | N-HUN | 1952 | 1. Bertalan Mező | |||||
212 | N-SUI | 1952 | Le Brassus Tremplin de la Chirurgienne |
K 100 | 1. Jean Amnes | |||
213 | N-JPN | 1952 | Sapporo Ōkurayama |
K 80 | 1. Hiroaki Shibano | |||
214 | N-DDR | 1952 | Oberhof Thüringenschanze |
K 82 | 1. Franz Knappe & Werner Lesser | |||
215 | N-GER | 1952 | Braunlage Wurmbergschanze |
K 80 | 1. Josef Kleisl | |||
216 | N-AUT | Su. | 1952-01-27 | Semmering Liechtensteinschanze |
K 70 | 1. Josef Bradl | ||
217 | N-EST | Sa. | 1952-03-08 | Tallinn Mustamäe |
K 50 | 1. Ilmar Pärtelpoeg | ||
218 | N-POL | Su. | 1952-03-09 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Stanisław Marusarz | ||
219 | N-USA | 1953 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 60 | 1. Arthur Tokle | |||
220 | N-SUI | 1953 | Andermatt Gotthardschanze |
K 70 | 1. Andreas Däscher | |||
221 | N-YUG | 1953 | Bohinjska Bistrica Skakalnica Polje |
K 67 | 1. Janez Polda | |||
222 | N-HUN | 1953 | 1. Bertalan Mező | |||||
223 | N-SUI | 1953 | 1. Andreas Däscher | |||||
224 | N-JPN | 1953 | 1. Hiroshi Yoshizawa | |||||
225 | N-DDR | 1953 | Oberhof Thüringenschanze |
K 82 | 1. Werner Lesser & Kurt Meinel | |||
226 | N-GER | 1953 | Baiersbronn Ruhesteinschanzen |
K 85 | 1. Sepp Hohenleitner | |||
227 | N-EST | Sa. | 1953-02-07 | Meegomäe Andsumäe Suusahüppemägi |
K 50 | 1. Uno Kajak | ||
228 | N-BRD | Su. | 1953-02-08 | Baiersbronn Murgtalschanzen |
K 65 | 1. Sepp Hohenleitner | ||
229 | N-POL | Su. | 1953-03-08 | Szczyrk Skalite |
K 65 | 1. Aleksander Kowalski | ||
230 | N-USA | 1954 | Ishpeming Suicide Hill |
K 90 | 1. Roy Sherwood | |||
231 | N-YUG | 1954 | Delnice Skakaonice Japlenški Vrh |
K 70 | 1. Janez Polda | |||
232 | N-HUN | 1954 | 1. Bertalan Mező | |||||
233 | N-NOR | 1954 | 1. Torbjørn Falkanger | |||||
234 | N-SUI | 1954 | Grindelwald Mettenbergschanze |
K 57 | 1. Andreas Däscher | |||
235 | N-JPN | 1954 | Jōetsu Kanayasan Ski Area (金谷山スキー場) |
K 50 | 1. Akio Kasaya | |||
236 | N-DDR | 1954 | Oberhof Thüringenschanze |
K 82 | 1. Harry Glaß | |||
237 | N-GER | 1954 | 1. Franz Eder | |||||
238 | N-NOR | 1954 | Kongsvinger Gullbekkbakken |
K 70 | 1. Ansten Samuelstuen | |||
239 | N-POL | Su. | 1954-03-07 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 96.5 | 1. Antoni Wieczorek | ||
240 | N-USA | 1955 | Leavenworth Bakke Hill |
K 100 | 1. Rudy Maki |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
241 | N-NOR | 1955 | Winterberg Sankt-Georg-Sprungschanze |
K 81 | |||||
242 | N-YUG | 1955 | Ravne na Koroškem Skakalnica Dobja vas |
K 60 | 1. Janez Polda | ||||
243 | N-HUN | 1955 | 1. Bertalan Mező | ||||||
244 | N-SUI | 1955 | 1. Conrad Rochat | ||||||
245 | N-JPN | 1955 | Sapporo Ōkurayama |
K 80 | 1. Hiroshi Yoshizawa | ||||
246 | N-DDR | 1955 | Oberhof Thüringenschanze |
K 82 | 1. Harry Glaß | ||||
247 | N-GER | 1955 | 1. Toni Brutscher | ||||||
248 | N-HUN | 1955 | Galyatető Síugrósánc |
K 40 | 1. Bertalan Mező | ||||
249 | N-BRD | Su. | 1955-02-06 | Titisee-Neustadt Hochfirstschanze |
K 80 | 1. Toni Brutscher | |||
250 | N-AUT | Su. | 1955-02-06 | Semmering Liechtensteinschanze |
K 70 | 1. Walter Habersatter | |||
251 | N-POL | Su. | 1955-03-06 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Antoni Wieczorek & Andrzej Gąsienica-Daniel | |||
252 | N-CHI | Sa. | 1955-09-10 | Farellones Trampolín |
K 30 | 1. Alfredo Aliaga | |||
253 | N-HUN | 1956 | 1. Bertalan Mező | ||||||
254 | N-SUI | 1956 | Gstaad Mattenschanzen |
K 88 | 1. Andreas Däscher | ||||
255 | N-JPN | 1956 | 1. Akio Shibuya | ||||||
256 | N-DDR | 1956 | Oberhof Thüringenschanze |
K 82 | 1. Harry Glaß | ||||
257 | N-GER | 1956 | 1. Max Bolkart | ||||||
258 | N-FRA | 1956 | 1. Claude Jean-Prost | ||||||
259 | N-USA | 1956 | Westby Anderson Hill |
K 60 | 1. Keith Zuehlke | FIS | |||
260 | N-POL | Su. | 1956-02-19 | Szklarska Poręba Skocznia przy Owczych Skałach |
K 68 | 1. Władysław Tajner | |||
261 | N-AUT | Su. | 1956-02-19 | Amlach Dolomitenschanze |
K 80 | 1. Josef Bradl | |||
262 | N-USA | 1957 | Berlin Big Nansen Ski Jump |
K 82 | 1. Ansten Samuelstuen | ||||
263 | N-HUN | 1957 | 1. Kálmán Benedek | ||||||
264 | N-SUI | 1957 | St. Moritz Olympiaschanze |
K 95 | 1. Andreas Däscher | ||||
265 | N-JPN | 1957 | Nozawa Onsen Mukobayashi |
K 90 | 1. Ankyu Sugiyama | ||||
266 | N-GER | 1957 | 1. Max Bolkart | ||||||
267 | N-DDR | Su. | 1957-02-17 | Brotterode Inselbergschanze |
K 80 | 1. Werner Lesser | |||
268 | N-BRD | Su. | 1957-02-24 | Altenau Große Altenau-Schanze |
K 70 | 1. Max Bolkart | |||
269 | N-POL | Su. | 1957-03-03 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Władysław Tajner | |||
270 | N-NOR | Su. | 1957-03-17 | Mo i Rana Fageråsbakken |
K 75 | 1. Sverre Stenersen | FIS | ||
271 | N-USA | 1958 | Iron Mountain Pine Mountain Jump |
K 95 | 1. Billy Olson | ||||
272 | N-DAN | 1958 | 1. Hans Knudsen | ||||||
273 | N-HUN | 1958 | 1. László Csávás | ||||||
274 | NJ-HUN | 1958 | 1. István Csávás | ||||||
275 | N-SUI | 1958 | Kandersteg Blümlisalp-Schanze |
K 67 | 1. Andreas Däscher | ||||
276 | N-JPN | 1958 | Otaru Bōyōdai Schanze |
K 80 | 1. Hiroshi Yoshizawa | ||||
277 | N-GER | 1958 | 1. Max Bolkart | ||||||
278 | N-POL | Su. | 1958-02-02 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 96.5 | 1. Władysław Tajner | |||
279 | N-GER | Su. | 1958-02-02 | Maierhöfen Iberg-Schanze |
K 87.5 | 1. Max Bolkart | |||
280 | N-AUT | Su. | 1958-02-16 | Aflenz Dr. Josef Mayer-Schanze |
K 56 | 1. Otto Leodolter |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
281 | N-DDR | Su. | 1958-02-23 | Altenberg Schanze des Friedens |
K 65 | 1. Harry Glaß | ||
282 | N-USA | 1959 | Leavenworth Bakke Hill |
K 100 | 1. Willie Erikson | |||
283 | N-HUN | 1959 | 1. István Csávás | |||||
284 | N-SUI | 1959 | 1. Andreas Däscher | |||||
285 | N-JPN | 1959 | Ōwani Takinosawa |
K 90 | 1. Kōichi Satō | |||
286 | N-GER | 1959 | 1. Ewald Roscher | |||||
287 | N-FRA | 1959 | 1. Claude Jean-Prost | |||||
288 | N-DDR | Su. | 1959-02-08 | Lauscha Reinhard-Heß-Schanze |
K 92 | 1. Helmut Recknagel | ||
289 | N-POL | Su. | 1959-02-15 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 80 | 1. Zdzisław Hryniewiecki | ||
290 | N-AUS | Sa. | 1959-08-22 | Falls Creek Mt. Buller Ski Jump |
K 30 | 1. Ernst sen. Vettori | ||
291 | N-USA | 1960 | Iron Mountain Pine Mountain Jump |
K 95 | 1. James Brennan | |||
292 | N-DAN | 1960 | 1. Hans Knudsen | |||||
293 | N-HUN | 1960 | 1. László Csávás | |||||
294 | N-SUI | 1960 | 1. Andreas Däscher | |||||
295 | N-JPN | 1960 | Jōetsu Kanayasan Ski Area (金谷山スキー場) |
K 50 | 1. Hiroshi Yoshizawa | |||
296 | N-GER | 1960 | 1. Georg Thoma | |||||
297 | NCAA | 1960 | Bozeman Bridger Bowl Ski Jump |
K 50 | 1. Dag Helgestad | |||
298 | N-FRA | 1960 | 1. Claude Jean-Prost | |||||
299 | N-BRD | Su. | 1960-01-31 | Titisee-Neustadt Hochfirstschanze |
K 80 | 1. Georg Thoma | ||
300 | N-DDR | Su. | 1960-02-14 | Klingenthal Große Aschbergschanze |
K 102 | 1. Klaus Goldhahn | ||
301 | N-DDR | Su. | 1960-03-06 | Klingenthal Große Aschbergschanze |
K 102 | 1. Veit Kührt | ||
302 | N-POL | Su. | 1960-03-13 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Józef Gąsienica-Bryjak | ||
303 | N-USA | 1961 | Brattleboro Harris Hill |
K 88 | 1. Ansten Samuelstuen | |||
304 | N-HUN | 1961 | 1. Endre Kiss | |||||
305 | N-SUI | 1961 | 1. Andreas Däscher | |||||
306 | N-JPN | 1961 | 1. Takashi Matsui | |||||
307 | N-GER | 1961 | Winterberg Sankt-Georg-Sprungschanze |
K 81 | 1. Georg Thoma | |||
308 | N-AUT | 1961 | Amlach Dolomitenschanze |
K 80 | 1. Otto Leodolter | |||
309 | N-FRA | 1961 | 1. Claude Jean-Prost | |||||
310 | N-POL | Su. | 1961-02-19 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 96.5 | 1. Józef Gąsienica-Bryjak | ||
311 | N-DDR | Su. | 1961-02-19 | Oberhof Thüringenschanze |
K 82 | 1. Werner Lesser | ||
312 | N-USA | 1962 | Fox River Grove Cary Hill |
K 70 | 1. Ansten Samuelstuen | |||
313 | N-DAN | 1962 | Søllerød Holtekollen |
K 35 | 1. Hans Knudsen | |||
314 | N-LTU | 1962 | Ignalina Trasa |
K 50 | 1. Zbigniew Kiwert | |||
315 | N-HUN | 1962 | 1. Endre Kiss & László Gellér | |||||
316 | N-SUI | 1962 | Château-d’Œx Tremplin des Granges-d’Œx |
K 70 | 1. Ueli Scheidegger | |||
317 | N-NOR | 1962 | Skien Oddbakken |
K 70 | 1. Arne Larsen | |||
318 | N-GER | 1962 | Braunlage Wurmbergschanze |
K 80 | 1. Helmut Wegscheider | |||
319 | NAT | 1962 | Squaw Valley Papoose Peak |
K 80 | 1. Oyvind Floystad | |||
320 | NC-NAT | 1962 | Squaw Valley Papoose Peak |
K 60 | 1. Tor Fageraas |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
321 | N-FRA | 1962 | La Bresse Tremplin Entre les Gouttes |
K 68 | 1. Alain Macle | ||||
322 | N-FRA | 1962 | 1. Claude Jean-Prost | ||||||
323 | N-POL | Fr. | 1962-02-02 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Piotr Wala | |||
324 | N-POL | Su. | 1962-02-04 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 100 | 1. Piotr Wala | |||
325 | N-DDR | Su. | 1962-02-04 | Schmiedefeld Vessertalschanze |
K 86 | 1. Helmut Recknagel | |||
326 | N-JPN | Su. | 1962-02-18 | Sapporo Ōkurayama |
K 80 | 1. Sadao Kikuchi | |||
327 | N-JPN | Mo. | 1962-02-19 | Sapporo Snow Brand / Yukijirushi |
K 60 | 1. Sadao Kikuchi | |||
328 | N-USA | 1963 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 60 | 1. Eugene Kotlarek | ||||
329 | N-DAN | 1963 | Søllerød Holtekollen |
K 35 | 1. Tom Klokholm | ||||
330 | N-HUN | 1963 | 1. László Csávás | ||||||
331 | N-SUI | 1963 | Einsiedeln Fryherrenberg-Schanzen |
K 57 | 1. Heribert Schmid | ||||
332 | N-GER | Sa. | 1963-02-16 | Ruhpolding Große Zirmbergschanze |
K 86 | 1. Georg Thoma | |||
333 | N-FRA | Su. | 1963-02-17 | La Bresse Tremplin Entre les Gouttes |
K 68 | 1. Claude Jean-Prost | |||
334 | N-POL | Su. | 1963-02-24 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Piotr Wala | |||
335 | N-JPN | Su. | 1963-02-24 | Sapporo Snow Brand / Yukijirushi |
K 60 | 1. Sadao Kikuchi | |||
336 | N-DDR | Su. | 1963-02-24 | Klingenthal Große Aschbergschanze |
K 102 | 1. Helmut Recknagel | |||
337 | N-POL | Tu. | 1963-02-26 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 100 | 1. Ryszard Witke & Antoni Łaciak | |||
338 | N-JPN | We. | 1963-02-27 | Sapporo Ōkurayama |
K 80 | 1. Yosuke Etō | |||
339 | N-USA | 1964 | Ishpeming Suicide Hill |
K 90 | 1. John Balfanz | ||||
340 | N-NOR | 1964 | Hämeenlinna Ahvenisto |
K 79 | |||||
341 | N-DAN | 1964 | 1. Tom Klokholm | ||||||
342 | N-HUN | 1964 | 1. László Gellér | ||||||
343 | N-AUT | 1964 | Feldkirchen Kurikkala-Schanze an der Pollenitz |
K 73 | 1. Baldur Preiml | ||||
344 | N-SUI | 1964 | 1. Heribert Schmid | ||||||
345 | N-GER | 1964 | 1. Max Bolkart | ||||||
346 | N-SLO | 1964 | Maribor Skakalnica na Pekrski gorci |
K 78 | 1. Ludvik Zajc | ||||
347 | N-FRA | 1964 | 1. Claude Jean-Prost | ||||||
348 | N-POL | Su. | 1964-01-19 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 100 | 1. Józef Przybyła | |||
349 | N-JPN | Sa. | 1964-02-22 | Ōwani Takinosawa |
K 70 | 1. Sadao Kikuchi | |||
350 | N-POL | Su. | 1964-02-23 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 96.5 | 1. Józef Przybyła | |||
351 | N-DDR | Su. | 1964-02-23 | Oberhof Hans-Renner-Schanze |
K 115 | 1. Veit Kührt | |||
352 | N-JPN | Tu. | 1964-02-25 | Ōwani Takinosawa |
K 90 | 1. Yukio Kasaya | |||
353 | N-USA | 1965 | Berlin Big Nansen Ski Jump |
K 82 | 1. Dave Hicks | ||||
354 | N-DAN | 1965 | 1. Tom Klokholm | ||||||
355 | N-HUN | 1965 | 1. László Csávás | ||||||
356 | N-SUI | 1965 | 1. Heribert Schmid | ||||||
357 | N-GER | 1965 | 1. Heini Ihle | ||||||
358 | N-NOR | 1965 | Bærum Skuibakken |
K 110 | 1. Torgeir Brandtzæg | FIS | |||
359 | N-AUT | 1965 | Breitenwang Raimund-Ertl-Schanze |
K 85 | 1. Baldur Preiml | ||||
360 | N-POL | Sa. | 1965-02-20 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Andrzej Sztolf |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
361 | N-DDR | Sa. | 1965-02-20 | Johanngeorgenstadt Erzgebirgsschanzen |
K 75 | 1. Dieter Neuendorf | |||
362 | N-POL | Su. | 1965-02-21 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 100 | 1. Andrzej Sztolf | |||
363 | N-DDR | Su. | 1965-02-21 | Johanngeorgenstadt Erzgebirgsschanzen |
K 51 | 1. Dieter Neuendorf | |||
364 | N-JPN | Fr. | 1965-02-26 | Sapporo Snow Brand / Yukijirushi |
K 60 | 1. Takashi Fujisawa | |||
365 | N-JPN | Su. | 1965-02-28 | Sapporo Ōkurayama |
K 80 | 1. Takashi Fujisawa | |||
366 | N-USA | 1966 | Iron Mountain Pine Mountain Jump |
K 95 | 1. Eugene Kotlarek | ||||
367 | N-SUI | 1966 | Langenbruck Freichelenschanzen |
K 75 | 1. Heribert Schmid | ||||
368 | N-GER | 1966 | 1. Franz Keller | ||||||
369 | N-DDR | Sa. | 1966-01-29 | Brotterode Inselbergschanze |
K 80 | 1. Dieter Neuendorf | |||
370 | N-POL | Su. | 1966-01-30 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 96.5 | 1. Józef Przybyła | |||
371 | N-DDR | Su. | 1966-01-30 | Oberhof Hans-Renner-Schanze |
K 115 | 1. Dieter Neuendorf | |||
372 | N-NOR | Fr. | 1966-02-04 | Rena Renabakkene |
K 111 | 1. Bjørn Wirkola | |||
373 | N-JPN | Th. | 1966-02-10 | Ōwani Takinosawa |
K 70 | 1. Naoki Shimura | |||
374 | N-JPN | Sa. | 1966-02-12 | Ōwani Takinosawa |
K 90 | 1. Hiroshi Itagaki | |||
375 | N-POL | Su. | 1966-03-20 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 100 | 1. Józef Przybyła | |||
376 | N-NOR | 1967 | Salzburg Mitteregg-Schanze / Zistelschanze |
K 50 | |||||
377 | N-DAN | 1967 | Søllerød Holtekollen |
K 35 | 1. Peter Jacobi | ||||
378 | N-HUN | 1967 | 1. László Gellér | ||||||
379 | N-SUI | 1967 | Einsiedeln Fryherrenberg-Schanzen |
K 57 | 1. Heribert Schmid | ||||
380 | N-DDR | Th. | 1967-02-02 | Klingenthal Vogtlandschanzen |
K 80 | 1. Dieter Neuendorf | |||
381 | N-DDR-T | Sa. | 1967-02-04 | Klingenthal Vogtlandschanzen |
K 80 | 1. SC Dynamo Klingenthal | |||
382 | N-USA | Su. | 1967-02-05 | Leavenworth Bakke Hill |
K 100 | 1. Eugene Kotlarek | |||
383 | N-DDR | Su. | 1967-02-05 | Klingenthal Große Aschbergschanze |
K 102 | 1. Bernd Karwofsky | |||
384 | N-FRA | Su. | 1967-02-19 | Chamonix Tremplin aux Bossons |
K 95 | 1. Gilbert Poirot | |||
385 | N-GER | Mo. | 1967-02-20 | Nesselwang Hans-Riefler-Schanzen |
K 86 | 1. Wolfgang Schüller | |||
386 | N-JPN | Su. | 1967-02-26 | Sapporo Ōkurayama |
K 80 | 1. Seiji Aochi | |||
387 | N-JPN | Mo. | 1967-02-27 | Sapporo Snow Brand / Yukijirushi |
K 60 | 1. Akemi Taniguchi | |||
388 | N-POL | Th. | 1967-03-02 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Józef Przybyła | |||
389 | N-POL | Su. | 1967-03-05 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 100 | 1. Erwin Fiedor | |||
390 | N-NOR | Su. | 1967-03-19 | Mo i Rana Fageråsbakken |
K 75 | 1. Bent Tomtum | FIS | ||
391 | N-USA | 1968 | Westby Snowflake Ski Jump |
K 90 | 1. Jay Martin | FIS | |||
392 | N-LTU | 1968 | Ignalina Trasa |
K 50 | 1. Zbigniew Kiwert | ||||
393 | N-HUN | 1968 | 1. Mihály Gellér | ||||||
394 | N-HUN | 1968 | 1. Gyula Molnár | ||||||
395 | N-SUI | 1968 | Lenk Wildhornschanze |
K 75 | 1. Josef Zehnder | ||||
396 | N-GER | 1968 | 1. Günther Göllner | ||||||
397 | N-NOR | 1968 | Bærum Skuibakken |
K 110 | 1. Bjørn Wirkola | FIS | |||
398 | N-AUT | 1968 | Semmering Liechtensteinschanze |
K 70 | 1. Josef "Sepp" Lichtenegger | ||||
399 | N-POL | Fr. | 1968-02-23 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. Erwin Fiedor | |||
400 | N-POL | Su. | 1968-02-25 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 96.5 | 1. Erwin Fiedor |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
401 | N-JPN | Su. | 1968-02-25 | Ōwani Takinosawa |
K 90 | 1. Takashi Fujisawa | |||
402 | N-BRD | Su. | 1968-02-25 | Altenau Große Altenau-Schanze |
K 78 | 1. Günther Göllner | |||
403 | N-JPN | Tu. | 1968-02-27 | Ōwani Takinosawa |
K 70 | 1. Takashi Fujisawa | |||
404 | N-DDR | Th. | 1968-02-29 | Oberhof Thüringenschanze |
K 82 | 1. Manfred Queck | |||
405 | N-DDR-T | Sa. | 1968-03-02 | Oberhof Thüringenschanze |
K 82 | 1. SC Motor Zella-Mehlis | |||
406 | N-DDR | Su. | 1968-03-03 | Oberhof Hans-Renner-Schanze |
K 115 | 1. Dieter Scharf | |||
407 | N-USA | 1969 | Brattleboro Harris Hill |
K 88 | 1. Adrian Watt | ||||
408 | N-DAN | 1969 | Hjørring Smidths Plantage Skihopbakker |
K 30 | 1. Tom Klokholm | ||||
409 | N-HUN | 1969 | 1. Gyula Molnár | ||||||
410 | N-HUN | 1969 | 1. Mihály Gellér | ||||||
411 | N-NOR | 1969 | Odnes Odnesbakken |
K 105 | 1. Erling Stranden | FIS | |||
412 | N-SUI | 1969 | 1. Hans Schmid | ||||||
413 | N-DDR-T | 1969 | Oberwiesenthal Fichtelbergschanze |
K 75 | 1. SC Motor Zella-Mehlis | ||||
414 | N-AUT | 1969 | 1. Ernst Kröll | ||||||
415 | N-AUT | 1969 | Schwarzach im Pongau Urfahrschanzen |
K 80 | 1. Ernst Kröll | ||||
416 | N-DDR | Th. | 1969-01-30 | Oberwiesenthal Fichtelbergschanze |
K 75 | 1. Jürgen Dommerich | |||
417 | N-DDR | Sa. | 1969-02-01 | Klingenthal Große Aschbergschanze |
K 102 | 1. Horst Queck | |||
418 | N-GER | Su. | 1969-02-09 | Maierhöfen Iberg-Schanze |
K 87.5 | 1. Alfred Grosche | |||
419 | N-POL | Sa. | 1969-02-15 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Józef Przybyła | |||
420 | N-POL | Su. | 1969-02-16 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 100 | 1. Tadeusz Pawlusiak | |||
421 | N-JPN | Fr. | 1969-02-28 | Otaru Tengu-Yama |
K 60 | 1. Yukio Kasaya | |||
422 | N-JPN | Su. | 1969-03-02 | Otaru Tengu-Yama |
K 90 | 1. Yukio Kasaya | |||
423 | N-USA | 1970 | Eau Claire Silver Mine Hill |
K 85 | 1. Bill Bakke | ||||
424 | N-HUN | 1970 | 1. László Gellér | ||||||
425 | N-HUN | 1970 | 1. Gyula Molnár | ||||||
426 | N-SUI | 1970 | 1. Josef Zehnder | ||||||
427 | N-DDR-T | 1970 | Brotterode Inselbergschanze |
K 90 | 1. SC Motor Zella-Mehlis | ||||
428 | N-POL | We. | 1970-02-04 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Stanisław Gąsienica-Daniel | |||
429 | N-DDR | Fr. | 1970-02-06 | Brotterode Inselbergschanze |
K 90 | 1. Horst Queck | |||
430 | N-DDR | Sa. | 1970-02-07 | Oberhof Thüringenschanze |
K 82 | 1. Horst Queck | |||
431 | N-DAN | Su. | 1970-02-08 | Søllerød Holtekollen |
K 35 | 1. Niels Peter Albertsen | |||
432 | N-FRA | Su. | 1970-02-08 | La Bresse Tremplin Entre les Gouttes |
K 68 | 1. Gilbert Poirot | |||
433 | N-JPN | We. | 1970-02-11 | Sapporo Miyanomori |
K 86 | 1. Tadao Narita | |||
434 | N-JPN | Su. | 1970-02-15 | Otaru Tengu-Yama |
K 90 | 1. Masakatsu Asari | |||
435 | N-POL | Mo. | 1970-03-09 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 96.5 | 1. Stanisław Gąsienica-Daniel | |||
436 | N-HUN | 1971 | 1. Mihály Gellér | ||||||
437 | N-HUN | 1971 | 1. Mihály Gellér | ||||||
438 | N-SUI | 1971 | 1. Josef Zehnder | ||||||
439 | N-FIN | 1971 | Lieto Parmaharjun Hyppyrimäet |
K 82 | 1. Tauno Käyhkö | ||||
440 | N-FIN-T | 1971 | Lieto Parmaharjun Hyppyrimäet |
K 82 | 1. Lahden Hiihtoseura |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
441 | N-NOR | 1971 | Bærum Skuibakken |
K 110 | 1. Bjørn Wirkola | FIS | |||
442 | N-USA | Sa. | 1971-01-16 | Durango Purgatory Ski Jump |
K 85 | 1. Jerry Martin | |||
443 | N-JPN | Mo. | 1971-02-08 | Sapporo Miyanomori |
K 86 | 1. Yukio Kasaya | |||
444 | N-JPN | Sa. | 1971-02-13 | Sapporo Ōkurayama |
K 110 | 1. Akitsugu Konno | |||
445 | N-DDR | Sa. | 1971-02-20 | Brotterode Inselbergschanze |
K 90 | 1. Rainer Schmidt | |||
446 | N-POL | Su. | 1971-02-21 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. Jan Kawulok | |||
447 | N-POL | Mo. | 1971-02-22 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 96.5 | 1. Adam Krzysztofiak | |||
448 | N-DDR | Mo. | 1971-02-22 | Johanngeorgenstadt Erzgebirgsschanzen |
K 75 | 1. Hans-Georg Aschenbach | |||
449 | N-USA | 1972 | Berlin Big Nansen Ski Jump |
K 82 | 1. Greg Swor | ||||
450 | N-HUN | 1972 | 1. László Gellér | ||||||
451 | N-NOR | 1972 | Odnes Odnesbakken |
K 105 | 1. Frithjof Prydz | FIS | |||
452 | N-AUT | 1972 | Feldkirchen Kurikkala-Schanze an der Pollenitz |
K 73 | 1. Hans Millonig | ||||
453 | N-SUI | 1972 | 1. Hans Schmid | ||||||
454 | N-FRA | 1972 | 1. Gilbert Poirot | ||||||
455 | N-POL | Su. | 1972-02-20 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 100 | 1. Wojciech Fortuna | |||
456 | N-POL | We. | 1972-02-23 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Adam Krzysztofiak | |||
457 | N-JPN | Th. | 1972-03-02 | Ōwani Takinosawa |
K 90 | 1. Hiroshi Itagaki | |||
458 | N-JPN | Sa. | 1972-03-04 | Ōwani Takinosawa |
K 70 | 1. Hiroshi Itagaki | |||
459 | N-NOR | 1973 | Hamar Lierberget Hoppbakke |
K 84 | 1. Lars Grini & Frithjof Prydz | ||||
460 | N-USA | 1973 | Ishpeming Suicide Hill |
K 90 | 1. Jerry Martin | ||||
461 | N-HUN | 1973 | 1. Antal Zámbó | ||||||
462 | N-SUI | 1973 | 1. Hans Schmid | ||||||
463 | N-FRA | 1973 | 1. Gilbert Poirot | ||||||
464 | N-POL | Fr. | 1973-02-02 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. Tadeusz Pawlusiak | |||
465 | N-DDR | Sa. | 1973-02-03 | Oberhof Hans-Renner-Schanze |
K 115 | 1. Hans-Georg Aschenbach | |||
466 | N-POL | Su. | 1973-02-04 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 96.5 | 1. Czesław Janik | |||
467 | N-DDR | Su. | 1973-02-04 | Schmiedefeld Vessertalschanze |
K 86 | 1. Hans-Georg Aschenbach | |||
468 | N-JPN | We. | 1973-02-14 | Sapporo Miyanomori |
K 86 | 1. Masakatsu Asari | |||
469 | N-JPN | Th. | 1973-02-15 | Sapporo Ōkurayama |
K 110 | 1. Hisayoshi Sawada | |||
470 | N-HUN | 1974 | 1. Gyula Szilágyi | ||||||
471 | N-AUT | 1974 | Feldkirchen Kurikkala-Schanze an der Pollenitz |
K 73 | 1. Willi Pürstl | ||||
472 | N-SUI | 1974 | 1. Hans Schmid | ||||||
473 | N-USA | Sa. | 1974-01-26 | Leavenworth Bakke Hill |
K 100 | 1. Ron Steele | |||
474 | N-POL | Th. | 1974-01-31 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Adam Krzysztofiak | |||
475 | N-DDR | Fr. | 1974-02-01 | Klingenthal Vogtlandschanzen |
K 80 | 1. Hans-Georg Aschenbach | |||
476 | N-POL | Su. | 1974-02-03 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 100 | 1. Stanisław Bobak | |||
477 | N-JPN | Su. | 1974-02-03 | Sapporo Ōkurayama |
K 110 | 1. Mineyuki Mashiko | |||
478 | N-DDR | Su. | 1974-02-03 | Klingenthal Große Aschbergschanze |
K 102 | 1. Hans-Georg Aschenbach | |||
479 | N-JPN | Th. | 1974-02-07 | Sapporo Miyanomori |
K 86 | 1. Yukio Kasaya | |||
480 | N-USA | 1975 | Brattleboro Harris Hill |
K 88 | 1. Jerry Martin |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
481 | N-SUI | 1975 | 1. Ernst von Grünigen | ||||||
482 | N-NOR | 1975 | Bærum Skuibakken |
K 110 | 1. Odd Grette | FIS | |||
483 | N-FRA | 1975 | 1. Gilbert Poirot | ||||||
484 | N-FRA | 1975 | 1. Philippe Jacoberger | ||||||
485 | N-POL | We. | 1975-02-05 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. Adam Krzysztofiak | |||
486 | N-JPN | Th. | 1975-02-06 | Sapporo Miyanomori |
K 86 | 1. Kōji Kakuta | |||
487 | N-POL | Sa. | 1975-02-08 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 100 | 1. Stanisław Bobak | |||
488 | N-DDR | Sa. | 1975-02-08 | Oberwiesenthal Fichtelbergschanze |
K 90 | 1. Hans-Georg Aschenbach | |||
489 | N-JPN | Su. | 1975-02-09 | Sapporo Ōkurayama |
K 110 | 1. Takao Itō | |||
490 | N-DDR-T | Su. | 1975-02-09 | Oberwiesenthal Fichtelbergschanze |
K 90 | 1. ASK Vorwärts Oberhof | |||
491 | N-USA | 1976 | Squaw Valley Papoose Peak |
K 108 | 1. Jim Denney | ||||
492 | N-HUN | 1976 | 1. Gyula Hényel | ||||||
493 | N-HUN | 1976 | 1. Gyula Szilágyi | ||||||
494 | N-SUI | 1976 | 1. Hans Schmid | ||||||
495 | N-BRD | 1976 | Titisee-Neustadt Hochfirstschanze |
K 101 | 1. Peter Leitner | ||||
496 | N-FRA | 1976 | 1. Gilbert Poirot | ||||||
497 | N-NOR | Su. | 1976-01-18 | Rena Renabakkene |
K 111 | 1. Johan Sætre | |||
498 | N-DDR | Su. | 1976-01-25 | Oberhof Hans-Renner-Schanze |
K 115 | 1. Hans-Georg Aschenbach | |||
499 | N-POL | Fr. | 1976-02-20 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Stanisław Bobak | |||
500 | N-POL | Sa. | 1976-02-21 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 100 | 1. Marek Pach | |||
501 | N-JPN | Sa. | 1976-02-21 | Sapporo Miyanomori |
K 86 | 1. Manabu Ono | |||
502 | N-DDR-T | Sa. | 1976-02-21 | Lauscha Reinhard-Heß-Schanze |
K 92 | 1. ASK Vorwärts Oberhof | |||
503 | N-JPN | Su. | 1976-02-22 | Sapporo Ōkurayama |
K 110 | 1. Hiroshi Itagaki | |||
504 | N-DDR | Su. | 1976-02-22 | Lauscha Reinhard-Heß-Schanze |
K 92 | 1. Jochen Danneberg | |||
505 | N-NOR | 1977 | Hamar Lierberget Hoppbakke |
K 84 | 1. Johan Sætre | ||||
506 | N-USA | 1977 | Gilford Torger Tokle Memorial Ski Jump |
K 87 | 1. Jim Denney | ||||
507 | N-HUN | 1977 | 1. Gábor Gellér | ||||||
508 | N-HUN | 1977 | 1. Gábor Gellér | ||||||
509 | N-NOR | 1977 | Odnes Odnesbakken |
K 105 | 1. Johan Sætre | FIS | |||
510 | N-SUI | 1977 | 1. Walter Steiner | ||||||
511 | N-AUT | 1977 | 1. Karl Schnabl | ||||||
512 | N-AUT | 1977 | Schwarzach im Pongau Urfahrschanzen |
K 80 | 1. Karl Schnabl | ||||
513 | N-FRA | 1977 | 1. Patrick Dubiez | ||||||
514 | N-POL | Th. | 1977-02-03 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. Janusz Waluś | |||
515 | N-POL | Sa. | 1977-02-05 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 96.5 | 1. Stanisław Bobak | |||
516 | N-DDR | Sa. | 1977-02-12 | Klingenthal Große Aschbergschanze |
K 102 | 1. Thomas Meisinger | |||
517 | N-DDR | Su. | 1977-02-13 | Oberwiesenthal Fichtelbergschanze |
K 90 | 1. Harald Duschek | |||
518 | N-JPN | Fr. | 1977-03-04 | Sapporo Miyanomori |
K 86 | 1. Kazuhiro Akimoto | |||
519 | N-JPN | Su. | 1977-03-06 | Sapporo Ōkurayama |
K 110 | 1. Tomihisa Aiuchi | |||
520 | N-SOV | Su. | 1977-03-20 | Krasnoyarsk Tramplin Kashtak |
K 132 | 1. Aleksandr Karapuzov |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
521 | N-USA | 1978 | Leavenworth Bakke Hill |
K 100 | 1. Mike Devecka | ||||
522 | N-HUN | 1978 | 1. Gyula Molnár | ||||||
523 | N-HUN | 1978 | 1. Gyula Molnár | ||||||
524 | N-POL | 1978 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. Kazimierz Długopolski | ||||
525 | N-SUI | 1978 | 1. Walter Steiner | ||||||
526 | N-FRA | 1978 | 1. Gérard Colin | ||||||
527 | N-FRA | 1978 | 1. Bernard Moullier | ||||||
528 | N-DDR | Su. | 1978-02-05 | Oberhof Hans-Renner-Schanze |
K 115 | 1. Falko Weißpflog | |||
529 | N-JPN | Tu. | 1978-02-07 | Sapporo Miyanomori |
K 86 | 1. Kazuhiro Akimoto | |||
530 | N-DDR | Tu. | 1978-02-07 | Schmiedefeld Vessertalschanze |
K 86 | 1. Harald Duschek | |||
531 | N-JPN | Th. | 1978-02-09 | Sapporo Ōkurayama |
K 110 | 1. Takao Itō | |||
532 | N-POL | Fr. | 1978-03-03 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Stanisław Bobak | |||
533 | N-SOV | Su. | 1978-03-19 | Krasnoyarsk Tramplin Kashtak |
K 132 | 1. Viktor Pirozhkov | |||
534 | N-USA | 1979 | Ishpeming Suicide Hill |
K 90 | 1. Jeff Davis | ||||
535 | N-HUN | 1979 | 1. Gyula Hényel | ||||||
536 | N-HUN | 1979 | 1. Gyula Hényel | ||||||
537 | N-SUI | 1979 | 1. Hansjörg Sumi | ||||||
538 | N-DDR | 1979 | Schmiedefeld Vessertalschanze |
K 86 | 1. Jochen Danneberg | ||||
539 | N-NOR | 1979 | Bærum Skuibakken |
K 110 | 1. Per Bergerud | FIS | |||
540 | N-POL | We. | 1979-01-24 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Stanisław Bobak | |||
541 | N-DDR | Su. | 1979-01-28 | Oberhof Hans-Renner-Schanze |
K 115 | 1. Harald Duschek | |||
542 | N-JPN | We. | 1979-02-07 | Ōwani Takinosawa |
K 70 | 1. Takao Itō | |||
543 | N-JPN | Mo. | 1979-02-12 | Sapporo Ōkurayama |
K 110 | 1. Masahiro Akimoto | |||
544 | N-POL | Tu. | 1979-03-06 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. Piotr Fijas | |||
545 | N-SOV | Su. | 1979-03-18 | Krasnoyarsk Tramplin Kashtak |
K 132 | 1. Sergej Saychik | |||
546 | N-USA | 1980 | Eau Claire Silver Mine Hill |
K 85 | 1. Walter Malmquist | ||||
547 | N-ROU | 1980 | Borşa Trambulină Tintina |
K 88 | 1. Lorincz Balint | ||||
548 | N-HUN | 1980 | 1. Gábor Gellér | ||||||
549 | N-HUN | 1980 | 1. Zoltán Kelemen | ||||||
550 | N-SUI | 1980 | 1. Hansjörg Sumi | ||||||
551 | N-FRA | 1980 | 1. Bernard Moullier | ||||||
552 | N-GER | Su. | 1980-01-27 | Maierhöfen Iberg-Schanze |
K 87.5 | 1. Peter Leitner | |||
553 | N-POL | Sa. | 1980-02-02 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. Piotr Fijas | |||
554 | N-POL | Su. | 1980-02-03 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 96.5 | 1. Stanisław Pawlusiak | |||
555 | N-JPN | Su. | 1980-02-03 | Sapporo Ōkurayama |
K 110 | 1. Motoshi Iwasaki | |||
556 | N-JPN | Fr. | 1980-02-22 | Ōwani Takinosawa |
K 70 | 1. Sakae Tsuruga | |||
557 | N-DDR | Fr. | 1980-02-29 | Klingenthal Vogtlandschanzen |
K 80 | 1. Harald Duschek | |||
558 | N-DDR | Su. | 1980-03-02 | Klingenthal Große Aschbergschanze |
K 102 | 1. Henry Glaß | |||
559 | N-SOV | Su. | 1980-03-16 | Krasnoyarsk Tramplin Kashtak |
K 132 | 1. Aleksandr Sviatov | |||
560 | N-USA | 1981 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 88 | 1. Horst Bulau |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
561 | N-HUN | 1981 | 1. László Fischer | ||||||
562 | N-HUN | 1981 | 1. Gábor Gellér | ||||||
563 | N-NOR | 1981 | Odnes Odnesbakken |
K 105 | 1. Roger Ruud | FIS | |||
564 | N-SUI | 1981 | 1. Paul Egloff | ||||||
565 | N-JPN | Fr. | 1981-02-06 | Sapporo Miyanomori |
K 86 | 1. Hirokazu Yagi | |||
566 | N-DDR | Fr. | 1981-02-06 | Schmiedefeld Vessertalschanze |
K 86 | 1. Henry Glaß | |||
567 | N-POL | Sa. | 1981-02-07 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Stanisław Bobak | |||
568 | N-USA | Su. | 1981-02-08 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 112 | 1. Horst Bulau | FIS | ||
569 | N-POL | Su. | 1981-02-08 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. Stanisław Bobak | |||
570 | N-JPN | Su. | 1981-02-08 | Sapporo Ōkurayama |
K 110 | 1. Masahiro Akimoto | |||
571 | N-DDR | Su. | 1981-02-08 | Oberhof Hans-Renner-Schanze |
K 115 | 1. Ulrich Pscherra | |||
572 | N-SOV | Su. | 1981-03-15 | Krasnoyarsk Tramplin Kashtak |
K 132 | 1. Juri Kalinin | |||
573 | N-ROU | 1982 | Borşa Trambulină Tintina |
K 110 | 1. Lorincz Balint | ||||
574 | N-HUN | 1982 | 1. Gábor Gellér | ||||||
575 | N-HUN | 1982 | 1. Gábor Gellér | ||||||
576 | N-SUI | 1982 | 1. Hansjörg Sumi | ||||||
577 | N-NOR | 1982 | Rena Renabakkene |
K 111 | 1. Johan Sætre | ||||
578 | N-FRA | 1982 | 1. Patrick Dubiez | ||||||
579 | N-DDR | Su. | 1982-01-10 | Klingenthal Große Aschbergschanze |
K 102 | 1. Klaus Ostwald | |||
580 | N-USA | Sa. | 1982-01-30 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
K 86 | 1. Reed Zuehlke | FIS | ||
581 | N-USA | Su. | 1982-01-31 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
K 114 | 1. Jeff Hastings | FIS | ||
582 | N-DDR | We. | 1982-02-03 | Oberwiesenthal Fichtelbergschanze |
K 90 | 1. Matthias Buse | |||
583 | N-JPN | Fr. | 1982-02-05 | Ōwani Takinosawa |
K 70 | 1. Masahiro Akimoto | |||
584 | N-POL-T | We. | 1982-02-10 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. WKS Zakopane | |||
585 | N-JPN | Th. | 1982-02-11 | Sapporo Ōkurayama |
K 110 | 1. Satoru Matsuhashi | |||
586 | N-POL | Fr. | 1982-02-12 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Jan Łoniewski | |||
587 | N-POL | Su. | 1982-02-14 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. Piotr Fijas | |||
588 | N-SOV | Th. | 1982-03-18 | Krasnoyarsk Tramplin Kashtak |
K 132 | 1. Vadim Zakharov | |||
589 | N-USA | 1983 | Eau Claire Silver Mine Hill |
K 85 | 1. Mark Konopacke | ||||
590 | N-USA | 1983 | Westby Snowflake Ski Jump |
K 112 | 1. Jeff Hastings | ||||
591 | N-ROU | 1983 | Valea Strâmbă Trambulină Harghita |
K 70 | 1. Lorincz Balint | ||||
592 | N-HUN | 1983 | 1. László Fischer | ||||||
593 | N-HUN | 1983 | 1. László Fischer | ||||||
594 | N-SUI | 1983 | 1. Hansjörg Sumi | ||||||
595 | N-NOR | 1983 | Mo i Rana Fageråsbakken |
K 90 | 1. Per Bergerud | FIS | |||
596 | N-FRA | 1983 | 1. Gérard Colin | ||||||
597 | N-POL | Th. | 1983-02-03 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 96.5 | 1. Piotr Fijas | |||
598 | N-DDR | Fr. | 1983-02-04 | Johanngeorgenstadt Erzgebirgsschanzen |
K 75 | 1. Manfred Deckert | |||
599 | N-POL | Sa. | 1983-02-05 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Janusz Duda | |||
600 | N-FIN-T | Sa. | 1983-02-05 | Lieto Parmaharjun Hyppyrimäet |
K 82 | 1. Jyväskylän Hiihtoseura |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
601 | N-DDR | Su. | 1983-02-06 | Klingenthal Große Aschbergschanze |
K 102 | 1. Ulf Findeisen | |||
602 | N-FIN | Su. | 1983-02-06 | Lieto Parmaharjun Hyppyrimäet |
K 82 | 1. Matti Nykänen | |||
603 | N-AUT | Su. | 1983-02-13 | Murau Hans-Walland-Großschanze |
K 120 | 1. Richard Schallert | |||
604 | N-JPN | Su. | 1983-02-13 | Sapporo Miyanomori |
K 86 | 1. Ken Kimura | |||
605 | N-JPN | Su. | 1983-02-27 | Sapporo Ōkurayama |
K 110 | 1. Hirokazu Yagi | |||
606 | N-SOV | Sa. | 1983-03-12 | Krasnoyarsk Tramplin Kashtak |
K 132 | 1. Juri Golovchikov | |||
607 | N-POL-T | We. | 1983-03-16 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. BBTS Bielsko-Biała | |||
608 | N-USA | 1984 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 88 | 1. Jeff Hastings | ||||
609 | N-USA | 1984 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 112 | 1. Jeff Hastings | ||||
610 | N-ROU | 1984 | Borşa Trambulină Tintina |
K 110 | 1. Lorincz Balint | ||||
611 | N-HUN | 1984 | 1. László Fischer | ||||||
612 | N-HUN | 1984 | 1. Gábor Gellér | ||||||
613 | N-AUT | 1984 | Feldkirchen Kurikkala-Schanze an der Pollenitz |
K 73 | 1. Manfred Steiner | ||||
614 | N-SUI | 1984 | 1. Hansjörg Sumi | ||||||
615 | N-JPN | Fr. | 1984-01-27 | Semboku Tazawa Kuromoriyama Schanze (田沢湖黒森山シャンツェ) |
K 85 | 1. Masahiro Akimoto | |||
616 | N-DDR | Th. | 1984-02-02 | Lauscha Reinhard-Heß-Schanze |
K 92 | 1. Manfred Deckert | |||
617 | N-DDR | Sa. | 1984-02-04 | Oberhof Hans-Renner-Schanze |
K 115 | 1. Ulf Findeisen | |||
618 | N-POL | Su. | 1984-02-19 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Piotr Fijas | |||
619 | N-POL | Mo. | 1984-02-20 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. Piotr Fijas | |||
620 | N-SOV | Sa. | 1984-03-10 | Krasnoyarsk Tramplin Kashtak |
K 132 | 1. Vadim Zakharov | |||
621 | N-JPN | Su. | 1984-03-11 | Sapporo Ōkurayama |
K 110 | 1. Hirokazu Yagi | |||
622 | N-POL-T | Fr. | 1984-03-23 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. WKS Zakopane | |||
623 | N-USA | 1985 | Gilford Torger Tokle Memorial Ski Jump |
K 87 | 1. Chris Hastings | ||||
624 | N-HUN | 1985 | 1. László Fischer | ||||||
625 | N-HUN | 1985 | 1. László Fischer | ||||||
626 | N-SUI | 1985 | 1. Christian Hauswirth | ||||||
627 | N-NOR | 1985 | Bærum Skuibakken |
K 110 | 1. Per Bergerud | FIS | |||
628 | N-AUT | 1985 | 1. Raimund Resch | ||||||
629 | N-AUT | 1985 | Schwarzach im Pongau Urfahrschanzen |
K 80 | 1. Raimund Resch | ||||
630 | N-POL | Th. | 1985-01-31 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. Piotr Fijas | |||
631 | N-DDR | Sa. | 1985-02-02 | Klingenthal Große Aschbergschanze |
K 102 | 1. Jens Weißflog | |||
632 | N-POL-T | Su. | 1985-02-03 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 100 | 1. Wisła-Gwardia Zakopane | |||
633 | N-DDR | Su. | 1985-02-03 | Oberwiesenthal Fichtelbergschanze |
K 90 | 1. Manfred Deckert | |||
634 | N-POL | Tu. | 1985-02-05 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 100 | 1. Piotr Fijas | |||
635 | N-JPN | Sa. | 1985-03-09 | Sapporo Miyanomori |
K 90 | 1. Katsushi Tao | |||
636 | N-JPN | Su. | 1985-03-10 | Sapporo Ōkurayama |
K 115 | 1. Yūji Kawamura | |||
637 | N-SOV | Su. | 1985-03-17 | Krasnoyarsk Tramplin Kashtak |
K 132 | 1. Andrej Zagriazhskij | |||
638 | N-NOR | 1986 | Hamar Lierberget Hoppbakke |
K 84 | 1. Roger Ruud | ||||
639 | N-USA | 1986 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 88 | 1. Rick Mewborn | ||||
640 | N-USA | 1986 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 112 | 1. Mike Holland |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
641 | N-HUN | 1986 | 1. Gábor Gellér | ||||||
642 | N-HUN | 1986 | 1. Gábor Gellér | ||||||
643 | N-SUI | 1986 | 1. Christian Hauswirth | ||||||
644 | N-AUT | 1986 | Breitenwang Raimund-Ertl-Schanze |
K 85 | 1. Andreas Felder | ||||
645 | N-POL | We. | 1986-02-05 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Piotr Fijas | |||
646 | N-JPN | Sa. | 1986-02-08 | Asahikawa Arashiyama (嵐山) |
K 76 | 1. Masahiro Akimoto | |||
647 | N-POL | Su. | 1986-02-09 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. Piotr Fijas | |||
648 | N-POL-T | Mo. | 1986-02-10 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. WKS Zakopane | |||
649 | N-JPN | Tu. | 1986-02-11 | Sapporo Ōkurayama |
K 115 | 1. Toshiaki Tao | |||
650 | N-DDR | Fr. | 1986-03-28 | Oberwiesenthal Fichtelbergschanze |
K 90 | 1. Jens Weißflog | |||
651 | N-DDR-T | Fr. | 1986-03-28 | Oberwiesenthal Fichtelbergschanze |
K 90 | 1. SC Dynamo Klingenthal | |||
652 | N-DDR | Su. | 1986-03-30 | Johanngeorgenstadt Erzgebirgsschanzen |
K 75 | 1. Holger Freitag | |||
653 | N-USA | 1987 | Ishpeming Suicide Hill |
K 90 | 1. Chris Hastings | ||||
654 | N-USA | 1987 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 112 | 1. Mike Holland | ||||
655 | N-HUN | 1987 | 1. László Fischer | ||||||
656 | N-HUN | 1987 | 1. László Fischer | ||||||
657 | N-SUI | 1987 | Le Locle Tremplin de la Combe-Girard |
K 87 | 1. Gérard Balanche | ||||
658 | N-NOR | 1987 | Odnes Odnesbakken |
K 105 | 1. Ole Gunnar Fidjestøl | FIS | |||
659 | N-JPN | Su. | 1987-02-01 | Sapporo Ōkurayama |
K 115 | 1. Akira Satō | |||
660 | N-JPN | Th. | 1987-02-05 | Asahikawa Arashiyama (嵐山) |
K 76 | 1. Terumi Hashimoto | |||
661 | N-POL-T | Mo. | 1987-03-02 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 100 | 1. WKS Zakopane | |||
662 | N-POL | Fr. | 1987-03-06 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 100 | 1. Piotr Fijas | |||
663 | N-DDR | Sa. | 1987-03-07 | Klingenthal Vogtlandschanzen |
K 80 | 1. Manfred Deckert | |||
664 | N-POL | Su. | 1987-03-08 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. Piotr Fijas | |||
665 | N-DDR | Su. | 1987-03-08 | Klingenthal Große Aschbergschanze |
K 102 | 1. Heiko Hunger | |||
666 | N-DDR-T | Mo. | 1987-03-09 | Klingenthal Vogtlandschanzen |
K 80 | 1. SC Dynamo Klingenthal | |||
667 | N-NOR-T | 1988 | Hamar Lierberget Hoppbakke |
K 84 | 1. Sør-Trøndelag | ||||
668 | N-USA | 1988 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 88 | 1. Mark Konopacke | ||||
669 | N-USA | 1988 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 112 | 1. Mike Holland | ||||
670 | N-HUN | 1988 | 1. László Fischer | ||||||
671 | N-HUN | 1988 | 1. László Fischer | ||||||
672 | N-SUI | 1988 | Gstaad Mattenschanzen |
K 88 | 1. Christian Hauswirth | ||||
673 | N-NOR | 1988 | Rena Renabakkene |
K 111 | 1. Jon Inge Kjørum | ||||
674 | NJ-GER-BY | Su. | 1988-01-24 | Warmensteinach Gebrüder-Wehrmann-Schanzen |
K 67 | 1. Thomas Hasselberger | |||
675 | N-JPN | Su. | 1988-01-31 | Sapporo Ōkurayama |
K 115 | 1. Sadao Shimizu | |||
676 | N-POL | Sa. | 1988-03-05 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. Piotr Fijas | |||
677 | N-DDR | Su. | 1988-03-06 | Brotterode Inselbergschanze |
K 98 | 1. Heiko Hunger | |||
678 | N-POL | Mo. | 1988-03-07 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Jan Kowal | |||
679 | N-POL-T | Tu. | 1988-03-08 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. WKS Zakopane | |||
680 | N-JPN | Sa. | 1988-03-12 | Ōwani Takinosawa |
K 70 | 1. Akihiro Higashi |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
681 | N-USA | 1989 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
K 86 | 1. Mike Holland | ||||
682 | N-USA | 1989 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
K 114 | 1. Mike Holland | ||||
683 | N-HUN | 1989 | Mátraháza Síugrósánc |
K 83 | 1. László Fischer | ||||
684 | N-SUI | 1989 | Langenbruck Freichelenschanzen |
K 75 | 1. Christoph Lehmann | ||||
685 | N-NOR | 1989 | Odnes Odnesbakken |
K 105 | 1. Ole Gunnar Fidjestøl | FIS | |||
686 | N-ROU | 1989 | Borşa Trambulină Tintina |
K 110 | 1. Octavian Munteanu | ||||
687 | N-AUT | 1989 | St. Aegyd am Neuwalde Klaushoferschanze |
K 73 | 1. Werner Haim | ||||
688 | N-JPN | Su. | 1989-01-29 | Sapporo Ōkurayama |
K 115 | 1. Sadao Shimizu | |||
689 | N-DDR | Tu. | 1989-01-31 | Oberwiesenthal Fichtelbergschanze |
K 90 | 1. Jens Weißflog | |||
690 | N-POL | We. | 1989-02-01 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 100 | 1. Jan Kowal | |||
691 | N-POL-T | Th. | 1989-02-02 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 100 | 1. WKS Zakopane | |||
692 | N-DDR-T | Th. | 1989-02-02 | Oberwiesenthal Fichtelbergschanze |
K 90 | 1. SC Traktor Oberwiesenthal | |||
693 | N-POL | Su. | 1989-02-05 | Szczyrk Skocznia im. Zdzisława Hryniewieckiego |
K 85 | 1. Jan Kowal | |||
694 | N-DDR | Su. | 1989-02-05 | Klingenthal Große Aschbergschanze |
K 102 | 1. Jens Weißflog | |||
695 | N-JPN | We. | 1989-03-08 | Tayama Yagami Hikiadai Ski Jumps (矢神飛躍台) |
K 80 | 1. Akihiro Higashi | |||
696 | N-USA | 1990 | Eau Claire Silver Mine Hill |
K 85 | 1. Jim Holland | ||||
697 | N-SUI | 1990 | Kandersteg Lötschberg-Schanze |
K 90 | 1. Stephan Zünd | ||||
698 | N-NOR | 1990 | Odnes Odnesbakken |
K 105 | 1. Ole Gunnar Fidjestøl | FIS | |||
699 | N-NOR-T | 1990 | Odnes Odnesbakken |
K 105 | 1. Buskerud | FIS | |||
700 | N-AUT | Sa. | 1990-01-27 | Riezlern Fürst-Waldburg-Schanze |
K 80 | 1. Andreas Rauschmeier | |||
701 | N-SPA | Su. | 1990-01-28 | La Molina Trampolín Albert Bofill Mosella |
K 75 | 1. Bernat Solá | |||
702 | N-JPN | Su. | 1990-01-28 | Sapporo Ōkurayama |
K 115 | 1. Manabu Nikaidō | |||
703 | N-USA | Sa. | 1990-02-03 | Westby Snowflake Ski Jump |
K 112 | 1. Jim Holland | FIS | ||
704 | N-JPN | Th. | 1990-02-15 | Tayama Yagami Hikiadai Ski Jumps (矢神飛躍台) |
K 80 | 1. Akira Satō | |||
705 | N-SOV | Tu. | 1990-02-27 | Tysovets Tramplin |
K 110 | 1. Kakhaber Tsakadze | |||
706 | N-SOV | Tu. | 1990-02-27 | Tysovets Tramplin |
K 90 | 1. Dionis Vodnev | |||
707 | N-POL | Mo. | 1990-03-05 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Jan Kowal | |||
708 | N-POL-T | Tu. | 1990-03-06 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. LKS Skrzyczne Szczyrk | |||
709 | N-POL | Th. | 1990-03-08 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. Jarosław Mądry | |||
710 | N-USA | 1991 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 88 | 1. Jim Holland & Mark Konopacke | ||||
711 | N-USA | 1991 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 112 | 1. Ryan Heckman | ||||
712 | N-SUI | 1991 | Kandersteg Lötschberg-Schanze |
K 90 | 1. Stephan Zünd | ||||
713 | N-SOV | 1991 | Tysovets Tramplin |
K 90 | 1. Dionis Vodnev | ||||
714 | N-NOR | 1991 | Bærum Skuibakken |
K 110 | 1. Espen Bredesen | FIS | |||
715 | N-SOV | Th. | 1991-01-24 | Nizhniy Novgorod Tramplin |
K 110 | 1. Andrej Vervejkin | |||
716 | N-JPN | Su. | 1991-01-27 | Sapporo Ōkurayama |
K 115 | 1. Akihiro Higashi | |||
717 | N-SPA | Fr. | 1991-02-01 | La Molina Trampolín Albert Bofill Mosella |
K 75 | 1. Jesús Lobo | |||
718 | N-POL | Su. | 1991-02-03 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. Jan Kowal | |||
719 | N-JPN | We. | 1991-02-13 | Kazuno Hanawa |
K 78 | 1. Seiji Kawasaki | |||
720 | N-POL | Tu. | 1991-02-19 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. Jan Kowal |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
721 | N-POL-T | We. | 1991-02-20 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. WKS Zakopane | |||
722 | N-USA | 1992 | Brattleboro Harris Hill |
K 88 | 1. Jim Holland | ||||
723 | N-USA | 1992 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
K 114 | 1. Jim Holland | ||||
724 | N-NED | 1992 | St. Moritz Falcunschanze |
K 61 | 1. Maarten Homan | ||||
725 | N-ROU | 1992 | Predeal Trambulină Cioplea |
K 65 | 1. Vasile Cosmeanu | ||||
726 | N-GBR | 1992 | Scheidegg Felsenschanze |
K 50 | 1. Alan Donald Jones | ||||
727 | N-SUI | 1992 | Gstaad Mattenschanzen |
K 88 | 1. Sylvain Freiholz | ||||
728 | N-SLO | 1992 | Planica Srednja Bloudkova skakalnica |
K 90 | 1. Franci Petek | ||||
729 | N-SLO | 1992 | Planica Bloudkova velikanka |
K 120 | 1. Matjaž Zupan | ||||
730 | N-SPA | Tu. | 1992-01-21 | La Molina Trampolín Albert Bofill Mosella |
K 75 | 1. Bernat Solá | |||
731 | NJ-SPA | Tu. | 1992-01-21 | La Molina Font Canaleta |
K 54 | 1. Miquel Puntí | |||
732 | N-JPN | Su. | 1992-01-26 | Sapporo Ōkurayama |
K 115 | 1. Masahiko Harada | |||
733 | N-POL-T | Fr. | 1992-01-31 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. WKS Zakopane | |||
734 | N-POL | Sa. | 1992-02-01 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 80 | 1. Zbigniew Klimowski | |||
735 | N-POL | Su. | 1992-02-02 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. Jan Kowal | |||
736 | N-JPN | Su. | 1992-03-15 | Kutchan Asahigaoka |
K 84 | 1. Hiroya Saitō | |||
737 | N-ROU-T | 1993 | Predeal Trambulină Cioplea |
K 65 | 1. CS Dinamo Brasov | ||||
738 | N-ROU | 1993 | Predeal Trambulină Cioplea |
K 65 | 1. Vasile Cosmeanu | ||||
739 | N-NED | 1993 | 1. Peter van Hal | ||||||
740 | N-SUI | 1993 | St. Moritz Olympiaschanze |
K 95 | 1. Sylvain Freiholz | ||||
741 | N-NOR | 1993 | Odnes Odnesbakken |
K 105 | 1. Espen Bredesen | FIS | |||
742 | N-SLO | 1993 | Planica Srednja Bloudkova skakalnica |
K 90 | 1. Franci Petek | ||||
743 | N-SLO | 1993 | Planica Bloudkova velikanka |
K 130 | 1. Urban Franc | ||||
744 | N-SLO-T | 1993 | Planica Srednja skakalnica |
K 95 | 1. SSK Ilirija | ||||
745 | N-JPN | Sa. | 1993-01-30 | Hakuba Small Hill |
K 90 | 1. Noriaki Kasai | |||
746 | N-JPN | Su. | 1993-01-31 | Hakuba Large Hill |
K 120 | 1. Takanobu Okabe | |||
747 | N-USA | Sa. | 1993-02-13 | Westby Snowflake Ski Jump |
K 112 | 1. Jim Holland | FIS | ||
748 | N-POL-T | Fr. | 1993-03-12 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. WKS Zakopane | |||
749 | N-POL | Su. | 1993-03-14 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. Robert Zygmuntowicz | |||
750 | N-POL | Su. | 1993-03-21 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. Bartłomiej Gąsienica-Sieczka | |||
751 | N-NED | 1994 | Meinerzhagen Meinhardus-Schanzen |
K 62 | 1. Peter van Hal | ||||
752 | N-ROU-T | 1994 | Predeal Trambulină Cioplea |
K 65 | 1. CS Dinamo Brasov | ||||
753 | N-ROU | 1994 | Săcele Valea Largă |
K 45 | 1. Vasile Cosmeanu | ||||
754 | N-GBR | 1994 | 1. James Lambert | ||||||
755 | N-SUI | 1994 | Le Brassus Tremplin de la Chirurgienne |
K 104 | 1. Stephan Zünd | ||||
756 | NJ-NED | 1994 | Meinerzhagen Meinhardus-Schanzen |
K 37 | 1. Dennis Cieremans | ||||
757 | N-SLO | 1994 | Planica Srednja Bloudkova skakalnica |
K 90 | 1. Matjaž Kladnik | ||||
758 | N-SLO | 1994 | Planica Bloudkova velikanka |
K 130 | 1. Matjaž Kladnik | ||||
759 | N-SLO-T | 1994 | Planica Srednja skakalnica |
K 95 | 1. SSK Ilirija | ||||
760 | N-USA | Sa. | 1994-01-29 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 112 | 1. Todd Lodwick | FIS |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
761 | N-USA | Su. | 1994-01-30 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 88 | 1. Randy Weber | FIS | ||
762 | N-JPN | Su. | 1994-01-30 | Sapporo Ōkurayama |
K 115 | 1. Noriaki Kasai | |||
763 | N-NOR | Su. | 1994-01-30 | Rena Renabakkene |
K 120 | 1. Espen Bredesen | |||
764 | N-POL-T | Fr. | 1994-02-04 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. TS Wisła Zakopane | |||
765 | N-POL | Sa. | 1994-02-05 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. Wojciech Skupień | |||
766 | N-POL | Su. | 1994-02-06 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. Adam Małysz | |||
767 | N-JPN | Th. | 1994-03-03 | Sapporo Miyanomori |
K 90 | 1. Hitoshi Sakurai | |||
768 | N-NED | 1995 | Johanngeorgenstadt Erzgebirgsschanzen |
K 51 | 1. Peter van Hal | ||||
769 | N-ROU | 1995 | Predeal Trambulină Cioplea |
K 65 | 1. Florin Spulber | ||||
770 | N-ROU-T | 1995 | Predeal Trambulină Cioplea |
K 65 | 1. CS Dinamo Brasov | ||||
771 | N-ROU | 1995 | Predeal Trambulină Cioplea |
K 65 | 1. Vasile Cosmeanu | ||||
772 | N-SUI | 1995 | St. Moritz Olympiaschanze |
K 95 | 1. Stephan Zünd | ||||
773 | N-SLO | 1995 | Planica Srednja Bloudkova skakalnica |
K 90 | 1. Samo Gostiša | ||||
774 | N-SLO | 1995 | Planica Bloudkova velikanka |
K 130 | 1. Jaka Grosar | ||||
775 | N-SLO-T | 1995 | Planica Srednja Bloudkova skakalnica |
K 90 | 1. SSK Ilirija | ||||
776 | N-CHN | 1995 | 1. Xuefeng Piao | ||||||
777 | N-GER | 1995 | Titisee-Neustadt Hochfirstschanze |
K 113 | 1. Jens Weißflog | ||||
778 | N-USA | Sa. | 1995-01-14 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
K 90 | 1. Randy Weber | FIS | ||
779 | N-JPN | Sa. | 1995-01-28 | Hakuba Small Hill |
K 90 | 1. Yoshikazu Norota & Masahiko Harada | |||
780 | N-JPN | Su. | 1995-01-29 | Hakuba Large Hill |
K 120 | 1. Katsutoshi Chiba | |||
781 | N-POL-T | Th. | 1995-02-16 | Szczyrk Skocznia im. Zdzisława Hryniewieckiego |
K 85 | 1. KS Wisła | |||
782 | N-POL | Sa. | 1995-02-18 | Szczyrk Skocznia im. Zdzisława Hryniewieckiego |
K 85 | 1. Wojciech Skupień | |||
783 | N-SVK | Su. | 1995-03-26 | Štrbské Pleso MS 1970 |
K 90 | 1. Vladimír Roško | |||
784 | N-POL | Sa. | 1995-04-01 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. Adam Małysz | |||
785 | N-USA | 1996 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
K 120 | 1. Randy Weber | ||||
786 | N-USA | 1996 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
K 90 | 1. Randy Weber | ||||
787 | N-ROU | 1996 | Valea Strâmbă Trambulină Harghita |
K 70 | 1. Florin Spulber | ||||
788 | N-ROU-T | 1996 | Valea Strâmbă Trambulină Harghita |
K 70 | 1. CS Dinamo Brasov | ||||
789 | N-NED | 1996 | 1. Jeroen Nikkel | ||||||
790 | N-SLO | 1996 | Planica Srednja Bloudkova skakalnica |
K 90 | 1. Primož Peterka | ||||
791 | N-SLO-T | 1996 | Planica Srednja Bloudkova skakalnica |
K 90 | 1. SK Triglav | ||||
792 | N-SLO | 1996 | Planica Bloudkova velikanka |
K 130 | 1. Jure Radelj | ||||
793 | N-SUI | 1996 | 1. Marco Steinauer | ||||||
794 | N-AUT | 1996 | 1. Ingemar Mayr | ||||||
795 | N-AUT | 1996 | Schwarzach im Pongau Urfahrschanzen |
K 80 | 1. Ingemar Mayr | ||||
796 | N-JPN | Sa. | 1996-01-27 | Hakuba Small Hill |
K 90 | 1. Jinya Nishikata | |||
797 | N-JPN | Su. | 1996-01-28 | Hakuba Large Hill |
K 120 | 1. Jinya Nishikata | |||
798 | N-POL-T | Fr. | 1996-03-22 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. Start Zakopane | |||
799 | N-POL | Sa. | 1996-03-23 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. Wojciech Skupień | |||
800 | N-POL | Su. | 1996-03-24 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. Adam Małysz |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
801 | N-USA | 1997 | Westby Snowflake Ski Jump |
K 112 | 1. Casey Colby | ||||
NT-O | 1997 | Nordic Tournament Overall Winner | 1. Kazuyoshi Funaki | ||||||
802 | N-ROU | 1997 | Valea Strâmbă Trambulină Harghita |
K 70 | 1. Florin Spulber | ||||
803 | N-ROU-T | 1997 | Valea Strâmbă Trambulină Harghita |
K 70 | 1. CS Dinamo Brasov | ||||
804 | N-SUI | 1997 | Kandersteg Lötschberg-Schanze |
K 90 | 1. Sylvain Freiholz | ||||
805 | N-NED | 1997 | 1. Peter van Hal | ||||||
806 | N-SLO | 1997 | Mislinja Skakalnica Dr. Stanko Stoporko |
K 85 | 1. Primož Peterka | ||||
807 | N-SLO-T | 1997 | Mislinja Skakalnica Dr. Stanko Stoporko |
K 85 | 1. SK Triglav | ||||
808 | N-SLO | 1997 | Planica Bloudkova velikanka |
K 130 | 1. Primož Peterka | ||||
809 | N-GER | 1997 | Titisee-Neustadt Hochfirstschanze |
K 113 | 1. Dieter Thoma | ||||
810 | N-POL | Su. | 1996-10-13 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. Adam Małysz | |||
811 | N-JPN | Tu. | 1997-02-11 | Sapporo Ōkurayama |
K 120 | 1. Masahiko Harada & Naoki Yasuzaki | |||
812 | N-JPN | Fr. | 1997-02-14 | Nayoro Piyashiri |
K 90 | 1. Takanobu Okabe | |||
813 | N-POL | Sa. | 1997-02-15 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 105 | 1. Adam Małysz | |||
814 | N-AUT | Sa. | 1997-02-15 | Bad Goisern Kalmberg-Schanzen |
K 90 | 1. Andreas Goldberger | FIS | ||
815 | N-POL | Su. | 1997-02-16 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. Robert Mateja | |||
816 | N-POL-T | We. | 1997-03-26 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. WKS Zakopane | |||
817 | N-NOR-T | Fr. | 1997-04-04 | Mo i Rana Fageråsbakken |
K 90 | 1. Sør-Trøndelag | FIS | ||
818 | N-NOR | Sa. | 1997-04-05 | Mo i Rana Fageråsbakken |
K 90 | 1. Espen Bredesen | FIS | ||
NT-O | 1998 | Nordic Tournament Overall Winner | 1. Andreas Widhölzl | ||||||
819 | N-ROU | 1998 | Valea Strâmbă Trambulină Harghita |
K 70 | 1. Florin Spulber | ||||
820 | N-SUI | 1998 | Langenbruck Freichelenschanzen |
K 75 | 1. Sylvain Freiholz | ||||
821 | N-SLO | 1998 | Planica Bloudkova velikanka |
K 130 | 1. Primož Peterka | ||||
822 | N-SLO-T | 1998 | Planica Bloudkova velikanka |
K 130 | 1. SK Triglav | ||||
823 | N-AUT | 1998 | Eisenerz Erzbergschanzen |
K 90 | 1. Andreas Widhölzl | ||||
824 | N-GER | 1998 | Ruhpolding Große Zirmbergschanze |
K 107 | 1. Sven Hannawald | ||||
825 | N-GER | 1998 | Ruhpolding Toni Plenk-Schanze |
K 90 | 1. Hansjörg Jäkle | ||||
826 | N-GER-T | 1998 | Ruhpolding Toni Plenk-Schanze |
K 90 | 1. Baden-Württemberg (SBW) | ||||
827 | N-POL | Su. | 1997-10-12 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. Adam Małysz | |||
828 | N-JPN | Su. | 1998-01-25 | Sapporo Ōkurayama |
K 120 | 1. Masahiko Harada | |||
829 | N-JPN | Mo. | 1998-01-26 | Sapporo Miyanomori |
K 90 | 1. Masahiko Harada | |||
830 | N-SUI | Su. | 1998-02-08 | Einsiedeln Fryherrenberg-Schanzen |
K 57 | 1. Ivan Rieder | |||
831 | N-SVK | We. | 1998-03-18 | Štrbské Pleso MS 1970 |
K 90 | 1. Ján Zelenčík | |||
832 | NJ-SVK | We. | 1998-03-18 | Štrbské Pleso MS 1970 |
K 90 | 1. Daniel Bachleda | |||
833 | N-USA | Th. | 1998-03-19 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 88 | 1. Randy Weber | FIS | ||
834 | N-USA | Sa. | 1998-03-21 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 112 | 1. Todd Lodwick | FIS | ||
835 | N-POL | Fr. | 1998-03-27 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. Robert Mateja | |||
836 | N-POL-T | Sa. | 1998-03-28 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. KS Wisła | |||
837 | N-POL | Su. | 1998-03-29 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 116 | 1. Robert Mateja | |||
838 | N-USA | 1999 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
K 90 | 1. Todd Lodwick |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
NT-O | 1999 | Nordic Tournament Overall Winner | 1. Noriaki Kasai | ||||||
839 | N-ROU-T | 1999 | Borşa Trambulină Tintina |
K 110 | 1. CS Dinamo Brasov | ||||
840 | N-ROU | 1999 | Borşa Trambulină Tintina |
K 110 | 1. Vasile Cosmeanu | ||||
841 | N-SUI | 1999 | Chaux Neuve La Côté Feuillée |
K 90 | 1. Sylvain Freiholz | ||||
842 | N-NED | 1999 | 1. Niels de Groot | ||||||
843 | N-SLO | 1999 | Mislinja Skakalnica Dr. Stanko Stoporko |
K 85 | 1. Miha Rihtar | ||||
844 | N-SLO-T | 1999 | Mislinja Skakalnica Dr. Stanko Stoporko |
K 85 | 1. SK Triglav | ||||
845 | N-SLO | 1999 | Planica Bloudkova velikanka |
K 130 | 1. Primož Peterka | ||||
846 | N-CHN | 1999 | 1. Xuefeng Piao | ||||||
847 | N-USA | Sa. | 1998-10-10 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
K 90 | 1. Alan Alborn | FIS | ||
848 | N-POL | Su. | 1998-10-11 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. Krystian Długopolski | |||
849 | N-USA | Sa. | 1999-02-06 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
K 120 | 1. Alan Alborn | FIS | ||
850 | N-USA | Su. | 1999-02-07 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
K 90 | 1. Todd Lodwick | FIS | ||
851 | N-USA | Su. | 1999-02-07 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
K 90 | 1. Lindsey Van | FIS | ||
852 | N-JPN | Th. | 1999-02-11 | Hakuba Small Hill |
K 90 | 1. Hideharu Miyahira | |||
853 | N-POL | Fr. | 1999-02-12 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. Adam Małysz | |||
854 | N-SVK | Sa. | 1999-02-13 | Štrbské Pleso MS 1970 |
K 90 | 1. Martin Mesík | |||
855 | N-POL-T | Sa. | 1999-02-13 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. WKS Zakopane | |||
856 | N-JPN | Sa. | 1999-02-13 | Hakuba Large Hill |
K 120 | 1. Noriaki Kasai | |||
857 | N-SVK-T | Su. | 1999-02-14 | Štrbské Pleso MS 1970 |
K 90 | 1. LKS Dukla Banská Bystrica | |||
858 | N-POL | Su. | 1999-02-14 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 105 | 1. Robert Mateja | |||
859 | N-NOR | Su. | 1999-02-14 | Rena Renabakkene |
K 120 | 1. Roar Ljøkelsøy | |||
860 | N-ROU | Su. | 1999-03-14 | Borşa Trambulină Tintina |
K 110 | 1. Florin Spulber | |||
861 | N-SVK | Sa. | 1999-03-27 | Králiky Skokanské Mostíky Dukla |
K 120 | 1. Matej Uram | |||
862 | NJ-SVK | Sa. | 1999-03-27 | Králiky Skokanské Mostíky Dukla |
K 120 | 1. Michal Pšenko | |||
NT-O | 2000 | Nordic Tournament Overall Winner | 1. Sven Hannawald | ||||||
863 | N-ROU-T | 2000 | Borşa Trambulină Tintina |
K 110 | 1. CS Dinamo Brasov | ||||
864 | N-ROU | 2000 | Borşa Trambulină Tintina |
K 110 | 1. Vasile Cosmeanu | ||||
865 | N-SLO | 2000 | Planica Srednja Bloudkova skakalnica |
K 90 | 1. Damjan Fras | ||||
866 | N-SLO | 2000 | Planica Bloudkova velikanka |
K 130 | 1. Peter Zonta | ||||
867 | N-SLO-T | 2000 | Planica Srednja Bloudkova skakalnica |
K 90 | 1. SSK Ilirija | ||||
868 | N-POL | Su. | 1999-10-10 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. Adam Małysz & Robert Mateja | |||
869 | N-SVK | Su. | 2000-01-16 | Štrbské Pleso MS 1970 |
K 90 | 1. LKS Dukla Banská Bystrica | |||
870 | N-NOR-T | Th. | 2000-01-27 | Rena Renabakkene |
K 90 | 1. Sør-Trøndelag | |||
871 | N-NOR | Fr. | 2000-01-28 | Rena Renabakkene |
K 90 | 1. Lasse Ottesen | |||
872 | NJ-AUT | Sa. | 2000-02-12 | Achomitz Natursprunganlage |
K 75 | 1. Manuel Fettner | |||
873 | N-JPN | Sa. | 2000-02-26 | Sapporo Ōkurayama |
K 120 | 1. Kazuya Yoshioka | |||
874 | N-JPN | Su. | 2000-02-27 | Sapporo Miyanomori |
K 90 | 1. Masahiko Harada | |||
875 | N-USA | Fr. | 2000-03-24 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 88 | 1. Brendan Doran | FIS | ||
876 | N-SVK | Sa. | 2000-03-25 | Králiky Skokanské Mostíky Dukla |
K 120 | 1. Manuel Fettner |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
877 | N-POL | Sa. | 2000-03-25 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. Adam Małysz | |||
878 | N-POL-T | Sa. | 2000-03-25 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. KS Wisła | |||
879 | N-USA | Su. | 2000-03-26 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 112 | 1. Clint Jones | FIS | ||
880 | N-POL | Su. | 2000-03-26 | Zakopane Wielka Krokiew |
K 120 | 1. Adam Małysz | |||
881 | N-SUI | Su. | 2000-04-02 | Le Brassus Tremplin de la Chirurgienne |
K 104 | 1. Sylvain Freiholz | |||
NT-O | 2001 | Nordic Tournament Overall Winner | 1. Adam Małysz | ||||||
882 | N-ROU | 2001 | Valea Strâmbă Trambulină Harghita |
K 70 | 1. Mihai Pepene | ||||
883 | N-ROU-T | 2001 | Valea Strâmbă Trambulină Harghita |
K 70 | 1. CS Dinamo Brasov | ||||
884 | N-ROU | 2001 | Predeal Trambulină Cioplea |
K 65 | 1. Mihai Pepene | ||||
885 | N-NED | 2001 | Ramsau W90-Schanze |
K 90 | 1. Ingemar Mayr | FIS | |||
886 | N-SUI | Tu. | 2000-08-01 | Kandersteg Lötschberg-Schanze |
K 90 | 1. Ivan Rieder | |||
887 | N-POL | Su. | 2000-10-15 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. Robert Mateja | |||
888 | N-SVK | Tu. | 2001-02-06 | Štrbské Pleso MS 1970 |
K 90 | 1. Matej Uram | |||
889 | N-SVK-T | Tu. | 2001-02-06 | Štrbské Pleso MS 1970 |
K 90 | 1. LKS Dukla Banská Bystrica | |||
890 | N-POL | Tu. | 2001-02-27 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. Łukasz Kruczek | |||
891 | N-POL-T | Tu. | 2001-02-27 | Szczyrk Skalite |
K 85 | 1. TS Wisła Zakopane | |||
892 | N-POL | We. | 2001-02-28 | Wisła Skocznia w Wiśle-Malince |
K 105 | 1. Wojciech Skupień | |||
893 | N-JPN | Sa. | 2001-03-03 | Hakuba Small Hill |
K 90 | 1. Masahiko Harada | |||
894 | N-JPN | Su. | 2001-03-04 | Hakuba Large Hill |
K 120 | 1. Masahiko Harada | |||
895 | N-GEO | Tu. | 2001-03-13 | Bakuriani Sakartwelo |
K 55 | 1. Levan Kosanashvili | |||
896 | N-USA | Sa. | 2001-03-24 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
K 120 | 1. Alan Alborn | FIS | ||
897 | N-SUI | Sa. | 2001-03-24 | St. Moritz Olympiaschanze |
K 95 | 1. Sylvain Freiholz | |||
898 | N-USA | Su. | 2001-03-25 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
K 90 | 1. Bill Demong | FIS | ||
899 | N-ROU | 2002 | Predeal Trambulină Cioplea |
K 65 | 1. Ciprian Ionita | ||||
900 | N-ROU-T | 2002 | Predeal Trambulină Cioplea |
K 65 | 1. CS Dinamo Brasov | ||||
901 | N-NED | 2002 | 1. Ingemar Mayr | ||||||
902 | N-NOR | 2002 | Odnes Odnesbakken |
K 105 | 1. Anders Bardal | FIS | |||
903 | N-SLO | 2002 | Planica Srednja Bloudkova skakalnica |
K 90 | 1. Robert Kranjec | ||||
NT-O | 2002 | Nordic Tournament Overall Winner | 1. Roar Ljøkelsøy | FIS | |||||
904 | N-FRA | 2002 | Prémanon Stade Nordique des Tuffes |
K 76 | 1. Nicolas Dessum | ||||
905 | N-SVK | Su. | 2001-09-09 | Vysoké Tatry Jamy |
K 67 | 1. Filip Kafka | |||
906 | N-POL | Su. | 2001-09-16 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. Adam Małysz | |||
907 | N-SLO | Sa. | 2001-09-22 | Mislinja Skakalnica Dr. Stanko Stoporko |
K 85 | 1. Igor Medved | |||
908 | N-SLO-T | Sa. | 2001-09-22 | Mislinja Skakalnica Dr. Stanko Stoporko |
K 85 | 1. SSK Ilirija | |||
909 | N-SLO | We. | 2001-12-12 | Planica Srednja Bloudkova skakalnica |
K 90 | 1. Rok Benkovič & Bine Zupan | |||
910 | N-SLO-T | We. | 2001-12-12 | Planica Srednja Bloudkova skakalnica |
K 90 | 1. SK Triglav | |||
911 | N-SWE | Sa. | 2002-02-16 | Sysslebäck Sysslebäcksbacken |
K 75 | 1. Johan Munters | |||
912 | N-SVK | Sa. | 2002-02-16 | Štrbské Pleso MS 1970 |
K 90 | 1. Martin Mesík | |||
913 | NJ-SVK | Sa. | 2002-02-16 | Štrbské Pleso MS 1970 |
K 90 | 1. Miroslav Formánek | |||
914 | N-FIN | Su. | 2002-02-24 | Janakkala Leppäkosken Hyppyrimäki |
K 64 | 1. Akseli Lajunen | FIS |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
915 | N-JPN | Sa. | 2002-03-02 | Sapporo Ōkurayama |
K 120 | 1. Takanobu Okabe | |||
916 | N-JPN | Su. | 2002-03-03 | Sapporo Miyanomori |
K 90 | 1. Takanobu Okabe | |||
917 | N-JPN | Su. | 2002-03-03 | Sapporo Miyanomori |
K 90 | 1. Izumi Yamada | |||
918 | N-SWE | Su. | 2002-03-24 | Gällivare Dundretkullen |
K 90 | 1. Kristoffer Jåfs | |||
919 | N-USA | We. | 2002-03-27 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 90 | 1. Alan Alborn | FIS | ||
920 | N-POL | We. | 2002-03-27 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. Adam Małysz | |||
921 | N-POL-T | We. | 2002-03-27 | Zakopane Średnia Krokiew |
K 85 | 1. KS Wisła | |||
922 | N-USA | Th. | 2002-03-28 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
K 114 | 1. Alan Alborn | FIS | ||
923 | N-SUI | Sa. | 2002-03-30 | Prémanon Stade Nordique des Tuffes |
K 76 | 1. Andreas Küttel | |||
924 | N-USA | 2003 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
HS 100 | 1. Alan Alborn | ||||
925 | N-USA | 2003 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
HS 127 | 1. Johnny Spillane | ||||
926 | N-ROU | 2003 | Valea Strâmbă Trambulină Harghita |
HS 76 | 1. Csaba Magdo | ||||
927 | N-ROU-T | 2003 | Valea Strâmbă Trambulină Harghita |
HS 76 | 1. CS Dinamo Brasov | ||||
928 | N-SLO | 2003 | Ljubno ob Savinji Logarska Dolina |
HS 95 | 1. Primož Peterka | ||||
929 | N-SLO-T | 2003 | Ljubno ob Savinji Logarska Dolina |
HS 95 | 1. SK Triglav | ||||
930 | N-SLO | 2003 | Ljubno ob Savinji Logarska Dolina |
HS 95 | 1. Monika Pogladič | ||||
NT-O | 2003 | Nordic Tournament Overall Winner | 1. Adam Małysz | FIS | |||||
931 | N-POL | Su. | 2002-09-29 | Zakopane Średnia Krokiew |
HS 92 | 1. Marcin Bachleda | |||
932 | N-POL | Th. | 2002-12-26 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Adam Małysz | |||
933 | N-SWE | Fr. | 2003-01-24 | Särna Mellanbacken Backhopparcentrum |
K 65 | 1. Jonas Nordin | |||
934 | N-SWE | Fr. | 2003-01-24 | Särna Mellanbacken Backhopparcentrum |
K 65 | 1. Helena Olsson Smeby | |||
935 | N-SWE | Su. | 2003-01-26 | Hede Hedebacken |
HS 97 | 1. Helena Olsson Smeby | |||
936 | N-SWE | Su. | 2003-01-26 | Hede Hedebacken |
HS 97 | 1. Johan Erikson | |||
937 | N-ROU | Sa. | 2003-02-15 | Predeal Trambulină Cioplea |
K 65 | 1. Ciprian Ionita | |||
938 | N-ROU | Sa. | 2003-02-15 | Predeal Trambulină Cioplea |
K 65 | 1. Ciprian Ionita | |||
939 | N-ROU-T | Sa. | 2003-02-15 | Predeal Trambulină Cioplea |
K 65 | 1. CS Dinamo Brasov | |||
940 | N-SVK | Sa. | 2003-02-15 | Štrbské Pleso MS 1970 |
HS 100 | 1. Martin Mesík | |||
941 | N-JPN | Sa. | 2003-02-15 | Hakuba Small Hill |
HS 98 | 1. Hiroki Yamada | |||
942 | N-JPN | Sa. | 2003-02-15 | Hakuba Small Hill |
HS 98 | 1. Izumi Yamada | |||
943 | N-JPN | Su. | 2003-02-16 | Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Takanobu Okabe | |||
944 | NJ-SWE | Sa. | 2003-03-01 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Besnik Gashi | |||
945 | NJ-SWE-T | Sa. | 2003-03-01 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Holmens IF | |||
946 | NJ-SWE | Sa. | 2003-03-01 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Anna Halonen | |||
947 | N-SWE | Su. | 2003-03-02 | Falun Lugnet |
HS 125 | 1. Johan Erikson | |||
948 | N-SWE-T | Su. | 2003-03-02 | Falun Lugnet |
HS 125 | 1. Holmens IF | |||
949 | N-POL | Su. | 2003-03-02 | Szczyrk Skalite |
HS 93 | 1. Adam Małysz | |||
950 | N-POL-T | Mo. | 2003-03-03 | Szczyrk Skalite |
HS 93 | 1. WKS Zakopane | |||
951 | NJ-CZE | Su. | 2003-09-28 | Harrachov Čerťák |
HS 100 | 1. Antonín Hájek | |||
952 | N-CZE | Mo. | 2003-09-29 | Harrachov Čerťák |
HS 100 | 1. Jan Matura | |||
953 | N-ROU | 2004 | Predeal Trambulină Cioplea |
K 65 | 1. Csaba Magdo |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
954 | N-ROU-T | 2004 | Predeal Trambulină Cioplea |
K 65 | 1. CS Dinamo Brasov | ||||
NT-O | 2004 | Nordic Tournament Overall Winner | 1. Roar Ljøkelsøy | FIS | |||||
955 | N-FRA-T | 2004 | Chamonix Tremplin aux Bossons |
HS 105 | 1. Savoie | ||||
956 | N-FRA | 2004 | Chamonix Tremplin aux Bossons |
HS 105 | 1. Nicolas Dessum | ||||
957 | N-SUI | Fr. | 2003-08-01 | Kandersteg Lötschberg-Schanze |
HS 95 | 1. Andreas Küttel | |||
958 | N-POL | Su. | 2003-09-21 | Zakopane Średnia Krokiew |
HS 92 | 1. Adam Małysz | |||
959 | N-SLO | Su. | 2003-10-05 | Mislinja Skakalnica Dr. Stanko Stoporko |
HS 93 | 1. Primož Peterka | |||
960 | N-POL | Fr. | 2003-12-26 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Adam Małysz | |||
961 | NJ-NAM | Fr. | 2004-01-09 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
HS 127 | 1. Stefan Read | FIS | ||
962 | NJ-NAM | Sa. | 2004-01-10 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
HS 100 | 1. Stefan Read | FIS | ||
963 | NJ-SWE | Sa. | 2004-01-17 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Anna Halonen | |||
964 | NJ-SWE | Sa. | 2004-01-17 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Fredrik Balkåsen | |||
965 | N-SWE | Su. | 2004-01-18 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Anna Halonen | |||
966 | N-SWE | Su. | 2004-01-18 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Johan Erikson | |||
967 | N-SWE-T | Su. | 2004-01-18 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Holmens IF | |||
968 | N-POL-T | We. | 2004-01-28 | Karpacz Orlinek |
HS 94 | 1. AZS-AWF Katowice | |||
969 | N-POL | Th. | 2004-01-29 | Karpacz Orlinek |
HS 94 | 1. Adam Małysz | |||
970 | N-SLO | Fr. | 2004-01-30 | Ljubno ob Savinji Logarska Dolina |
HS 95 | 1. Gorazd Robnik | |||
971 | N-POL | Sa. | 2004-01-31 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Adam Małysz | |||
972 | N-SLO | Sa. | 2004-01-31 | Planica Srednja Bloudkova skakalnica |
HS 100 | 1. Robert Kranjec | |||
973 | N-SLO-T | Sa. | 2004-01-31 | Planica Srednja Bloudkova skakalnica |
HS 100 | 1. SK Triglav | |||
974 | N-SWE | Su. | 2004-02-01 | Sollefteå Hallstabacken |
HS 120 | 1. Johan Erikson | |||
975 | N-JPN | Sa. | 2004-02-14 | Sapporo Ōkurayama |
HS 134 | 1. Yūsuke Endō | |||
976 | N-JPN | Su. | 2004-02-15 | Sapporo Miyanomori |
HS 98 | 1. Keita Umezaki | |||
977 | N-JPN | Su. | 2004-02-15 | Sapporo Miyanomori |
HS 98 | 1. Rieko Kanai | |||
978 | N-CZE | Sa. | 2004-02-28 | Liberec Ještěd A |
HS 136 | 1. Jakub Janda | FIS | ||
979 | NJ-CZE | Su. | 2004-02-29 | Liberec Ještěd A |
HS 136 | 1. Antonín Hájek | FIS | ||
980 | N-USA | Sa. | 2004-03-20 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
HS 100 | 1. Todd Lodwick | FIS | ||
981 | N-USA | Su. | 2004-03-21 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
HS 127 | 1. Todd Lodwick | FIS | ||
982 | N-USA | 2005 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
HS 100 | 1. Todd Lodwick | ||||
983 | N-USA | 2005 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
HS 127 | 1. Todd Lodwick | ||||
984 | N-ROU | 2005 | Valea Strâmbă Trambulină Harghita |
HS 76 | 1. Andrei Balazs | ||||
985 | N-ROU-T | 2005 | Valea Strâmbă Trambulină Harghita |
HS 76 | 1. CS Dinamo Brasov | ||||
NT-O | 2005 | Nordic Tournament Overall Winner | 1. Matti Hautamäki | FIS | |||||
986 | N-SUI | Sa. | 2004-07-10 | Hinterzarten Rothaus-Schanze |
HS 108 | 1. Michael Möllinger | |||
987 | N-SLO | Sa. | 2004-09-18 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Robert Kranjec | |||
988 | N-SLO-T | Su. | 2004-09-19 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. SK Triglav | |||
989 | N-BUL | Su. | 2004-09-26 | Samokov Chernia Kos |
K 39 | 1. Petar Fartunov | |||
990 | N-POL | Sa. | 2004-10-09 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Adam Małysz | |||
991 | N-POL | Su. | 2004-10-10 | Zakopane Średnia Krokiew |
HS 94 | 1. Adam Małysz |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
992 | N-POL-T | Tu. | 2005-01-25 | Szczyrk Skalite |
HS 93 | 1. KS Wisła | |||
993 | N-POL | We. | 2005-01-26 | Szczyrk Skalite |
HS 93 | 1. Adam Małysz | |||
994 | N-JPN | Sa. | 2005-01-29 | Hakuba Small Hill |
HS 98 | 1. Masahiko Harada | |||
995 | N-JPN | Sa. | 2005-01-29 | Hakuba Small Hill |
HS 98 | 1. Izumi Yamada | |||
996 | N-SWE | Su. | 2005-01-30 | Sollefteå Hallstabacken |
HS 120 | 1. Johan Erikson | |||
997 | N-SWE-T | Su. | 2005-01-30 | Sollefteå Hallstabacken |
HS 120 | 1. IF Friska Viljor | |||
998 | N-JPN | Su. | 2005-01-30 | Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Tsuyoshi Ichinohe | |||
999 | N-SLO | Sa. | 2005-02-05 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Jernej Damjan | |||
1000 | N-SLO | Sa. | 2005-02-05 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Monika Pogladič | |||
1001 | NJ-SWE | Su. | 2005-02-06 | Sollefteå Hallstabacken |
HS 92 | 1. Niklas Erikson | |||
1002 | N-SLO-T | Su. | 2005-02-06 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. SK Triglav | |||
1003 | N-POL | Tu. | 2005-02-08 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Adam Małysz | |||
1004 | N-SWE | Su. | 2005-02-13 | Hede Hedebacken |
HS 97 | 1. Alexander Mitz | |||
1005 | NJ-SWE | Sa. | 2005-10-08 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Alexander Mitz | |||
1006 | NJ-SWE-T | Sa. | 2005-10-08 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Holmens IF | |||
1007 | N-SWE-T | Su. | 2005-10-09 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Holmens IF | |||
1008 | N-USA | 2006 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
HS 100 | 1. Clint Jones | FIS | |||
1009 | N-ROU | 2006 | Valea Strâmbă Trambulină Harghita |
HS 76 | 1. Andrei Balazs | ||||
NT-O | 2006 | Nordic Tournament Overall Winner | 1. Thomas Morgenstern | FIS | |||||
1010 | N-SUI | Su. | 2005-07-17 | Kandersteg Lötschberg-Schanze |
HS 95 | 1. Michael Möllinger | |||
1011 | N-SLO | Su. | 2005-09-18 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Robert Kranjec | |||
1012 | N-SLO-T | Su. | 2005-09-18 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. SK Triglav | |||
1013 | N-SWE | Su. | 2005-10-09 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Isak Grimholm | |||
1014 | N-POL | Sa. | 2005-10-15 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Adam Małysz | |||
1015 | N-POL | Su. | 2005-10-16 | Zakopane Średnia Krokiew |
HS 94 | 1. Adam Małysz | |||
1016 | N-USA | Sa. | 2006-01-21 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
HS 127 | 1. Todd Lodwick | FIS | ||
1017 | N-JPN | Sa. | 2006-01-28 | Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Hideharu Miyahira | |||
1018 | N-JPN | Sa. | 2006-01-28 | Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Izumi Yamada | |||
1019 | N-JPN | Su. | 2006-01-29 | Sapporo Ōkurayama |
HS 134 | 1. Kazuya Yoshioka | |||
1020 | NJ-SWE | Su. | 2006-02-12 | Örnsköldsvik Paradiskullen |
HS 100 | 1. Carl Nordin | |||
1021 | NJ-SWE-T | Su. | 2006-02-12 | Örnsköldsvik Paradiskullen |
HS 100 | 1. Holmens IF | |||
1022 | N-CZE | Sa. | 2006-02-25 | Klingenthal Sparkasse Vogtland Arena |
HS 140 | 1. Jan Matura | |||
1023 | N-POL-T | Sa. | 2006-02-25 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. KS Wisła | |||
1024 | N-POL | Sa. | 2006-02-25 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Robert Mateja | |||
1025 | N-SWE | Su. | 2006-02-26 | Falun Lugnet |
HS 125 | 1. Johan Erikson | |||
1026 | N-SWE-T | Su. | 2006-02-26 | Falun Lugnet |
HS 125 | 1. Holmens IF | |||
1027 | N-POL | Su. | 2006-02-26 | Zakopane Średnia Krokiew |
HS 94 | 1. Adam Małysz | |||
1028 | N-SLO | Su. | 2006-02-26 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Rok Benkovič | |||
1029 | N-SLO-T | Su. | 2006-02-26 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. SK Triglav | |||
1030 | N-SLO | Su. | 2006-02-26 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Maja Vtič |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1031 | N-SWE | Su. | 2006-03-12 | Sollefteå Hallstabacken |
HS 92 | 1. Jakob Grimholm | |||
1032 | N-SWE-T | Su. | 2006-03-12 | Sollefteå Hallstabacken |
HS 92 | 1. IF Friska Viljor | |||
1033 | N-SVK | Su. | 2006-03-26 | Králiky Skokanské Mostíky Dukla |
K 90 | 1. Martin Mesík | |||
1034 | N-USA | 2007 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
HS 127 | 1. Bill Demong | ||||
1035 | N-USA | 2007 | Steamboat Springs Howelsen Hill |
HS 100 | 1. Bill Demong | ||||
NT-O | 2007 | Nordic Tournament Overall Winner | 1. Adam Małysz | FIS | |||||
1036 | N-SUI | Sa. | 2006-07-08 | Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Andreas Küttel | |||
1037 | N-GER | Sa. | 2006-08-05 17:45 |
Klingenthal Vogtlandschanzen |
HS 68 | 1. Juliane Seyfarth | |||
1038 | N-SLO | Sa. | 2006-09-16 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Jernej Damjan | |||
1039 | N-POL | Sa. | 2006-10-14 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Adam Małysz | |||
1040 | N-POL | Su. | 2006-10-15 | Zakopane Średnia Krokiew |
HS 94 | 1. Adam Małysz | |||
1041 | N-POL-T | Fr. | 2007-02-16 | Szczyrk Skalite |
HS 93 | 1. KS Wisła | |||
1042 | N-POL | Sa. | 2007-02-17 | Szczyrk Skalite |
HS 93 | 1. Adam Małysz | |||
1043 | N-SLO | Sa. | 2007-02-17 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Jernej Damjan | |||
1044 | N-SLO-T | Sa. | 2007-02-17 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. SSK Ilirija | |||
1045 | N-JPN | Sa. | 2007-02-17 | Hakuba Small Hill |
HS 98 | 1. Taku Takeuchi | |||
1046 | N-JPN | Sa. | 2007-02-17 | Hakuba Small Hill |
HS 98 | 1. Rieko Kanai | |||
1047 | NJ-SWE | Su. | 2007-02-18 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Madeleine Fritz | |||
1048 | NJ-SWE | Su. | 2007-02-18 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Alexander Mitz | |||
1049 | NJ-SWE-T | Su. | 2007-02-18 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Holmens IF | |||
1050 | N-JPN | Su. | 2007-02-18 | Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Keita Umezaki | |||
1051 | N-SWE | Sa. | 2007-02-24 11:00 |
Örnsköldsvik Paradiskullen |
HS 100 | 1. Isak Grimholm | |||
1052 | N-SWE-T | Sa. | 2007-02-24 11:00 |
Örnsköldsvik Paradiskullen |
HS 100 | 1. IF Friska Viljor | |||
1053 | N-SWE | Su. | 2007-02-25 | Sollefteå Hallstabacken |
HS 120 | 1. Isak Grimholm | |||
1054 | NJ-SWE | Sa. | 2007-09-01 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Fredrik Balkåsen | |||
1055 | NJ-SWE-T | Sa. | 2007-09-01 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Holmens IF | |||
1056 | N-SWE-T | Su. | 2007-09-02 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. IF Friska Viljor | |||
1057 | N-USA | 2008 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 100 | 1. Johnny Spillane | ||||
1058 | N-USA | 2008 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 134 | 1. Anders Johnson | ||||
NT-O | 2008 | Nordic Tournament Overall Winner | 1. Gregor Schlierenzauer | FIS | |||||
1059 | NJ-HUN | Sa. | 2007-08-11 | Kőszeg Kenyérhegyi síugrósánc |
K 30 | 1. Ármin Csukovics | |||
1060 | N-HUN | Sa. | 2007-08-11 | Kőszeg Kenyérhegyi síugrósánc |
K 30 | 1. Dénes Pungor | |||
1061 | N-HUN | Sa. | 2007-08-11 | Kőszeg Kenyérhegyi síugrósánc |
K 30 | 1. Borbála Markovics | |||
1062 | N-HUN | Su. | 2007-08-12 | Mürzzuschlag Ganzsteinschanze |
HS 65 | 1. Dénes Pungor | |||
1063 | NJ-HUN | Su. | 2007-08-12 | Mürzzuschlag Ganzsteinschanze |
HS 65 | 1. Ármin Csukovics | |||
1064 | N-SWE | Su. | 2007-09-02 | Falun Lugnet |
HS 98 | 1. Isak Grimholm | |||
1065 | N-SUI | Mo. | 2007-09-03 | Kandersteg Lötschberg-Schanze |
HS 95 | 1. Salome Fuchs | |||
1066 | N-SUI | Mo. | 2007-09-03 | Kandersteg Lötschberg-Schanze |
HS 95 | 1. Andreas Küttel | |||
1067 | N-SLO | Sa. | 2007-09-22 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Jernej Damjan | |||
1068 | N-SLO-T | Sa. | 2007-09-22 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. SK Triglav |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1069 | N-SLO | Sa. | 2007-09-22 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Katja Požun | |||
1070 | N-POL | Sa. | 2007-10-13 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Adam Małysz | |||
1071 | N-POL | Su. | 2007-10-14 | Zakopane Średnia Krokiew |
HS 94 | 1. Adam Małysz | |||
1072 | N-POL | We. | 2007-12-26 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Kamil Stoch | FIS | ||
1073 | N-SLO | Sa. | 2008-01-12 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Maja Vtič | |||
1074 | N-CHN | We. | 2008-01-23 | Yabuli Dragon Hill |
HS 100 | 1. Zhandong Tian | FIS | ||
1075 | N-CHN-T | We. | 2008-01-23 | Yabuli Dragon Hill |
HS 100 | 1. Tonghua | FIS | ||
1076 | N-SWE | Su. | 2008-01-27 | Örnsköldsvik Paradiskullen |
K 55 | 1. Madeleine Fritz | |||
1077 | N-SWE | Su. | 2008-01-27 | Örnsköldsvik Paradiskullen |
K 55 | 1. Alexander Lehto | |||
1078 | N-JPN | Su. | 2008-01-27 | Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Daiki Itō | |||
1079 | N-JPN | Su. | 2008-01-27 | Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Izumi Yamada | |||
1080 | N-NOR | We. | 2008-01-30 | Trondheim Granåsen |
HS 131 | 1. Anders Jacobsen | |||
1081 | N-NOR | We. | 2008-01-30 | Trondheim Granåsen |
HS 131 | 1. Anette Sagen | |||
1082 | N-SLO | Tu. | 2008-02-12 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Robert Kranjec | |||
1083 | N-SLO-T | Tu. | 2008-02-12 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. SSK Ilirija | |||
1084 | N-JPN | Su. | 2008-02-17 | Sapporo Ōkurayama |
HS 134 | 1. Fumihisa Yumoto | |||
1085 | N-ROU | Mo. | 2008-02-18 | Zakopane Mała Krokiew |
HS 72 | 1. Andrei Balazs | |||
1086 | N-ROU-T | Mo. | 2008-02-18 | Zakopane Mała Krokiew |
HS 72 | 1. CS Dinamo Brasov | |||
1087 | NJ-ROU | Mo. | 2008-02-18 | Zakopane Mała Krokiew |
HS 72 | 1. Mihai Damian | |||
1088 | N-ROU | Mo. | 2008-02-18 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Szilveszter Kozma | |||
1089 | NJ-ROU | Mo. | 2008-02-18 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Szilveszter Kozma | |||
1090 | N-POL-T | Tu. | 2008-02-19 13:15 |
Zakopane Średnia Krokiew |
HS 94 | 1. TS Wisła Zakopane | FIS | ||
1091 | NJ-SWE | Su. | 2008-03-16 | Sollefteå Hallstabacken |
HS 92 | 1. Alexander Mitz | |||
1092 | N-POL | Tu. | 2008-03-18 14:15 |
Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Adam Małysz | FIS | ||
1093 | N-SWE | Tu. | 2008-03-18 19:20 |
Örnsköldsvik Paradiskullen |
HS 100 | 1. Andreas Arén | |||
1094 | N-POL-T | We. | 2008-03-19 | Zakopane Średnia Krokiew |
HS 94 | 1. TS Wisła Zakopane | |||
1095 | N-POL | Th. | 2008-03-20 13:15 |
Zakopane Średnia Krokiew |
HS 94 | 1. Adam Małysz | FIS | ||
1096 | N-NOR-T | Fr. | 2008-03-28 | Trondheim Granåsen |
HS 131 | 1. Akershus | |||
1097 | N-SVK | Sa. | 2008-03-29 | Štrbské Pleso MS 1970 |
HS 100 | 1. Martin Mesík | |||
1098 | N-NOR | Su. | 2008-03-30 | Trondheim Granåsen |
HS 99 | 1. Anders Bardal | |||
1099 | N-NOR | Su. | 2008-03-30 | Trondheim Granåsen |
HS 99 | 1. Line Jahr | |||
1100 | N-ITA | We. | 2008-08-20 21:00 |
Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Elena Runggaldier | |||
1101 | N-USA | 2009 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 100 | 1. Anders Johnson | ||||
1102 | N-GBR | 2009 | 1. James Lambert | ||||||
1103 | N-BLR | 2009 | Raubichi Olympic Sports Complex Raubichi |
K 52 | 1. Aliaksei Muravitski | ||||
NT-O | 2009 | Nordic Tournament Overall Winner | 1. Gregor Schlierenzauer | FIS | |||||
1104 | N-HUN | Sa. | 2008-08-16 | Kőszeg Kenyérhegyi síugrósánc |
K 30 | 1. László Molnár | |||
1105 | N-HUN | Sa. | 2008-08-16 | Kőszeg Kenyérhegyi síugrósánc |
K 30 | 1. Szandra Szilágyi | |||
1106 | NJ-HUN | Sa. | 2008-08-16 | Kőszeg Kenyérhegyi síugrósánc |
K 30 | 1. Ármin Csukovics | |||
1107 | N-HUN | Su. | 2008-08-17 | Mürzzuschlag Ganzsteinschanze |
HS 65 | 1. Péter Tuczai |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1108 | N-HUN | Su. | 2008-08-17 | Mürzzuschlag Ganzsteinschanze |
HS 65 | 1. Szandra Szilágyi | |||
1109 | N-HUN | Su. | 2008-08-17 | Mürzzuschlag Ganzsteinschanze |
HS 65 | 1. István Pungor | |||
1110 | N-SUI | Sa. | 2008-08-23 | Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Salome Fuchs | |||
1111 | N-SUI | Sa. | 2008-08-23 | Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Andreas Küttel | |||
1112 | N-SUI | Su. | 2008-08-24 | Einsiedeln Simon Ammann-Schanze |
HS 77 | 1. Sabrina Windmüller | |||
1113 | N-POL | Sa. | 2008-09-27 17:18 |
Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. Adam Małysz | FIS | ||
1114 | N-POL-T | Su. | 2008-09-28 12:00 |
Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. TS Wisła Zakopane | FIS | ||
1115 | N-CZE | Tu. | 2008-09-30 | Liberec Ještěd A |
HS 136 | 1. Jakub Janda | FIS | ||
1116 | NJ-CZE | We. | 2008-10-01 | Liberec Ještěd B |
HS 100 | 1. Robert Kuban | FIS | ||
1117 | N-USA | Sa. | 2008-10-11 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
HS 100 | 1. Anders Johnson | FIS | ||
1118 | NAT | Su. | 2008-12-21 | Chamonix Tremplin aux Bossons |
HS 105 | 1. Pierre Emmanuel Robe | FIS | ||
1119 | N-NOR | Fr. | 2009-01-30 | Vikersund Vikersundbakken |
K 65 | 1. Anette Sagen | |||
1120 | N-NOR | We. | 2009-02-04 | Lillehammer Lysgårdsbakken |
HS 140 | 1. Anders Bardal | |||
1121 | N-JPN | Sa. | 2009-02-14 | Hakuba Small Hill |
HS 98 | 1. Misa Fueki | |||
1122 | N-JPN | Sa. | 2009-02-14 | Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Akira Higashi | |||
1123 | N-POL | Sa. | 2009-02-14 12:08 |
Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. Kamil Stoch | FIS | ||
1124 | N-FIN | Su. | 2009-02-15 | Lieto Parmaharjun Hyppyrimäet |
K 82 | 1. Veli-Matti Lindström | FIS | ||
1125 | N-POL-T | Th. | 2009-03-26 | Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. KS Wisła | |||
1126 | N-NOR | Sa. | 2009-03-28 | Raufoss Lønnbergbakken |
HS 100 | 1. Helena Olsson Smeby | |||
1127 | N-NOR | Sa. | 2009-03-28 | Raufoss Lønnbergbakken |
HS 100 | 1. Roar Ljøkelsøy | |||
1128 | N-NOR-T | Su. | 2009-03-29 | Raufoss Lønnbergbakken |
HS 100 | 1. Akershus | |||
1129 | N-ITA | Sa. | 2009-10-17 09:30 |
Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Lisa Demetz | |||
1130 | N-ITA | Sa. | 2009-10-17 09:30 |
Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Sebastian Colloredo | |||
1131 | N-USA | 2010 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 100 | 1. Nicholas Alexander | ||||
NT-O | 2010 | Nordic Tournament Overall Winner | 1. Simon Ammann | FIS | |||||
1132 | N-KAZ | Sa. | 2009-07-18 | Garmisch-Partenkirchen Große Olympiaschanze |
HS 142 | 1. Radik Zhaparov | |||
1133 | N-HUN | Sa. | 2009-08-15 | Kőszeg Kenyérhegyi síugrósánc |
K 30 | 1. Szandra Szilágyi | |||
1134 | N-HUN | Sa. | 2009-08-15 | Kőszeg Kenyérhegyi síugrósánc |
K 30 | 1. Dénes Pungor | |||
1135 | N-HUN | Su. | 2009-08-16 | Mürzzuschlag Ganzsteinschanze |
HS 65 | 1. Dénes Pungor | |||
1136 | N-CZE | We. | 2009-09-30 | Liberec Ještěd A |
HS 136 | 1. Roman Koudelka | FIS | ||
1137 | N-POL | We. | 2009-09-30 | Liberec Ještěd B |
HS 100 | 1. Grzegorz Miętus | FIS | ||
1138 | NJ-POL | We. | 2009-09-30 | Liberec Ještěd B |
HS 100 | 1. Klemens Murańka | FIS | ||
1139 | N-POL | Sa. | 2009-10-10 | Zakopane Średnia Krokiew |
HS 94 | 1. Adam Małysz | |||
1140 | N-USA | Sa. | 2009-10-10 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
HS 100 | 1. Nicholas Alexander | FIS | ||
1141 | N-SUI | Su. | 2009-10-11 | Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Sabrina Windmüller | |||
1142 | N-SUI | Su. | 2009-10-11 | Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Simon Ammann | |||
1143 | N-POL | Su. | 2009-10-11 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Adam Małysz | |||
1144 | N-POL | Sa. | 2009-12-26 | Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. Adam Małysz | |||
1145 | NJ-NAM | Sa. | 2010-01-02 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
HS 134 | 1. Andrew Bliss | FIS | ||
1146 | NJ-NAM | Sa. | 2010-01-02 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
HS 100 | 1. Peter Frenette | FIS |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1147 | N-NOR | Tu. | 2010-01-19 | Trondheim Granåsen |
HS 140 | 1. Anders Jacobsen | |||
1148 | NAT | Sa. | 2010-01-23 | Chamonix Tremplin aux Bossons |
HS 105 | 1. Alexandre Mabboux | FIS | ||
1149 | N-JPN | Sa. | 2010-01-30 | Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Taku Takeuchi | |||
1150 | N-JPN | Sa. | 2010-01-30 | Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Rieko Kanai | |||
1151 | N-JPN | Su. | 2010-01-31 | Sapporo Ōkurayama |
HS 134 | 1. Noriaki Kasai | |||
1152 | NJ-HUN | Su. | 2010-02-28 | Mürzzuschlag Ganzsteinschanze |
HS 65 | 1. István Pungor | |||
1153 | N-HUN | Su. | 2010-02-28 | 1. Szandra Szilágyi | |||||
1154 | N-NOR | Sa. | 2010-03-13 11:30 |
Holmestrand Breimyrbakken |
HS 67 | 1. Anette Sagen | |||
1155 | N-SVK | Su. | 2010-03-21 | Králiky Skokanské Mostíky Dukla |
HS 140 | 1. Stefan Kraft | |||
1156 | N-NOR | Sa. | 2010-03-27 13:00 |
Vikersund Vikersundbakken |
HS 117 | 1. Bjørn Einar Romøren | |||
1157 | N-NOR | Sa. | 2010-03-27 13:00 |
Vikersund Vikersundbakken |
HS 117 | 1. Anette Sagen | |||
1158 | N-NOR-T | Su. | 2010-03-28 11:30 |
Vikersund Vikersundbakken |
HS 117 | 1. Akershus | |||
1159 | N-USA | 2011 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 100 | 1. Peter Frenette | ||||
1160 | N-USA | 2011 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 134 | 1. Peter Frenette | ||||
1161 | N-POL | Fr. | 2010-07-23 19:59 |
Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. Adam Małysz | FIS | ||
1162 | N-POL-T | Sa. | 2010-07-24 | Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. AZS Zakopane | |||
1163 | N-POL | Su. | 2010-07-25 15:05 |
Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. Adam Małysz | FIS | ||
1164 | N-BUL | Sa. | 2010-10-09 11:00 |
Samokov Chernia Kos |
K 39 | 1. Mihail Sichanov | |||
1165 | N-SUI | Su. | 2010-10-10 | Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Andreas Küttel | |||
1166 | N-SUI | Su. | 2010-10-10 | Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Sabrina Windmüller | |||
1167 | N-BUL | Su. | 2010-10-10 11:00 |
Samokov Chernia Kos |
K 39 | 1. Mihail Sichanov | |||
1168 | N-CAN | Fr. | 2010-10-15 | Calgary Alberta Ski Jump Area |
HS 95 | 1. Stefan Read | |||
1169 | N-NOR | Sa. | 2010-11-20 16:00 |
Vikersund Vikersundbakken |
HS 117 | 1. Gyda Enger | |||
1170 | N-POL | Su. | 2010-12-26 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Adam Małysz | |||
1171 | N-CAN | Th. | 2010-12-30 | Calgary Alberta Ski Jump Area |
HS 95 | 1. Mackenzie Boyd-Clowes | |||
1172 | N-HUN | Tu. | 2011-01-11 | Harrachov Čerťák |
HS 100 | 1. Ákos Szilágyi | |||
1173 | N-NOR | Tu. | 2011-02-08 18:30 |
Oslo Holmenkollbakken |
HS 134 | 1. Anders Jacobsen | |||
1174 | N-POL-T | Fr. | 2011-02-18 | Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. TS Wisła Zakopane | |||
1175 | N-POL | Sa. | 2011-02-19 | Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. Kamil Stoch | |||
1176 | N-JPN | Sa. | 2011-02-26 | Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Kazuyoshi Funaki | |||
1177 | N-JPN | Sa. | 2011-02-26 | Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Atsuko Tanaka | |||
1178 | N-JPN | Su. | 2011-02-27 | Hakuba Small Hill |
HS 98 | 1. Kento Sakuyama | |||
1179 | N-JPN | Su. | 2011-02-27 | Hakuba Small Hill |
HS 98 | 1. Yurika Hirayama | |||
1180 | N-NOR | Sa. | 2011-03-26 13:30 |
Sprova Steinfjellbakken |
HS 100 | 1. Anders Bardal | |||
1181 | N-NOR | Sa. | 2011-03-26 13:30 |
Sprova Steinfjellbakken |
HS 100 | 1. Maren Lundby | |||
1182 | N-UKR | Su. | 2011-03-27 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Volodymyr Boshchuk | FIS | ||
1183 | N-UKR-T | Su. | 2011-03-27 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Ternopil region | FIS | ||
1184 | N-NOR-T | Su. | 2011-03-27 10:00 |
Sprova Steinfjellbakken |
HS 100 | 1. Akershus | |||
1185 | N-KOR | Sa. | 2011-08-20 | PyeongChang Alpensia Ski Jumping Centre |
HS 109 | 1. Heung-Chul Choi | |||
1186 | N-KOR | Sa. | 2011-08-20 | PyeongChang Alpensia Ski Jumping Centre |
HS 142 | 1. Seou Choi |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1187 | NJ-SUI | Su. | 2011-10-09 | Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Vital Anken | |||
1188 | N-SUI-T | Su. | 2011-10-09 | Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Ostschweiz (OSSV) | |||
1189 | NJ-ITA | Th. | 2011-12-29 | Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Michael Lunardi | |||
1190 | N-USA | 2012 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 134 | 1. Peter Frenette | ||||
1191 | N-HUN | Sa. | 2011-08-27 | Mürzzuschlag Ganzsteinschanze |
HS 65 | 1. Szandra Szilágyi | |||
1192 | N-CZE | Sa. | 2011-09-03 | Frenštát pod Radhoštěm Skokanský areál Jiřího Rašky |
HS 106 | 1. Vladěna Pustková | |||
1193 | N-CZE | Sa. | 2011-09-03 | Frenštát pod Radhoštěm Skokanský areál Jiřího Rašky |
HS 106 | 1. Borek Sedlák | |||
1194 | N-POL | Sa. | 2011-09-17 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Kamil Stoch | |||
1195 | N-USA | Sa. | 2011-10-01 | Fox River Grove Cary Hill |
HS 77 | 1. Anders Johnson | |||
1196 | N-USA | Sa. | 2011-10-01 | Fox River Grove Cary Hill |
HS 77 | 1. Sarah Hendrickson | |||
1197 | N-SUI | Su. | 2011-10-09 | Einsiedeln Simon Ammann-Schanze |
HS 77 | 1. Sabrina Windmüller | |||
1198 | N-SUI | Su. | 2011-10-09 | Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Robert Amacher | |||
1199 | N-CZE | Su. | 2011-10-09 | Rožnov pod Radhoštěm Hradisko |
HS 77 | 1. Vladěna Pustková | |||
1200 | N-UKR | Sa. | 2011-10-15 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Vitaliy Shumbarets | FIS | ||
1201 | NJ-UKR | Sa. | 2011-10-15 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Andriy Kalinchuk | FIS | ||
1202 | N-UKR-T | Sa. | 2011-10-15 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Ternopil region | FIS | ||
1203 | N-ROU | Sa. | 2011-10-29 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Remus Tudor | |||
1204 | N-BLR | Sa. | 2011-10-29 | Raubichi Olympic Sports Complex Raubichi |
K 74 | 1. Aliaksei Baldzin | |||
1205 | NJ-BLR | Sa. | 2011-10-29 | Raubichi Olympic Sports Complex Raubichi |
K 74 | 1. Aliaksei Baldzin | |||
1206 | N-ROU-T | Su. | 2011-10-30 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. CS Dinamo Brasov | |||
1207 | N-NOR | Sa. | 2011-11-19 12:30 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Anette Sagen | |||
1208 | N-POL | Mo. | 2011-12-26 | Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. Kamil Stoch | FIS | ||
1209 | N-ITA | Th. | 2011-12-29 | Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Evelyn Insam | |||
1210 | N-CHN | We. | 2012-01-04 | Jilin Beidahu Resort Ski Jump |
HS 100 | 1. Ma Tong | |||
1211 | N-CHN | We. | 2012-01-04 | Jilin Beidahu Resort Ski Jump |
HS 100 | 1. Zhandong Tian | |||
1212 | N-CHN-T | Fr. | 2012-01-06 | Jilin Beidahu Resort Ski Jump |
HS 100 | 1. Changchun | |||
1213 | NAT | Su. | 2012-01-08 | Chamonix Tremplin aux Bossons |
HS 105 | 1. Vincent Descombes-Sevoie | FIS | ||
1214 | N-GEO | Su. | 2012-01-29 | Bakuriani Sakartwelo |
K 55 | 1. Levan Kosanashvili | |||
1215 | NJ-GEO | Su. | 2012-01-29 | Bakuriani Sakartwelo |
K 55 | 1. George Shubitidze | |||
1216 | N-JPN | Su. | 2012-02-05 | Sapporo Ōkurayama |
HS 134 | 1. Kazuya Yoshioka | |||
1217 | N-JPN | Su. | 2012-02-05 | Sapporo Ōkurayama |
HS 134 | 1. Sara Takanashi | |||
1218 | N-JPN | Tu. | 2012-02-07 | Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Kazuya Yoshioka | |||
1219 | N-JPN | Tu. | 2012-02-07 | Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Sara Takanashi | |||
1220 | N-NOR | Tu. | 2012-02-07 18:00 |
Trondheim Granåsen |
HS 140 | 1. Anders Bardal | |||
1221 | N-EST | Su. | 2012-02-12 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Han Hendrik Piho | FIS | ||
1222 | N-ROU | We. | 2012-02-29 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Remus Tudor | |||
1223 | N-UKR | Sa. | 2012-03-03 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Vitaliy Shumbarets | FIS | ||
1224 | N-SWE | Su. | 2012-03-04 | Sollefteå Hallstabacken |
HS 120 | 1. Carl Nordin | |||
1225 | N-SWE-T | Su. | 2012-03-04 | Sollefteå Hallstabacken |
HS 120 | 1. IF Friska Viljor | |||
1226 | N-UKR | Su. | 2012-03-04 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Vitaliy Shumbarets | FIS |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1227 | N-UKR-T | Su. | 2012-03-04 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Ternopil region | FIS | ||
1228 | N-RUS | Su. | 2012-03-18 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 102 | 1. Irina Taktaeva | |||
1229 | NJ-RUS | Su. | 2012-03-18 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 102 | 1. Ivan Lanin | |||
1230 | NJ-RUS-T | Mo. | 2012-03-19 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 102 | 1. Sankt-Peterburg | |||
1231 | N-RUS | Sa. | 2012-03-24 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 102 | 1. Dimitri Vassiliev | |||
1232 | N-EST-T | Sa. | 2012-03-24 | Otepää Apteekrimäe Suusahüppemäed |
K 40 | 1. Elva Suusaklubi | FIS | ||
1233 | N-FRA | Sa. | 2012-03-24 | Courchevel Tremplin au Praz |
HS 96 | 1. Coline Mattel | |||
1234 | N-FRA | Sa. | 2012-03-24 | Courchevel Tremplin au Praz |
HS 96 | 1. Vincent Descombes-Sevoie | |||
1235 | N-POL-T | Sa. | 2012-03-24 10:30 |
Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. AZS Zakopane | FIS | ||
1236 | N-NOR | Sa. | 2012-03-24 13:30 |
Voss Bavallsbakken |
HS 105 | 1. Anette Sagen | |||
1237 | N-NOR | Sa. | 2012-03-24 13:30 |
Voss Bavallsbakken |
HS 105 | 1. Anders Jacobsen | |||
1238 | N-RUS | Su. | 2012-03-25 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 140 | 1. Dimitri Vassiliev | |||
1239 | N-FRA-T | Su. | 2012-03-25 | Courchevel Tremplin au Praz |
HS 96 | 1. Savoie | |||
1240 | N-POL | Su. | 2012-03-25 11:00 |
Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Kamil Stoch | FIS | ||
1241 | N-NOR-T | Su. | 2012-03-25 12:00 |
Voss Bavallsbakken |
HS 105 | 1. Oppland | |||
1242 | N-RUS-T | Mo. | 2012-03-26 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 102 | 1. Bashkortostan | |||
1243 | N-FIN | Sa. | 2012-03-31 | Rovaniemi Ounasvaaran Hyppyrimäki |
HS 100 | 1. Anssi Koivuranta | |||
1244 | N-CAN | Sa. | 2012-03-31 17:00 |
Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 142 | 1. Mackenzie Boyd-Clowes | |||
1245 | N-CAN | Sa. | 2012-03-31 19:00 |
Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 104 | 1. Mackenzie Boyd-Clowes | |||
1246 | N-CAN | Sa. | 2012-03-31 19:00 |
Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 104 | 1. Taylor Henrich | |||
1247 | N-FIN | Su. | 2012-04-01 | Ruka Rukatunturi |
HS 142 | 1. Anssi Koivuranta | |||
1248 | N-USA | Sa. | 2012-08-04 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 134 | 1. Anders Johnson & Peter Frenette | |||
1249 | N-USA | Sa. | 2012-08-04 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 134 | 1. Jessica Jerome | |||
1250 | N-USA | Su. | 2012-08-05 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 100 | 1. Anders Johnson | |||
1251 | N-USA | Su. | 2012-08-05 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 100 | 1. Jessica Jerome | |||
1252 | N-EST | Th. | 2012-08-09 16:30 |
Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Kaarel Nurmsalu | FIS | ||
1253 | N-HUN | Sa. | 2012-08-25 | Mürzzuschlag Ganzsteinschanze |
HS 65 | 1. Ákos Szilágyi | |||
1254 | N-CZE | Sa. | 2012-09-01 | Frenštát pod Radhoštěm Skokanský areál Jiřího Rašky |
HS 106 | 1. Lukáš Hlava | |||
1255 | N-CZE | Sa. | 2012-09-01 | Frenštát pod Radhoštěm Skokanský areál Jiřího Rašky |
HS 106 | 1. Michaela Doleželová | |||
1256 | N-CZE | Su. | 2012-09-02 | Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. Antonín Hájek | |||
1257 | N-POL | Su. | 2012-09-02 | Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. Maciej Kot | FIS | ||
1258 | NJ-RUS | Mo. | 2012-09-10 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 102 | 1. Mikhail Maksimochkin | |||
1259 | N-RUS | Mo. | 2012-09-10 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 102 | 1. Anton Kalinichenko | |||
1260 | N-RUS | Mo. | 2012-09-10 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 102 | 1. Irina Avvakumova | |||
1261 | NJ-RUS | Mo. | 2012-09-10 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 102 | 1. Daria Grushina | |||
1262 | N-RUS | We. | 2012-09-12 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 140 | 1. Egor Usachev | |||
1263 | NJ-GER | Sa. | 2012-09-15 | Hinterzarten Europa-Park-Schanze |
HS 77 | 1. Ramona Straub | |||
1264 | N-ITA | Sa. | 2012-09-15 | Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 135 | 1. Sebastian Colloredo | |||
1265 | N-FIN-T | Sa. | 2012-09-15 | Lahti Salpausselän Hyppyrimäet |
HS 130 | 1. Kuusamon Eräveikot | |||
1266 | N-GER | Su. | 2012-09-16 | Hinterzarten Rothaus-Schanze |
HS 108 | 1. Svenja Würth |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1267 | N-ITA | Su. | 2012-09-16 | Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Sebastian Colloredo | |||
1268 | N-FIN | Su. | 2012-09-16 | Lahti Salpausselän Hyppyrimäet |
HS 130 | 1. Janne Happonen | |||
1269 | NJ-FIN | Su. | 2012-09-16 | Lahti Salpausselän Hyppyrimäet |
HS 97 | 1. Jarkko Määttä | |||
1270 | N-NOR | Su. | 2012-09-16 | Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Anders Fannemel | |||
1271 | N-NOR | Su. | 2012-09-16 | Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Maren Lundby | |||
1272 | N-BUL | Sa. | 2012-09-22 | Kranj Gorenja Sava |
HS 55 | 1. Evelin Mitev | |||
1273 | NJ-BUL | Sa. | 2012-09-22 | Kranj Gorenja Sava |
HS 43 | 1. Krasimir Simitchiyski | |||
1274 | N-SWE | Sa. | 2012-09-29 09:30 |
Örnsköldsvik Paradiskullen |
HS 100 | 1. Alexander Mitz | |||
1275 | NJ-SWE | Su. | 2012-09-30 13:15 |
Örnsköldsvik Paradiskullen |
HS 100 | 1. Benjamin Larsson | |||
1276 | N-SWE-T | Su. | 2012-09-30 13:15 |
Örnsköldsvik Paradiskullen |
HS 100 | 1. IF Friska Viljor | |||
1277 | N-AUT | Fr. | 2012-10-05 15:00 |
Bischofshofen Paul-Außerleitner-Schanze |
HS 142 | 1. Wolfgang Loitzl | |||
1278 | N-GER | Fr. | 2012-10-05 18:00 |
Klingenthal Sparkasse Vogtland Arena |
HS 140 | 1. Severin Freund | |||
1279 | NJ-SUI | Fr. | 2012-10-05 19:00 |
Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Luca Egloff | |||
1280 | N-UKR-T | Sa. | 2012-10-06 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Ternopil region | |||
1281 | N-GER-T | Sa. | 2012-10-06 10:00 |
Klingenthal Sparkasse Vogtland Arena |
HS 140 | 1. Bayern (BSV) | |||
1282 | N-SLO | Sa. | 2012-10-06 10:00 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Jurij Tepeš | |||
1283 | N-SLO | Sa. | 2012-10-06 10:00 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Katja Požun | |||
1284 | N-SUI-T | Sa. | 2012-10-06 10:00 |
Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Ostschweiz (OSSV) | |||
1285 | N-AUT-T | Sa. | 2012-10-06 13:00 |
Villach Villacher Alpen Arena |
HS 98 | 1. Oberösterreich | |||
1286 | N-UKR | Su. | 2012-10-07 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Vitaliy Kalinichenko | |||
1287 | N-SLO-T | Su. | 2012-10-07 10:00 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. SK Triglav Kranj | |||
1288 | N-SLO-MIX | Su. | 2012-10-07 10:00 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. SSK Alpina Žiri | |||
1289 | N-AUT | Su. | 2012-10-07 10:30 |
Villach Villacher Alpen Arena |
HS 98 | 1. Manuel Fettner | |||
1290 | N-AUT | Su. | 2012-10-07 10:30 |
Villach Villacher Alpen Arena |
HS 98 | 1. Daniela Iraschko-Stolz | |||
1291 | N-SUI | Su. | 2012-10-07 16:00 |
Einsiedeln Simon Ammann-Schanze |
HS 77 | 1. Sabrina Windmüller | |||
1292 | N-SUI | Su. | 2012-10-07 16:00 |
Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Simon Ammann | |||
1293 | N-SLO | Su. | 2012-10-14 11:30 |
Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. Jurij Tepeš | FIS | ||
1294 | N-ROU | Sa. | 2012-10-27 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 38 | 1. Daniela Vasilica Haralambie | |||
1295 | N-ROU | Sa. | 2012-10-27 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Iulian Sorin Pîtea | |||
1296 | N-ROU-T | Su. | 2012-10-28 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. CSS Brasovia | |||
1297 | N-KAZ | Su. | 2012-10-28 | Almaty Sunkar |
HS 100 | 1. Marat Zhaparov | |||
1298 | N-KAZ | Su. | 2012-10-28 | Almaty Sunkar |
HS 140 | 1. Evgeni Levkin | |||
1299 | N-NOR | Sa. | 2012-11-17 09:00 |
Rena Renabakkene |
HS 109 | 1. Tom Hilde | |||
1300 | N-NOR | Sa. | 2012-11-17 09:00 |
Rena Renabakkene |
HS 109 | 1. Anette Sagen | |||
1301 | N-NOR-T | Sa. | 2012-11-17 14:30 |
Rena Renabakkene |
HS 109 | 1. Akershus | |||
1302 | N-NOR | Su. | 2012-11-18 11:45 |
Rena Renabakkene |
HS 139 | 1. Anders Fannemel | |||
1303 | N-ITA | Su. | 2012-12-23 15:00 |
Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Sebastian Colloredo | |||
1304 | N-ITA | Su. | 2012-12-23 15:00 |
Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Evelyn Insam | |||
1305 | NJ-ITA | Su. | 2012-12-23 15:00 |
Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Federico Cecon | |||
1306 | N-NAM | Sa. | 2013-01-19 | Eau Claire Silver Mine Hill |
HS 95 |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1307 | N-FIN | Su. | 2013-01-20 | Lahti Salpausselän Hyppyrimäet |
HS 130 | 1. Lauri Asikainen | |||
1308 | N-GEO | Su. | 2013-01-27 | Bakuriani Sakartwelo |
K 55 | 1. David Minasiani | |||
1309 | NJ-GEO | Su. | 2013-01-27 | Bakuriani Sakartwelo |
K 55 | 1. George Shubitidze | |||
1310 | N-ITA | Tu. | 2013-01-29 17:00 |
Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 135 | 1. Sebastian Colloredo | |||
1311 | N-SLO | Tu. | 2013-02-05 12:00 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Peter Prevc | |||
1312 | N-SWE | Su. | 2013-02-17 | Sollefteå Hallstabacken |
HS 120 | 1. Alexander Mitz | |||
1313 | N-SWE | Su. | 2013-02-17 | Sollefteå Hallstabacken |
HS 92 | 1. Carl Nordin | |||
1314 | NJ-BUL | Su. | 2013-03-03 | Kranj Gorenja Sava |
HS 55 | 1. Evelin Mitev | |||
1315 | N-BUL | Su. | 2013-03-03 | Kranj Gorenja Sava |
HS 55 | 1. Krasimir Simitchiyski | |||
1316 | N-SLO | Tu. | 2013-03-05 11:15 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Eva Logar | |||
1317 | N-UKR-T | Th. | 2013-03-07 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Ivano-Frankivsk region | FIS | ||
1318 | N-JPN | Th. | 2013-03-07 | Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Hiroaki Watanabe | |||
1319 | N-JPN | Th. | 2013-03-07 | Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Ayumi Watase | |||
1320 | N-JPN | Sa. | 2013-03-09 | Hakuba Small Hill |
HS 98 | 1. Kento Sakuyama | |||
1321 | N-JPN | Sa. | 2013-03-09 | Hakuba Small Hill |
HS 98 | 1. Ayuka Takeda | |||
1322 | NJ-SWE | Su. | 2013-03-10 | Örnsköldsvik Paradiskullen |
HS 100 | 1. Simon Eklund | |||
1323 | N-UKR | Su. | 2013-03-10 | Vorokhta Avangard |
HS 83 | 1. Volodymyr Veredyuk | FIS | ||
1324 | N-KAZ | Mo. | 2013-03-11 | Almaty Sunkar |
HS 100 | 1. Radik Zhaparov | |||
1325 | N-EST | Sa. | 2013-03-23 10:00 |
Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Artti Aigro | FIS | ||
1326 | N-EST-T | Sa. | 2013-03-23 10:00 |
Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Otepää | FIS | ||
1327 | N-FIN | Su. | 2013-03-24 | Jyväskylä Matti Nykäsen Mäki |
HS 108 | 1. Anssi Koivuranta | |||
1328 | N-FIN | Su. | 2013-03-24 | Jyväskylä Matti Pullin Mäki |
HS 68 | 1. Julia Kykkänen | |||
1329 | NJ-FIN | Su. | 2013-03-24 | Jyväskylä Matti Pullin Mäki |
HS 68 | 1. Miikka Ylipulli | |||
1330 | N-POL-T | Tu. | 2013-03-26 | Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. AZS Zakopane | |||
1331 | N-POL | We. | 2013-03-27 | Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. Maciej Kot | |||
1332 | N-RUS | Th. | 2013-03-28 | Nizhniy Tagil Tramplin Stork |
HS 97 | 1. Ilmir Hazetdinov | |||
1333 | N-RUS | Th. | 2013-03-28 | Nizhniy Tagil Tramplin Stork |
HS 97 | 1. Irina Avvakumova | |||
1334 | N-CAN | Fr. | 2013-03-29 18:30 |
Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 104 | 1. Dusty Korek | |||
1335 | N-CAN | Fr. | 2013-03-29 18:30 |
Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 104 | 1. Atsuko Tanaka | |||
1336 | NJ-CAN | Fr. | 2013-03-29 18:30 |
Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 104 | 1. Joshua Maurer | |||
1337 | N-RUS | Sa. | 2013-03-30 | Nizhniy Tagil Tramplin Stork |
HS 134 | 1. Denis Kornilov | |||
1338 | N-FRA | Sa. | 2013-03-30 10:45 |
Chaux Neuve La Côté Feuillée |
HS 118 | 1. Vincent Descombes-Sevoie | |||
1339 | N-FRA | Sa. | 2013-03-30 10:45 |
Chaux Neuve La Côté Feuillée |
HS 118 | 1. Léa Lemare | |||
1340 | N-CAN | Sa. | 2013-03-30 18:30 |
Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 142 | 1. Eric Mitchell | |||
1341 | N-CAN | Sa. | 2013-03-30 18:30 |
Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 142 | 1. Atsuko Tanaka | |||
1342 | N-RUS-T | Su. | 2013-03-31 | Nizhniy Tagil Tramplin Stork |
HS 134 | 1. Nizhniy-Novgorod | |||
1343 | N-FRA-T | Su. | 2013-03-31 10:00 |
Chaux Neuve La Côté Feuillée |
HS 118 | 1. Jura | |||
1344 | N-KOR | Th. | 2013-09-05 | PyeongChang Alpensia Ski Jumping Centre |
HS 109 | 1. Seou Choi | |||
1345 | N-KOR | Th. | 2013-09-05 | PyeongChang Alpensia Ski Jumping Centre |
HS 142 | 1. Hyun-Ki Kim | |||
1346 | N-USA | Su. | 2013-08-04 16:00 |
Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 134 | 1. Sarah Hendrickson |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1347 | N-USA | Su. | 2013-08-04 16:00 |
Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 134 | 1. Nicholas Fairall | |||
1348 | N-HUN | Sa. | 2013-08-31 | Mürzzuschlag Ganzsteinschanze |
HS 65 | 1. Ármin Csukovics | FIS | ||
1349 | N-CZE | Sa. | 2013-08-31 14:00 |
Frenštát pod Radhoštěm Skokanský areál Jiřího Rašky |
HS 106 | 1. Michaela Doleželová | |||
1350 | N-CZE | Sa. | 2013-08-31 14:00 |
Frenštát pod Radhoštěm Skokanský areál Jiřího Rašky |
HS 106 | 1. Roman Koudelka | |||
1351 | N-POL | Su. | 2013-09-01 | Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. Dawid Kubacki | |||
1352 | N-FIN-T | Sa. | 2013-09-07 | Lahti Salpausselän Hyppyrimäet |
HS 130 | 1. Lahden Hiihtoseura | |||
1353 | N-FIN | Su. | 2013-09-08 | Lahti Salpausselän Hyppyrimäet |
HS 130 | 1. Janne Happonen | |||
1354 | N-POL | Su. | 2013-09-08 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Jan Ziobro | |||
1355 | N-EST | Sa. | 2013-09-14 15:30 |
Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Kaarel Nurmsalu | FIS | ||
1356 | NJ-SUI | Fr. | 2013-10-04 | Chaux Neuve La Côté Feuillée |
HS 118 | 1. Tobias Birchler | FIS | ||
1357 | N-SUI | Fr. | 2013-10-04 | Chaux Neuve La Côté Feuillée |
HS 64 | 1. Sabrina Windmüller | FIS | ||
1358 | N-AUT | Sa. | 2013-10-05 | Stams Brunnentalschanzen |
HS 115 | 1. Andreas Kofler | |||
1359 | N-GER | Sa. | 2013-10-05 | Oberstdorf Schattenbergschanze |
HS 137 | 1. Marinus Kraus | |||
1360 | N-GER | Sa. | 2013-10-05 | Oberstdorf Schattenbergschanze |
HS 106 | 1. Katharina Althaus | |||
1361 | N-AUT | Sa. | 2013-10-05 | Stams Brunnentalschanzen |
HS 115 | 1. Daniela Iraschko-Stolz | |||
1362 | N-SUI-T | Sa. | 2013-10-05 | Chaux Neuve La Côté Feuillée |
HS 118 | 1. Zürcher Skiverband (ZSV) | FIS | ||
1363 | N-SLO | Sa. | 2013-10-05 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Peter Prevc | FIS | ||
1364 | N-SLO | Sa. | 2013-10-05 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Ema Klinec | FIS | ||
1365 | N-AUT | Su. | 2013-10-06 | Innsbruck Bergisel-Schanze |
HS 128 | 1. Andreas Kofler | |||
1366 | N-GER-T | Su. | 2013-10-06 | Oberstdorf Schattenbergschanze |
HS 137 | 1. Bayern (BSV) | |||
1367 | N-SWE | Su. | 2013-10-06 | Örnsköldsvik Paradiskullen |
HS 100 | 1. Carl Nordin | |||
1368 | NJ-SWE | Su. | 2013-10-06 | Örnsköldsvik Paradiskullen |
HS 100 | 1. Simon Eklund | |||
1369 | N-SUI | Su. | 2013-10-06 | Chaux Neuve La Côté Feuillée |
HS 118 | 1. Simon Ammann | FIS | ||
1370 | N-SLO-T | Su. | 2013-10-06 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. SK Triglav Kranj | FIS | ||
1371 | N-SLO-MIX | Su. | 2013-10-06 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. SSK Alpina Žiri | FIS | ||
1372 | N-FRA | Sa. | 2013-10-12 | Courchevel Tremplin au Praz |
HS 132 | 1. Vincent Descombes-Sevoie | FIS | ||
1373 | N-FRA | Sa. | 2013-10-12 | Courchevel Tremplin au Praz |
HS 132 | 1. Julia Clair | FIS | ||
1374 | N-NOR | Sa. | 2013-10-12 11:00 |
Trondheim Granåsen |
HS 140 | 1. Anders Bardal | FIS | ||
1375 | N-NOR | Sa. | 2013-10-12 11:00 |
Trondheim Granåsen |
HS 140 | 1. Maren Lundby | FIS | ||
1376 | N-USA | Su. | 2013-10-13 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
HS 100 | 1. Nicholas Alexander | FIS | ||
1377 | N-USA | Su. | 2013-10-13 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
HS 100 | 1. Lindsey Van | FIS | ||
1378 | N-RUS | Su. | 2013-10-13 | Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 106 | 1. Anastasiya Gladysheva | FIS | ||
1379 | N-SLO | Su. | 2013-10-13 09:30 |
Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. Tomaž Naglič | FIS | ||
1380 | N-ITA | Su. | 2013-10-13 09:30 |
Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. Sebastian Colloredo | FIS | ||
1381 | N-SLO | Su. | 2013-10-13 10:00 |
Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. Katja Požun | FIS | ||
1382 | N-RUS | Mo. | 2013-10-14 | Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 106 | 1. Ilmir Hazetdinov | FIS | ||
1383 | N-RUS-MIX | Tu. | 2013-10-15 | Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 106 | 1. Sankt-Peterburg | FIS | ||
1384 | N-RUS | We. | 2013-10-16 | Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 140 | 1. Dimitri Vassiliev | FIS | ||
1385 | N-RUS-T | Th. | 2013-10-17 | Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 140 | 1. Nizhniy-Novgorod | FIS | ||
1386 | N-ITA | Sa. | 2013-10-19 | Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Sebastian Colloredo | FIS |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1387 | N-ITA | Sa. | 2013-10-19 | Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Elena Runggaldier | FIS | ||
1388 | NJ-ITA | Sa. | 2013-10-19 | Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Federico Cecon | FIS | ||
1389 | N-EST | Su. | 2013-10-20 10:54 |
Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Sandra Sillaste | FIS | ||
1390 | NJ-EST | Su. | 2013-10-20 10:58 |
Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Karl Mustjõgi | FIS | ||
1391 | N-EST-T | Su. | 2013-10-20 14:09 |
Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Elva Suusaklubi | FIS | ||
1392 | N-ROU | Fr. | 2013-10-25 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Daniela Vasilica Haralambie | |||
1393 | N-ROU-T | Sa. | 2013-10-26 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. CSS Dinamo Râşnov | |||
1394 | N-ROU | Su. | 2013-10-27 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 97 | 1. Eduard Torok | |||
1395 | NJ-ROU | Su. | 2013-10-27 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Nicolae Sorin Mitrofan | |||
1396 | N-NOR | Tu. | 2014-01-21 | Lillehammer Lysgårdsbakken |
HS 140 | 1. Anders Bardal | FIS | ||
1397 | N-JPN | Th. | 2014-01-30 | Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Yuka Kobayashi | |||
1398 | N-JPN | Su. | 2014-02-02 | Sapporo Ōkurayama |
HS 134 | 1. Kento Sakuyama | |||
1399 | NAT | Su. | 2014-02-02 | Chamonix Tremplin aux Bossons |
HS 105 | 1. Vincent Descombes-Sevoie | FIS | ||
1400 | N-SWE | Sa. | 2014-02-08 | Falun Lugnet |
HS 100 | 1. Carl Nordin | FIS | ||
1401 | N-NOR | We. | 2014-03-12 15:00 |
Trysil Lerberget hoppbakke |
HS 75 | 1. Maren Lundby | |||
1402 | NJ-NOR | Sa. | 2014-03-15 | Mo i Rana Fageråsbakken |
HS 100 | 1. Phillip Sjøen | FIS | ||
1403 | NJ-NOR | Sa. | 2014-03-15 | Mo i Rana Fageråsbakken |
HS 100 | 1. Karoline Andrea Røstad | FIS | ||
1404 | NJ-NOR-T | Su. | 2014-03-16 | Mo i Rana Fageråsbakken |
HS 100 | 1. Oslo | FIS | ||
1405 | N-RUS | Th. | 2014-03-27 | Nizhniy Tagil Tramplin Stork |
HS 97 | 1. Irina Avvakumova | |||
1406 | N-RUS | Th. | 2014-03-27 | Nizhniy Tagil Tramplin Stork |
HS 97 | 1. Mikhail Maksimochkin | |||
1407 | N-RUS-MIX | Fr. | 2014-03-28 | Nizhniy Tagil Tramplin Stork |
HS 97 | 1. Moskva | |||
1408 | N-FRA | Fr. | 2014-03-28 08:00 |
Prémanon Stade Nordique des Tuffes |
K 76 | 1. Ronan Lamy Chappuis | |||
1409 | N-FRA | Fr. | 2014-03-28 08:00 |
Prémanon Stade Nordique des Tuffes |
K 76 | 1. Coline Mattel | |||
1410 | N-CAN | Sa. | 2014-03-29 | Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 104 | 1. Atsuko Tanaka | |||
1411 | N-CAN | Sa. | 2014-03-29 | Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 104 | 1. Mackenzie Boyd-Clowes | |||
1412 | N-SLO-T | Sa. | 2014-03-29 | Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. SK Triglav Kranj | FIS | ||
1413 | N-SLO | Sa. | 2014-03-29 | Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. Peter Prevc | FIS | ||
1414 | N-SLO | Sa. | 2014-03-29 | Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. Katja Požun | FIS | ||
1415 | N-FIN | Sa. | 2014-03-29 | Rovaniemi Ounasvaaran Hyppyrimäki |
HS 100 | 1. Sami Niemi | FIS | ||
1416 | N-NOR | Sa. | 2014-03-29 11:30 |
Molde Skarbakken |
HS 100 | 1. Maren Lundby | |||
1417 | N-NOR | Sa. | 2014-03-29 11:30 |
Molde Skarbakken |
HS 100 | 1. Andreas Stjernen | |||
1418 | N-RUS | Su. | 2014-03-30 | Nizhniy Tagil Tramplin Stork |
HS 134 | 1. Mikhail Maksimochkin | |||
1419 | N-CAN | Su. | 2014-03-30 | Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 142 | 1. Matthew Rowley | |||
1420 | N-CAN | Su. | 2014-03-30 | Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 142 | 1. Atsuko Tanaka | |||
1421 | N-FRA-T | Su. | 2014-03-30 09:45 |
Prémanon Stade Nordique des Tuffes |
K 76 | ||||
1422 | N-NOR-T | Su. | 2014-03-30 12:00 |
Molde Skarbakken |
HS 100 | ||||
1423 | N-RUS-T | Mo. | 2014-03-31 | Nizhniy Tagil Tramplin Stork |
HS 134 | 1. Nizhniy-Novgorod | |||
1424 | N-POL | Sa. | 2014-07-19 | Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. Kamil Stoch | |||
1425 | N-POL-T | Su. | 2014-07-20 | Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. AZS Zakopane | |||
1426 | N-POL | Sa. | 2014-10-11 | Szczyrk Skalite |
HS 75 | 1. Magdalena Pałasz |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1427 | N-POL | Sa. | 2014-10-11 | Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. Piotr Żyła | |||
1428 | N-KAZ | Sa. | 2014-10-18 | Almaty Sunkar |
HS 100 | 1. Konstantin Sokolenko | |||
1429 | N-KAZ | Sa. | 2014-10-18 | Almaty Sunkar |
HS 140 | 1. Sabirzhan Muminov | |||
1430 | N-SUI | Sa. | 2014-10-18 | Einsiedeln Simon Ammann-Schanze |
HS 77 | 1. Erja Zelger | |||
1431 | N-POL | Tu. | 2014-12-23 | Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. Piotr Żyła | |||
1432 | N-JPN | We. | 2015-02-11 | Hakuba Small Hill |
HS 98 | 1. Yukiya Satō | |||
1433 | N-JPN | We. | 2015-02-11 | Hakuba Small Hill |
HS 98 | 1. Misaki Shigeno | |||
1434 | N-JPN | Th. | 2015-02-12 | Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Yukiya Satō | |||
1435 | N-JPN | Th. | 2015-02-12 | Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Yuka Kobayashi | |||
1436 | NAT | Sa. | 2015-02-28 | Chamonix Tremplin aux Bossons |
HS 105 | 1. Thomas Roch Dupland | FIS | ||
1437 | NAT | Su. | 2015-03-01 | Chamonix Tremplin aux Bossons |
HS 105 | 1. Arthur Royer | FIS | ||
1438 | N-POL | Tu. | 2015-03-24 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Kamil Stoch | |||
1439 | N-POL-T | We. | 2015-03-25 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. AZS Zakopane | |||
1440 | N-CZE | Sa. | 2015-07-18 | Liberec Ještěd B |
HS 100 | 1. Lukáš Hlava | |||
1441 | N-CZE | Sa. | 2015-07-18 | Liberec Ještěd B |
HS 100 | 1. Zdena Pešatová | |||
1442 | N-POL | Sa. | 2015-07-18 | Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. Dawid Kubacki | |||
1443 | N-POL | Fr. | 2015-10-09 | Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. Dawid Kubacki | |||
1444 | N-POL | Fr. | 2015-10-09 | Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. Kinga Rajda | |||
1445 | N-POL-T | Sa. | 2015-10-10 | Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. AZS Zakopane | |||
1446 | N-SUI | Sa. | 2015-10-17 | Einsiedeln Simon Ammann-Schanze |
HS 77 | 1. Sabrina Windmüller | |||
1447 | N-JPN | Sa. | 2015-10-31 | Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Kenshiro Itō | |||
1448 | N-JPN | Sa. | 2015-10-31 | Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Sara Takanashi | |||
1449 | N-JPN | Su. | 2015-11-01 | Sapporo Ōkurayama |
HS 134 | 1. Kento Sakuyama | |||
1450 | N-JPN | Su. | 2015-11-01 | Sapporo Ōkurayama |
HS 134 | 1. Sara Takanashi | |||
1451 | N-CHN | Su. | 2016-01-10 | Yabuli Dragon Hill |
HS 100 | 1. Sun Jianping | |||
1452 | N-CHN | Su. | 2016-01-10 | Yabuli Dragon Hill |
HS 100 | 1. Xueyao Li | |||
1453 | N-CHN-T | Su. | 2016-01-10 | Yabuli Dragon Hill |
HS 100 | 1. Tonghua | |||
1454 | N-POL | Su. | 2016-03-13 | Szczyrk Skalite |
HS 75 | 1. Kinga Rajda | |||
1455 | N-POL | Tu. | 2016-03-22 | Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. Maciej Kot | |||
1456 | N-POL-T | We. | 2016-03-23 | Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. AZS Zakopane | |||
1457 | N-AUT | 2017 | Eisenerz Erzbergschanzen |
HS 109 | 1. Manuel Fettner | ||||
1458 | N-AUT | 2017 | Eisenerz Erzbergschanzen |
HS 109 | 1. Jacqueline Seifriedsberger | ||||
1459 | N-AUT-T | 2017 | Eisenerz Erzbergschanzen |
HS 109 | 1. Tirol | ||||
1460 | N-POL | Fr. | 2016-10-07 | Szczyrk Skalite |
HS 75 | 1. Anna Twardosz | |||
1461 | N-POL | Sa. | 2016-10-08 | Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. Maciej Kot | |||
1462 | N-POL-T | Su. | 2016-10-09 | Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. AZS Zakopane | |||
1463 | N-KAZ | Th. | 2016-10-20 | Almaty Sunkar |
HS 100 | 1. Sergey Tkachenko & Marat Zhaparov | |||
1464 | N-KAZ | Fr. | 2016-10-21 | Almaty Sunkar |
HS 140 | 1. Sergey Tkachenko | |||
1465 | N-SUI-J | Sa. | 2016-10-22 | Kandersteg Blümlisalp-Schanze |
HS 74 | 1. Dominik Peter | FIS | ||
1466 | N-SUI | Sa. | 2016-10-22 | Kandersteg Blümlisalp-Schanze |
HS 74 | 1. Sabrina Windmüller | FIS |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1467 | NJ-SUI | Sa. | 2016-10-22 | Kandersteg Lötschberg-Schanze |
HS 106 | 1. Dominik Peter | FIS | ||
1468 | N-SUI | Sa. | 2016-10-22 | Kandersteg Blümlisalp-Schanze |
HS 74 | 1. Sabrina Windmüller | |||
1469 | N-SUI | Su. | 2016-10-23 | Kandersteg Lötschberg-Schanze |
HS 106 | 1. Killian Peier | FIS | ||
1470 | N-JPN | Tu. | 2016-11-01 | Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Taku Takeuchi | |||
1471 | N-JPN | Tu. | 2016-11-01 | Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Sara Takanashi | |||
1472 | N-JPN | Su. | 2016-11-13 | Zaō Alion Tek Zao Schanze |
HS 102 | 1. Naoki Nakamura | |||
1473 | N-JPN | Su. | 2016-11-13 | Zaō Alion Tek Zao Schanze |
HS 102 | 1. Yuka Seto | |||
1474 | N-POL | Mo. | 2016-12-26 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 134 | 1. Piotr Żyła | |||
1475 | N-FIN | Sa. | 2017-04-01 | Taivalkoski Tapio Räisänen-mäkikeskus |
HS 80 | 1. Eetu Nousiainen | |||
1476 | N-FIN | Sa. | 2017-04-01 | Taivalkoski Tapio Räisänen-mäkikeskus |
HS 80 | 1. Susanna Forsström | |||
1477 | N-POL | Su. | 2017-10-08 | Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. Kamila Karpiel | |||
1478 | N-USA | Su. | 2017-10-08 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
HS 100 | 1. Michael Glasder | FIS | ||
1479 | N-KAZ | Th. | 2017-10-12 | Almaty Sunkar |
HS 66 | 1. Valentina Sderzhikova | |||
1480 | N-KAZ | Fr. | 2017-10-13 | Almaty Sunkar |
HS 100 | 1. Sergey Tkachenko | |||
1481 | N-KAZ | Fr. | 2017-10-13 | Almaty Sunkar |
HS 100 | 1. Valentina Sderzhikova | |||
1482 | N-KAZ | Sa. | 2017-10-14 | Almaty Sunkar |
HS 140 | 1. Marat Zhaparov | |||
1483 | N-SUI | Sa. | 2017-10-14 | Einsiedeln Simon Ammann-Schanze |
HS 77 | 1. Sina Arnet | |||
1484 | N-JPN | Fr. | 2017-11-03 | Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Junshiro Kobayashi | |||
1485 | N-JPN | Fr. | 2017-11-03 | Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Sara Takanashi | |||
1486 | N-JPN | Su. | 2017-11-05 | Sapporo Ōkurayama |
HS 137 | 1. Noriaki Kasai | |||
1487 | N-POL | Tu. | 2017-12-26 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 140 | 1. Stefan Hula | |||
1488 | N-POL | Sa. | 2018-03-03 | Szczyrk Skalite |
HS 75 | 1. Anna Twardosz | |||
1489 | N-FRA | Fr. | 2018-03-30 | Prémanon Stade Nordique des Tuffes |
HS 90 | 1. Jonathan Learoyd | FIS | ||
1490 | N-FRA | Fr. | 2018-03-30 | Prémanon Stade Nordique des Tuffes |
HS 90 | 1. Julia Clair | FIS | ||
1491 | N-FRA-T | Su. | 2018-04-01 | Prémanon Stade Nordique des Tuffes |
HS 90 | 1. Jura | FIS | ||
1492 | N-KAZ | We. | 2018-05-09 10:00 |
Almaty Sunkar |
HS 66 | 1. Valentina Sderzhikova | |||
1493 | N-KAZ | We. | 2018-05-09 11:00 |
Almaty Sunkar |
HS 66 | 1. Sergey Tkachenko | |||
1494 | N-CZE | Su. | 2018-07-01 | Frenštát pod Radhoštěm Skokanský areál Jiřího Rašky |
HS 106 | 1. Roman Koudelka | |||
1495 | N-GER | Fr. | 2018-07-13 | Hinterzarten Rothaus-Schanze |
HS 108 | 1. David Siegel | |||
1496 | N-GER | Fr. | 2018-07-13 | Hinterzarten Rothaus-Schanze |
HS 108 | 1. Juliane Seyfarth & Katharina Althaus | |||
1497 | N-GER-T | Sa. | 2018-07-14 | Hinterzarten Rothaus-Schanze |
HS 108 | 1. Bayern (BSV) | |||
1498 | N-GER-T | Sa. | 2018-07-14 | Hinterzarten Rothaus-Schanze |
HS 108 | 1. Thüringen (TSV) | |||
1499 | N-USA | Sa. | 2018-07-28 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 100 | 1. Kevin Bickner | |||
1500 | N-USA | Sa. | 2018-07-28 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 100 | 1. Nita Englund | |||
1501 | N-USA | Su. | 2018-07-29 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 134 | 1. Kevin Bickner | |||
1502 | N-USA | Su. | 2018-07-29 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 134 | 1. Nita Englund | |||
1503 | N-KOR | We. | 2018-08-22 | PyeongChang Alpensia Ski Jumping Centre |
HS 142 | 1. Seou Choi | |||
1504 | N-KOR | We. | 2018-08-22 | PyeongChang Alpensia Ski Jumping Centre |
HS 109 | 1. Seou Choi | |||
1505 | N-EST | Sa. | 2018-09-08 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Kevin Maltsev | |||
1506 | N-EST | Sa. | 2018-09-08 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Annemarii Bendi |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1507 | N-EST-T | Sa. | 2018-09-08 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Elva Suusaklubi | ||
1508 | N-EST-T | Sa. | 2018-09-08 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Võru SK / Andsumäe SK | ||
1509 | N-FIN-T | Sa. | 2018-10-06 | Lahti Salpausselän Hyppyrimäet |
HS 100 | 1. Puijon Hiihtoseura | ||
1510 | N-CZE | Sa. | 2018-10-06 | Rožnov pod Radhoštěm Hradisko |
HS 77 | 1. Štěpánka Ptáčková | ||
1511 | N-POL | Su. | 2018-10-07 | Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. Kamila Karpiel | ||
1512 | N-FIN | Su. | 2018-10-07 | Lahti Salpausselän Hyppyrimäet |
HS 130 | 1. Antti Aalto | ||
1513 | N-RUS | Su. | 2018-10-07 | Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 106 | 1. Evgeniy Klimov | ||
1514 | N-FIN | Su. | 2018-10-07 | Lahti Salpausselän Hyppyrimäet |
HS 100 | 1. Susanna Forsström | ||
1515 | N-RUS | Su. | 2018-10-07 | Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 106 | 1. Lidiia Iakovleva | ||
1516 | N-RUS | Tu. | 2018-10-09 | Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 140 | 1. Evgeniy Klimov | ||
1517 | N-UKR | Tu. | 2018-10-09 | Vorokhta Avangard |
HS 83 | 1. Viktor Pasichnyk | ||
1518 | N-RUS-T | We. | 2018-10-10 | Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 140 | 1. Moskva | ||
1519 | N-UKR-T | We. | 2018-10-10 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Ivano-Frankivsk region | ||
1520 | N-AUT | Th. | 2018-10-11 | Bischofshofen Paul-Außerleitner-Schanze |
HS 142 | 1. Daniel Huber | ||
1521 | N-AUT | Th. | 2018-10-11 | Bischofshofen Paul-Außerleitner-Schanze |
HS 142 | 1. Eva Pinkelnig | ||
1522 | N-UKR | Th. | 2018-10-11 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Vitaliy Kalinichenko | ||
1523 | N-SLO | Fr. | 2018-10-12 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Rok Justin | ||
1524 | N-SLO | Fr. | 2018-10-12 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Ema Klinec | ||
1525 | N-SLO-MIX | Fr. | 2018-10-12 | Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. SSK Ilirija | ||
1526 | N-SWE | Sa. | 2018-10-13 | Örnsköldsvik Paradiskullen |
HS 100 | 1. Simon Eklund | ||
1527 | N-SWE | Sa. | 2018-10-13 | Örnsköldsvik Paradiskullen |
HS 100 | 1. Astrid Moberg | ||
1528 | N-SUI | Sa. | 2018-10-13 | Kandersteg Blümlisalp-Schanze |
HS 74 | 1. Rea Kindlimann | ||
1529 | N-SUI-T | Sa. | 2018-10-13 | Kandersteg Lötschberg-Schanze |
HS 106 | 1. Zürcher Skiverband (ZSV) | ||
1530 | N-AUT | Su. | 2018-10-14 | Hinzenbach Aigner-Schanze |
HS 90 | 1. Michael Hayböck | ||
1531 | N-AUT | Su. | 2018-10-14 | Hinzenbach Aigner-Schanze |
HS 90 | 1. Eva Pinkelnig | ||
1532 | N-CAN | Sa. | 2018-10-20 | Calgary Alberta Ski Jump Area |
HS 95 | 1. Mackenzie Boyd-Clowes | ||
1533 | N-CAN | Sa. | 2018-10-20 | Calgary Alberta Ski Jump Area |
HS 95 | 1. Natasha Bodnarchuk | ||
1534 | N-ITA | Sa. | 2018-10-20 | Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Alex Insam | ||
1535 | N-ITA | Sa. | 2018-10-20 | Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Lara Malsiner | ||
1536 | N-ROU | Fr. | 2018-10-26 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Hunor Farkas | ||
1537 | N-ROU | Fr. | 2018-10-26 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Daniela Vasilica Haralambie | ||
1538 | N-POL | Sa. | 2018-10-27 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 140 | 1. Dawid Kubacki | ||
1539 | N-JPN | Sa. | 2018-10-27 | Hakuba Small Hill |
HS 98 | 1. Taku Takeuchi | ||
1540 | N-ROU-T | Sa. | 2018-10-27 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. CS Dinamo Brasov | ||
1541 | N-JPN | Sa. | 2018-10-27 | Hakuba Small Hill |
HS 98 | 1. Sara Takanashi | ||
1542 | N-SUI | Sa. | 2018-10-27 | Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Killian Peier | ||
1543 | N-JPN | Su. | 2018-10-28 | Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Daiki Itō | ||
1544 | N-ROU | Su. | 2018-10-28 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 97 | 1. Daniel Andrei Cacina | ||
1545 | N-ROU | Su. | 2018-10-28 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 97 | 1. Carina Militaru | ||
1546 | N-JPN | Su. | 2018-10-28 | Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Sara Takanashi |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1547 | N-SLO | Su. | 2018-12-23 | Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. Timi Zajc | |||
1548 | N-SLO-T | Su. | 2018-12-23 | Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. SSK Ljubno BTC | |||
1549 | N-SLO | Su. | 2018-12-23 | Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. Urša Bogataj | |||
1550 | N-POL | We. | 2018-12-26 | Zakopane Wielka Krokiew |
HS 140 | 1. Kamil Stoch | |||
1551 | N-CHN | Sa. | 2019-01-05 | Jilin Beidahu Resort Ski Jump |
HS 100 | 1. Yang Guang | |||
1552 | N-CHN | Sa. | 2019-01-05 | Jilin Beidahu Resort Ski Jump |
HS 100 | 1. Xueyao Li | |||
1553 | N-NOR | Sa. | 2019-01-05 14:00 |
Oslo Linderudkollen Hoppsenter |
HS 78 | 1. Thea Minyan Bjørseth | |||
1554 | N-NOR-T | Su. | 2019-01-06 | Oslo Linderudkollen Hoppsenter |
HS 78 | 1. Hedmark | |||
1555 | N-RUS | Fr. | 2019-01-11 15:00 |
Chaykovskiy Snezhinka |
HS 102 | 1. Evgeniy Klimov | FIS | ||
1556 | N-RUS | Su. | 2019-01-13 10:15 |
Chaykovskiy Snezhinka |
HS 140 | 1. Evgeniy Klimov | FIS | ||
1557 | NJ-NOR | Tu. | 2019-01-15 09:00 |
Trondheim Granåsen |
HS 140 | 1. Thomas Aasen Markeng | FIS | ||
1558 | N-NOR | Tu. | 2019-01-15 18:00 |
Trondheim Granåsen |
HS 140 | 1. Andreas Stjernen | FIS | ||
1559 | N-KAZ | Tu. | 2019-02-05 | Almaty Sunkar |
HS 100 | 1. Danil Vassilyev | |||
1560 | N-KAZ | We. | 2019-02-06 | Almaty Sunkar |
HS 140 | 1. Danil Vassilyev | |||
1561 | N-KAZ | We. | 2019-02-06 | Almaty Sunkar |
HS 100 | 1. Valentina Sderzhikova | |||
1562 | N-FIN | Su. | 2019-02-17 | Jyväskylä Matti Nykäsen Mäki |
HS 108 | 1. Henri Kavilo | |||
1563 | N-TUR | Tu. | 2019-03-05 | Erzurum TürkTelekom Ski Jumping Towers |
HS 109 | 1. Fatih Arda İpcioğlu | |||
1564 | N-POL | Fr. | 2019-03-08 | Zakopane Średnia Krokiew |
HS 94 | 1. Joanna Szwab | |||
1565 | N-UKR | Fr. | 2019-03-08 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Vitaliy Kalinichenko | |||
1566 | N-UKR | Su. | 2019-03-10 | Vorokhta Avangard |
HS 83 | 1. Andrii Vaskul | |||
1567 | N-NAM | Sa. | 2019-03-16 | Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 104 | 1. Anna Hoffmann | FIS | ||
1568 | N-NAM | Sa. | 2019-03-16 | Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 104 | 1. Nathaniel Mah | FIS | ||
1569 | NJ-NAM | Sa. | 2019-03-16 | Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 104 | 1. Rachael Haerter | FIS | ||
1570 | NJ-NAM | Sa. | 2019-03-16 | Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 104 | 1. Stephane Tremblay | FIS | ||
1571 | N-NAM | Su. | 2019-03-17 | Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 142 | 1. Anna Hoffmann | FIS | ||
1572 | N-NAM | Su. | 2019-03-17 | Whistler Whistler Olympic Park Ski Jumps |
HS 142 | 1. Nathaniel Mah | FIS | ||
1573 | N-FIN | Fr. | 2019-03-29 | Taivalkoski Tapio Räisänen-mäkikeskus |
HS 52 | 1. Ilkka Herola | |||
1574 | N-EST | Sa. | 2019-03-30 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Kevin Maltsev | |||
1575 | N-EST | Sa. | 2019-03-30 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Annemarii Bendi | |||
1576 | N-FRA | Sa. | 2019-03-30 | Chaux Neuve La Côté Feuillée |
HS 118 | 1. Joséphine Pagnier | FIS | ||
1577 | N-FRA | Sa. | 2019-03-30 | Chaux Neuve La Côté Feuillée |
HS 118 | 1. Jonathan Learoyd | FIS | ||
1578 | N-NOR | Sa. | 2019-03-30 | Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Thomas Aasen Markeng | FIS | ||
1579 | N-NOR | Sa. | 2019-03-30 | Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Silje Opseth | FIS | ||
1580 | N-NOR-T | Sa. | 2019-03-30 | Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Oppland | FIS | ||
1581 | N-FRA-T | Su. | 2019-03-31 | Chaux Neuve La Côté Feuillée |
HS 118 | 1. Savoie | |||
1582 | N-CZE | Su. | 2019-06-30 | Frenštát pod Radhoštěm Skokanský areál Jiřího Rašky |
HS 106 | 1. Viktor Polášek | FIS | ||
1583 | N-CZE | Su. | 2019-06-30 | Frenštát pod Radhoštěm Skokanský areál Jiřího Rašky |
HS 106 | 1. Karolína Indráčková | FIS | ||
1584 | N-USA | Sa. | 2019-07-27 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 100 | 1. Kevin Bickner | FIS | ||
1585 | N-USA | Sa. | 2019-07-27 | Park City Utah Olympic Park Jumps |
HS 100 | 1. Nina Lussi | FIS | ||
1586 | N-CZE | Sa. | 2019-09-14 10:30 |
Liberec Ještěd A |
HS 136 | 1. Roman Koudelka |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1587 | N-RUS | Fr. | 2019-09-20 | Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 106 | 1. Roman Sergeevich Trofimov | |||
1588 | N-RUS | Fr. | 2019-09-20 | Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 106 | 1. Irina Avvakumova | |||
1589 | N-FIN | Su. | 2019-09-22 | Kuopio Puijon hyppyrimäki |
HS 100 | 1. Susanna Forsström | FIS | ||
1590 | N-FIN | Su. | 2019-09-22 | Kuopio Puijon hyppyrimäki |
HS 127 | 1. Niko Kytösaho | FIS | ||
1591 | N-FIN-T | Su. | 2019-09-22 | Kuopio Puijon hyppyrimäki |
HS 100 | 1. Puijon Hiihtoseura | FIS | ||
1592 | N-RUS | Su. | 2019-09-22 | Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 140 | 1. Evgeniy Klimov | |||
1593 | N-RUS-T | Mo. | 2019-09-23 | Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 140 | 1. Moskva | |||
1594 | N-UKR | Sa. | 2019-10-12 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Dmytro Mazurczuk | FIS | ||
1595 | N-POL | Sa. | 2019-10-12 | Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. Piotr Żyła | FIS | ||
1596 | N-POL | Sa. | 2019-10-12 | Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. Kinga Rajda | FIS | ||
1597 | N-POL-T | Sa. | 2019-10-12 | Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. AZS Zakopane | FIS | ||
1598 | N-SUI | Sa. | 2019-10-12 12:00 |
Chaux Neuve La Côté Feuillée |
HS 64 | 1. Emily Torazza | FIS | ||
1599 | N-SUI | Sa. | 2019-10-12 15:30 |
Chaux Neuve La Côté Feuillée |
HS 118 | 1. Killian Peier | FIS | ||
1600 | N-SLO | Sa. | 2019-10-12 17:00 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Timi Zajc | FIS | ||
1601 | N-SLO | Sa. | 2019-10-12 17:00 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Ema Klinec | FIS | ||
1602 | N-SLO-MIX | Sa. | 2019-10-12 17:00 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. SSK Ilirija | FIS | ||
1603 | N-UKR-T | Su. | 2019-10-13 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Ternopil Oblast | FIS | ||
1604 | N-SUI-T | Su. | 2019-10-13 09:45 |
Chaux Neuve La Côté Feuillée |
HS 118 | 1. Zürcher Skiverband (ZSV) | FIS | ||
1605 | N-ROU | Fr. | 2019-10-18 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Daniel Andrei Cacina | FIS | ||
1606 | N-ROU | Fr. | 2019-10-18 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Daniela Vasilica Haralambie | FIS | ||
1607 | N-GER | Fr. | 2019-10-18 18:30 |
Klingenthal Sparkasse Vogtland Arena |
HS 140 | 1. Juliane Seyfarth | FIS | ||
1608 | N-GER | Fr. | 2019-10-18 18:30 |
Klingenthal Sparkasse Vogtland Arena |
HS 140 | 1. Karl Geiger | FIS | ||
1609 | N-EST | Sa. | 2019-10-19 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Martti Nõmme | FIS | ||
1610 | N-ITA | Sa. | 2019-10-19 | Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Giovanni Bresadola | FIS | ||
1611 | N-ITA | Sa. | 2019-10-19 | Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Elena Runggaldier | FIS | ||
1612 | N-EST-T | Sa. | 2019-10-19 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Otepää | FIS | ||
1613 | N-EST | Sa. | 2019-10-19 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Annemarii Bendi | FIS | ||
1614 | N-EST | Sa. | 2019-10-19 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Annemarii Bendi | FIS | ||
1615 | NJ-EST | Sa. | 2019-10-19 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Sten-Jörgen Leis | FIS | ||
1616 | N-EST | Sa. | 2019-10-19 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Martti Nõmme | FIS | ||
1617 | N-EST-MIX | Sa. | 2019-10-19 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Otepää | FIS | ||
1618 | N-KAZ | Sa. | 2019-10-19 | Almaty Sunkar |
HS 140 | 1. Valentina Sderzhikova | |||
1619 | N-KAZ | Sa. | 2019-10-19 | Almaty Sunkar |
HS 140 | 1. Danil Vassilyev | |||
1620 | N-ROU-T | Sa. | 2019-10-19 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. CSS Brasovia | FIS | ||
1621 | N-ROU | Sa. | 2019-10-19 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 97 | 1. Daniel Andrei Cacina | FIS | ||
1622 | N-ROU | Sa. | 2019-10-19 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 97 | 1. Daniela Vasilica Haralambie | FIS | ||
1623 | N-ROU-MIX | Sa. | 2019-10-19 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. CSS Brasovia | FIS | ||
1624 | N-AUT | Sa. | 2019-10-19 11:20 |
Tschagguns Montafoner Schanzenzentrum |
HS 108 | 1. Eva Pinkelnig | FIS | ||
1625 | N-AUT | Sa. | 2019-10-19 11:30 |
Tschagguns Montafoner Schanzenzentrum |
HS 108 | 1. Michael Hayböck | FIS | ||
1626 | N-GER-T | Sa. | 2019-10-19 11:35 |
Klingenthal Sparkasse Vogtland Arena |
HS 140 | 1. Bayern (BSV) | FIS |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1627 | N-KAZ | Su. | 2019-10-20 | Almaty Sunkar |
HS 100 | 1. Valentina Sderzhikova | |||
1628 | N-KAZ | Su. | 2019-10-20 | Almaty Sunkar |
HS 100 | 1. Sergey Tkachenko | |||
1629 | N-AUT | Su. | 2019-10-20 10:30 |
Innsbruck Bergisel-Schanze |
HS 128 | - cancelled - | |||
1630 | N-AUT | Su. | 2019-10-20 10:30 |
Innsbruck Bergisel-Schanze |
HS 128 | - cancelled - | |||
1631 | N-JPN | Sa. | 2019-10-26 | Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Sara Takanashi | FIS | ||
1632 | N-JPN | Sa. | 2019-10-26 | Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Junshiro Kobayashi | FIS | ||
1633 | N-NOR | Sa. | 2019-10-26 10:15 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Maren Lundby | FIS | ||
1634 | N-NOR | Sa. | 2019-10-26 10:45 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Robert Johansson | FIS | ||
1635 | N-NOR-T | Sa. | 2019-10-26 16:00 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Oppland | FIS | ||
1636 | N-JPN | Su. | 2019-10-27 | Sapporo Ōkurayama |
HS 137 | 1. Sara Takanashi | FIS | ||
1637 | N-JPN | Su. | 2019-10-27 | Sapporo Ōkurayama |
HS 137 | 1. Ryōyū Kobayashi | FIS | ||
1638 | N-SLO | Tu. | 2019-12-17 16:30 |
Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. Ema Klinec | FIS | ||
1639 | N-SLO | Tu. | 2019-12-17 16:30 |
Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. Anže Lanišek | FIS | ||
1640 | N-SLO-T | Tu. | 2019-12-17 16:30 |
Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. SK Triglav | FIS | ||
1641 | N-RUS | Su. | 2020-03-29 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 102 | ||||
1642 | N-RUS | Su. | 2020-03-29 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 102 | ||||
1643 | N-CZE | Su. | 2020-09-20 | Frenštát pod Radhoštěm Skokanský areál Jiřího Rašky |
HS 106 | 1. Čestmír Kožíšek | FIS | ||
1644 | N-CZE | Su. | 2020-09-20 | Frenštát pod Radhoštěm Skokanský areál Jiřího Rašky |
HS 106 | 1. Klára Ulrichová | FIS | ||
1645 | N-SWE | Sa. | 2020-09-26 | Örnsköldsvik Paradiskullen |
HS 100 | 1. Olof Lundgren | FIS | ||
1646 | N-SWE | Sa. | 2020-09-26 | Örnsköldsvik Paradiskullen |
HS 100 | 1. Frida Westman | FIS | ||
1647 | N-AUT | Sa. | 2020-09-26 10:30 |
Eisenerz Erzbergschanzen |
HS 109 | 1. Gregor Schlierenzauer | FIS | ||
1648 | N-AUT | Sa. | 2020-09-26 10:30 |
Eisenerz Erzbergschanzen |
HS 109 | 1. Daniela Iraschko-Stolz | FIS | ||
1649 | N-AUT | Su. | 2020-09-27 10:30 |
Bischofshofen Paul-Außerleitner-Schanze |
HS 142 | 1. Philipp Aschenwald | FIS | ||
1650 | N-AUT | Su. | 2020-09-27 10:30 |
Bischofshofen Paul-Außerleitner-Schanze |
HS 142 | 1. Chiara Hölzl | FIS | ||
1651 | N-FIN-T | Sa. | 2020-10-03 | Kuopio Puijon hyppyrimäki |
HS 100 | 1. Lahden Hiihtoseura | FIS | ||
1652 | N-FIN | Su. | 2020-10-04 | Kuopio Puijon hyppyrimäki |
HS 127 | 1. Niko Kytösaho | FIS | ||
1653 | N-FIN | Su. | 2020-10-04 | Kuopio Puijon hyppyrimäki |
HS 100 | 1. Susanna Forsström | FIS | ||
1654 | N-RUS | Th. | 2020-10-08 09:00 |
Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 106 | 1. Aleksandr Bazhenov | FIS | ||
1655 | N-RUS | Th. | 2020-10-08 09:00 |
Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 106 | 1. Irma Makhinia | FIS | ||
1656 | N-RUS | Sa. | 2020-10-10 09:00 |
Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 140 | 1. Ilmir Hazetdinov | FIS | ||
1657 | N-FRA | Sa. | 2020-10-10 10:00 |
Gérardmer Tremplin des Bas-Rupts |
HS 72 | 1. Valentin Foubert | FIS | ||
1658 | N-FRA | Sa. | 2020-10-10 10:00 |
Gérardmer Tremplin des Bas-Rupts |
HS 72 | 1. Joséphine Pagnier | FIS | ||
1659 | N-FRA-T | Sa. | 2020-10-10 19:00 |
Gérardmer Tremplin des Bas-Rupts |
HS 72 | 1. Savoie | |||
1660 | N-RUS-T | Su. | 2020-10-11 09:00 |
Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 140 | 1. Moskva | FIS | ||
1661 | N-NOR | Fr. | 2020-10-16 16:00 |
Trondheim Granåsen |
HS 140 | 1. Marius Lindvik | FIS | ||
1662 | N-NOR | Fr. | 2020-10-16 16:00 |
Trondheim Granåsen |
HS 140 | 1. Eirin Maria Kvandal | FIS | ||
1663 | N-POL | Sa. | 2020-10-17 10:30 |
Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. Joanna Szwab | FIS | ||
1664 | N-POL | Sa. | 2020-10-17 20:15 |
Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. Dawid Kubacki | FIS | ||
1665 | N-POL-T | Su. | 2020-10-18 11:00 |
Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. WSS Wisła | FIS | ||
1666 | N-GER | Th. | 2020-10-22 09:30 |
Oberstdorf Schattenbergschanze |
HS 137 | 1. Markus Eisenbichler | FIS |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1667 | N-GER-T | Th. | 2020-10-22 17:30 |
Oberstdorf Schattenbergschanze |
HS 137 | 1. Bayern (BSV) | FIS | ||
1668 | N-GER | Fr. | 2020-10-23 09:30 |
Oberstdorf Schattenbergschanze |
HS 106 | 1. Katharina Althaus | FIS | ||
1669 | N-GER-T | Fr. | 2020-10-23 17:00 |
Oberstdorf Schattenbergschanze |
HS 106 | 1. Thüringen (TSV) | FIS | ||
1670 | N-SUI | Sa. | 2020-10-24 | Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Gregor Deschwanden | FIS | ||
1671 | N-SUI | Sa. | 2020-10-24 | Einsiedeln Simon Ammann-Schanze |
HS 77 | 1. Sina Arnet | FIS | ||
1672 | N-ROU | Su. | 2020-10-25 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 97 | ||||
1673 | N-ROU | Su. | 2020-10-25 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 97 | ||||
1674 | N-ITA | Su. | 2020-10-25 | Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Samuel Costa | |||
1675 | N-ITA | Su. | 2020-10-25 | Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Lara Malsiner | |||
1676 | N-NOR | Fr. | 2020-10-30 20:15 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Daniel André Tande | FIS | ||
1677 | N-NOR | Fr. | 2020-10-30 20:15 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Silje Opseth | FIS | ||
1678 | N-NOR | Sa. | 2020-12-05 12:20 |
Lillehammer Lysgårdsbakken |
HS 140 | 1. Maren Lundby | FIS | ||
1679 | N-NOR | Sa. | 2020-12-05 16:20 |
Lillehammer Lysgårdsbakken |
HS 140 | 1. Bendik Jacobsen Heggli | FIS | ||
1680 | N-POL | Tu. | 2020-12-22 | Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. Kamila Karpiel | |||
1681 | N-POL | Tu. | 2020-12-22 | Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. Tomasz Pilch | |||
1682 | N-EST-T | Sa. | 2021-03-13 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Otepää | |||
1683 | N-EST | Sa. | 2021-03-13 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Artti Aigro | |||
1684 | N-RUS | Th. | 2021-04-01 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 102 | 1. Denis Kornilov | FIS | ||
1685 | N-RUS | Th. | 2021-04-01 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 102 | 1. Irina Avvakumova | FIS | ||
1686 | N-FRA | Su. | 2021-04-04 | Courchevel Tremplin au Praz |
HS 96 | 1. Matteo Baud | |||
1687 | N-FRA | Su. | 2021-04-04 | Courchevel Tremplin au Praz |
HS 96 | 1. Joséphine Pagnier | |||
1688 | N-RUS | Mo. | 2021-04-05 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 140 | 1. Mikhail Nazarov | FIS | ||
1689 | N-RUS | Mo. | 2021-04-05 | Chaykovskiy Snezhinka |
HS 140 | 1. Irina Avvakumova | FIS | ||
1690 | N-POL | Fr. | 2021-07-09 14:00 |
Zakopane Średnia Krokiew |
HS 105 | - cancelled - | |||
1691 | N-POL | Fr. | 2021-07-09 14:15 |
Zakopane Średnia Krokiew |
HS 105 | - cancelled - | |||
1692 | N-SLO | Tu. | 2021-10-05 17:00 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Anže Lanišek | FIS | ||
1693 | N-SLO | Tu. | 2021-10-05 17:00 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Nika Križnar | FIS | ||
1694 | N-RUS | Th. | 2021-10-07 09:00 |
Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 106 | 1. Irina Avvakumova | FIS | ||
1695 | N-EST | Sa. | 2021-10-09 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Kristjan Ilves | FIS | ||
1696 | N-CZE | Sa. | 2021-10-09 | Frenštát pod Radhoštěm Skokanský areál Jiřího Rašky |
HS 106 | 1. Viktor Polášek | FIS | ||
1697 | N-CZE | Sa. | 2021-10-09 | Frenštát pod Radhoštěm Skokanský areál Jiřího Rašky |
HS 106 | 1. Klára Ulrichová | FIS | ||
1698 | N-EST-T | Sa. | 2021-10-09 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Elva | FIS | ||
1699 | N-EST | Sa. | 2021-10-09 | Otepää Tehvandi |
HS 97 | 1. Annemarii Bendi | FIS | ||
1700 | N-RUS | Sa. | 2021-10-09 09:00 |
Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 140 | 1. Evgeniy Klimov | FIS | ||
1701 | N-RUS-T | Su. | 2021-10-10 09:00 |
Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 140 | 1. Nizhniy-Novgorod | |||
1702 | N-SUI | Fr. | 2021-10-15 17:30 |
Gibswil Bachtelblick-Schanze |
HS 66 | 1. Emily Torazza | FIS | ||
1703 | NJ-SUI | Fr. | 2021-10-15 17:30 |
Gibswil Bachtelblick-Schanze |
HS 66 | 1. Giulia Belz | FIS | ||
1704 | N-SUI | Fr. | 2021-10-15 17:30 |
Gibswil Bachtelblick-Schanze |
HS 66 | 1. Felix Trunz | FIS | ||
1705 | N-SUI | Sa. | 2021-10-16 09:30 |
Einsiedeln Andreas Küttel-Schanze |
HS 117 | 1. Gregor Deschwanden | FIS | ||
1706 | N-AUT | Sa. | 2021-10-16 10:30 |
Stams Brunnentalschanzen |
HS 115 | 1. Daniela Iraschko-Stolz | FIS |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1707 | N-AUT | Sa. | 2021-10-16 10:30 |
Stams Brunnentalschanzen |
HS 115 | 1. Daniel Huber | FIS | ||
1708 | NJ-SUI | Sa. | 2021-10-16 11:00 |
Einsiedeln Simon Ammann-Schanze |
HS 77 | 1. Leon Niederberger | FIS | ||
1709 | N-FIN | Sa. | 2021-10-16 14:30 |
Lahti Salpausselän Hyppyrimäet |
HS 100 | 1. Jenny Rautionaho | FIS | ||
1710 | N-FIN | Sa. | 2021-10-16 16:30 |
Lahti Salpausselän Hyppyrimäet |
HS 130 | 1. Eetu Nousiainen | FIS | ||
1711 | N-ITA | Su. | 2021-10-17 | Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Francesco Cecon | FIS | ||
1712 | N-ITA | Su. | 2021-10-17 | Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 106 | 1. Lara Malsiner | FIS | ||
1713 | N-AUT | Su. | 2021-10-17 10:00 |
Innsbruck Bergisel-Schanze |
HS 128 | 1. Daniel Huber | FIS | ||
1714 | N-AUT | Su. | 2021-10-17 10:00 |
Innsbruck Bergisel-Schanze |
HS 128 | 1. Eva Pinkelnig | FIS | ||
1715 | N-JPN | Fr. | 2021-10-22 04:30 |
Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Sara Takanashi | FIS | ||
1716 | N-JPN | Fr. | 2021-10-22 05:15 |
Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Ryōyū Kobayashi | FIS | ||
1717 | N-GER | Sa. | 2021-10-23 17:30 |
Oberhof Rennsteig-Schanze |
HS 100 | 1. Katharina Althaus | FIS | ||
1718 | N-GER | Sa. | 2021-10-23 17:30 |
Oberhof Rennsteig-Schanze |
HS 100 | 1. Karl Geiger | FIS | ||
1719 | N-JPN | Su. | 2021-10-24 03:30 |
Sapporo Ōkurayama |
HS 137 | 1. Sara Takanashi | FIS | ||
1720 | N-JPN | Su. | 2021-10-24 04:15 |
Sapporo Ōkurayama |
HS 137 | 1. Ryōyū Kobayashi | FIS | ||
1721 | N-GER-T | Su. | 2021-10-24 10:30 |
Oberhof Rennsteig-Schanze |
HS 100 | 1. Thüringen (TSV) | FIS | ||
1722 | N-GER-T | Su. | 2021-10-24 10:30 |
Oberhof Rennsteig-Schanze |
HS 100 | 1. Bayern (BSV) | FIS | ||
1723 | N-POL | Th. | 2021-10-28 20:00 |
Zakopane Średnia Krokiew |
HS 105 | 1. Julia Clair | FIS | ||
1724 | N-POL | Th. | 2021-10-28 20:15 |
Zakopane Średnia Krokiew |
HS 105 | 1. Piotr Żyła | FIS | ||
1725 | N-POL-T | Fr. | 2021-10-29 11:45 |
Zakopane Średnia Krokiew |
HS 105 | 1. WSS Wisła | FIS | ||
1726 | N-NOR | Sa. | 2021-10-30 17:00 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Oscar Petersen Westerheim | FIS | ||
1727 | N-NOR | Sa. | 2021-10-30 17:00 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Silje Opseth | FIS | ||
1728 | N-NOR-T | Su. | 2021-10-31 10:30 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Buskerud | FIS | ||
1729 | N-NOR-MIX | Su. | 2021-10-31 13:30 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Buskerud | FIS | ||
1730 | N-SLO-T | We. | 2021-12-22 17:00 |
Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. SK Triglav | FIS | ||
1731 | N-SLO | We. | 2021-12-22 17:00 |
Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. Timi Zajc | FIS | ||
1732 | N-SLO | We. | 2021-12-22 17:00 |
Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. Urša Bogataj | FIS | ||
1733 | N-POL | Th. | 2021-12-23 17:00 |
Zakopane Wielka Krokiew |
HS 140 | 1. Nicole Konderla | FIS | ||
1734 | N-POL | Th. | 2021-12-23 17:00 |
Zakopane Wielka Krokiew |
HS 140 | 1. Kamil Stoch | FIS | ||
1735 | N-FIN | Su. | 2022-01-16 11:00 |
Lahti Salpausselän Hyppyrimäet |
HS 130 | 1. Jenny Rautionaho | FIS | ||
1736 | N-FIN | Su. | 2022-01-16 12:20 |
Lahti Salpausselän Hyppyrimäet |
HS 130 | 1. Antti Aalto | FIS | ||
1737 | N-FIN | Fr. | 2022-04-01 16:00 |
Rovaniemi Ounasvaaran Hyppyrimäki |
HS 100 | 1. Niko Kytösaho | FIS | ||
1738 | N-FIN | Fr. | 2022-04-01 16:00 |
Rovaniemi Ounasvaaran Hyppyrimäki |
HS 100 | 1. Jenny Rautionaho | FIS | ||
1739 | N-FRA | Sa. | 2022-04-02 14:00 |
Prémanon Stade Nordique des Tuffes |
HS 90 | 1. Enzo Milesi | FIS | ||
1740 | N-FRA | Sa. | 2022-04-02 14:00 |
Prémanon Stade Nordique des Tuffes |
HS 90 | 1. Joséphine Pagnier | FIS | ||
1741 | N-NOR | Sa. | 2022-09-10 11:45 |
Lillehammer Lysgårdsbakken |
HS 98 | 1. Anders Fannemel | FIS | ||
1742 | N-NOR | Sa. | 2022-09-10 11:45 |
Lillehammer Lysgårdsbakken |
HS 98 | 1. Nora Midtsundstad | FIS | ||
1743 | N-NOR | Su. | 2022-09-11 11:10 |
Lillehammer Lysgårdsbakken |
HS 140 | 1. Sondre Ringen | FIS | ||
1744 | N-NOR | Su. | 2022-09-11 11:10 |
Lillehammer Lysgårdsbakken |
HS 140 | 1. Nora Midtsundstad | FIS | ||
1745 | N-SLO | Tu. | 2022-09-27 16:40 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Ema Klinec | FIS | ||
1746 | N-SLO | Tu. | 2022-09-27 16:40 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Anže Lanišek | FIS |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1747 | N-USA | Fr. | 2022-09-30 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
HS 100 | 1. Annika Belshaw | FIS | ||
1748 | N-USA | Fr. | 2022-09-30 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
HS 100 | 1. Casey Larson | FIS | ||
1749 | N-USA | Sa. | 2022-10-01 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
HS 128 | 1. Annika Belshaw | FIS | ||
1750 | N-USA | Sa. | 2022-10-01 | Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
HS 128 | 1. Casey Larson | FIS | ||
1751 | N-RUS | Th. | 2022-10-06 09:00 |
Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 106 | 1. Alexandra Kustova | FIS | ||
1752 | N-RUS | Th. | 2022-10-06 09:00 |
Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 106 | 1. Danil Sadreev | FIS | ||
1753 | N-UKR | Fr. | 2022-10-07 11:00 |
Vorokhta Avangard |
HS 83 | 1. Tetiana Pylypchuk | FIS | ||
1754 | N-UKR | Fr. | 2022-10-07 12:00 |
Vorokhta Avangard |
HS 83 | 1. Dmytro Mazurchuk | FIS | ||
1755 | N-RUS | Sa. | 2022-10-08 09:00 |
Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 140 | 1. Alexandra Kustova | FIS | ||
1756 | N-RUS | Sa. | 2022-10-08 09:00 |
Esto-Sadok Olympic Hill |
HS 140 | 1. Danil Sadreev | FIS | ||
1757 | N-UKR | Su. | 2022-10-09 12:00 |
Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Dmytro Mazurchuk | FIS | ||
1758 | N-AUT | Sa. | 2022-10-15 10:45 |
Ramsau W90-Schanze |
HS 98 | 1. Eva Pinkelnig | FIS | ||
1759 | N-AUT | Sa. | 2022-10-15 10:45 |
Ramsau W90-Schanze |
HS 98 | 1. Stefan Kraft | FIS | ||
1760 | N-AUT | Su. | 2022-10-16 10:00 |
Bischofshofen Paul-Außerleitner-Schanze |
HS 142 | 1. Eva Pinkelnig | FIS | ||
1761 | N-AUT | Su. | 2022-10-16 10:00 |
Bischofshofen Paul-Außerleitner-Schanze |
HS 142 | 1. Manuel Fettner | FIS | ||
1762 | N-POL | Tu. | 2022-10-18 17:30 |
Zakopane Średnia Krokiew |
HS 105 | 1. Nicole Konderla | FIS | ||
1763 | N-POL | Tu. | 2022-10-18 18:00 |
Zakopane Średnia Krokiew |
HS 105 | 1. Dawid Kubacki | FIS | ||
1764 | N-POL-T | We. | 2022-10-19 11:00 |
Zakopane Średnia Krokiew |
HS 105 | 1. TS Wisła Zakopane | FIS | ||
1765 | N-CZE | Sa. | 2022-10-22 | Liberec Ještěd A |
HS 136 | 1. Filip Sakala | FIS | ||
1766 | N-CZE | Sa. | 2022-10-22 | Liberec Ještěd B |
HS 100 | 1. Klára Ulrichová | FIS | ||
1767 | N-JPN | Sa. | 2022-10-22 01:45 |
Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Sara Takanashi | FIS | ||
1768 | N-JPN | Sa. | 2022-10-22 02:30 |
Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Ren Nikaidō | FIS | ||
1769 | NJ-SUI | Sa. | 2022-10-22 15:00 |
Kandersteg Blümlisalp-Schanze |
HS 74 | 1. Melinda Schoch | FIS | ||
1770 | N-SUI | Sa. | 2022-10-22 15:00 |
Kandersteg Blümlisalp-Schanze |
HS 74 | 1. Sina Arnet | FIS | ||
1771 | NJ-SUI | Sa. | 2022-10-22 15:00 |
Kandersteg Blümlisalp-Schanze |
HS 74 | 1. Maurin Schneider | FIS | ||
1772 | N-GER | Sa. | 2022-10-22 17:00 |
Hinterzarten Rothaus-Schanze |
HS 111 | 1. Selina Freitag | FIS | ||
1773 | N-GER | Sa. | 2022-10-22 17:00 |
Hinterzarten Rothaus-Schanze |
HS 111 | 1. Andreas Wellinger | FIS | ||
1774 | NJ-SUI | Sa. | 2022-10-22 17:00 |
Kandersteg Lötschberg-Schanze |
HS 106 | 1. Remo Imhof | FIS | ||
1775 | NJ-GER | Sa. | 2022-10-22 17:00 |
Hinterzarten Rothaus-Schanze |
HS 111 | 1. Nathalie Armbruster | FIS | ||
1776 | NJ-GER | Sa. | 2022-10-22 17:00 |
Hinterzarten Rothaus-Schanze |
HS 111 | 1. Adrian Tittel | FIS | ||
1777 | N-SUI | Sa. | 2022-10-22 18:30 |
Kandersteg Lötschberg-Schanze |
HS 106 | 1. Gregor Deschwanden | FIS | ||
1778 | N-JPN | Su. | 2022-10-23 01:00 |
Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Sara Takanashi | FIS | ||
1779 | N-JPN | Su. | 2022-10-23 01:30 |
Hakuba Large Hill |
HS 131 | 1. Ryōyū Kobayashi | FIS | ||
1780 | N-SUI-MIX | Su. | 2022-10-23 10:00 |
Kandersteg Lötschberg-Schanze |
HS 106 | 1. Zürcher Skiverband (ZSV) | FIS | ||
1781 | N-GER-T | Su. | 2022-10-23 11:00 |
Hinterzarten Rothaus-Schanze |
HS 111 | 1. Baden-Württemberg (SBW) | FIS | ||
1782 | N-GER-T | Su. | 2022-10-23 11:00 |
Hinterzarten Rothaus-Schanze |
HS 111 | 1. Bayern (BSV) | FIS | ||
1783 | N-ITA | Sa. | 2022-10-29 | Villach Villacher Alpen Arena |
HS 98 | 1. Jessica Malsiner | FIS | ||
1784 | N-ITA | Sa. | 2022-10-29 | Villach Villacher Alpen Arena |
HS 98 | 1. Giovanni Bresadola | FIS | ||
1785 | NJ-ITA | Sa. | 2022-10-29 | Villach Villacher Alpen Arena |
HS 98 | 1. Annika Sieff | FIS | ||
1786 | NJ-ITA | Sa. | 2022-10-29 | Villach Villacher Alpen Arena |
HS 98 | 1. Iacopo Bortolas | FIS |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1787 | N-NOR | Sa. | 2022-10-29 17:45 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Thea Minyan Bjørseth | FIS | ||
1788 | N-NOR | Sa. | 2022-10-29 17:45 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Daniel André Tande | FIS | ||
1789 | N-NOR-T | Su. | 2022-10-30 10:15 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Akershus | FIS | ||
1790 | N-NOR-MIX | Su. | 2022-10-30 12:45 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Buskerud | FIS | ||
1791 | N-NOR | Mo. | 2022-12-05 18:45 |
Lillehammer Lysgårdsbakken |
HS 140 | 1. Anna Odine Strøm | FIS | ||
1792 | N-SLO | We. | 2022-12-21 16:30 |
Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. Anže Lanišek | FIS | ||
1793 | N-SLO | We. | 2022-12-21 17:30 |
Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. Nika Križnar | FIS | ||
1794 | N-SLO-T | We. | 2022-12-21 19:30 |
Planica Bloudkova velikanka |
HS 138 | 1. SK Triglav Kranj | FIS | ||
1795 | N-FRA | Th. | 2022-12-22 11:00 |
Chaux Neuve La Côté Feuillée |
HS 118 | 1. Joséphine Pagnier | FIS | ||
1796 | N-FRA | Th. | 2022-12-22 12:00 |
Chaux Neuve La Côté Feuillée |
HS 118 | 1. Enzo Milesi | FIS | ||
1797 | N-POL | Th. | 2022-12-22 17:00 |
Wisła Skocznia im. Adama Małysza |
HS 134 | 1. Kamil Stoch | FIS | ||
1798 | NST-U13 | Sa. | 2023-10-07 09:30 |
Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 38 | 1. Cvetan Tonev | FIS | ||
1799 | NST-U13 | Sa. | 2023-10-07 09:30 |
Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 38 | 1. Iva Karadimova | FIS | ||
1800 | NST-U15 | Sa. | 2023-10-07 12:00 |
Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Alek Feshev | FIS | ||
1801 | NST-U15 | Sa. | 2023-10-07 12:00 |
Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Ioana Enea | FIS | ||
1802 | NST | Sa. | 2023-10-07 12:00 |
Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Hektor Kapustík | FIS | ||
1803 | NST | Sa. | 2023-10-07 12:00 |
Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Andra Gheorghe | FIS | ||
1804 | N-USA | Tu. | 2023-10-10 20:00 |
Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
HS 128 | 1. Annika Belshaw | FIS | ||
1805 | N-USA | Tu. | 2023-10-10 20:00 |
Lake Placid MacKenzie Intervale Ski Jump |
HS 128 | 1. Erik Belshaw | FIS | ||
1806 | N-UKR | We. | 2023-10-11 | Vorokhta Avangard |
HS 83 | 1. Oleksandr Shumbarets | FIS | ||
1807 | N-UKR | We. | 2023-10-11 | Vorokhta Avangard |
HS 83 | 1. Karina Kozlova | FIS | ||
1808 | N-SLO | We. | 2023-10-11 16:00 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Ema Klinec | FIS | ||
1809 | N-SLO | We. | 2023-10-11 16:00 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. Peter Prevc | FIS | ||
1810 | N-SLO-MIX | We. | 2023-10-11 16:00 |
Kranj OMV Center |
HS 109 | 1. SSK Norica Žiri | FIS | ||
1811 | N-UKR-MIX | Th. | 2023-10-12 | Vorokhta Avangard |
HS 83 | 1. Ternopil region | FIS | ||
1812 | N-UKR | Th. | 2023-10-12 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Oleksandr Shumbarets | FIS | ||
1813 | N-UKR | Th. | 2023-10-12 | Vorokhta Avangard |
HS 100 | 1. Karina Kozlova | FIS | ||
1814 | N-AUT | Th. | 2023-10-12 14:15 |
Bischofshofen Paul-Außerleitner-Schanze |
HS 142 | 1. Daniel Tschofenig | FIS | ||
1815 | N-AUT | Th. | 2023-10-12 14:15 |
Bischofshofen Paul-Außerleitner-Schanze |
HS 142 | 1. Eva Pinkelnig | FIS | ||
1816 | N-AUT | Su. | 2023-10-15 11:00 |
Hinzenbach Aigner-Schanze |
HS 90 | 1. Daniel Tschofenig | FIS | ||
1817 | N-AUT | Su. | 2023-10-15 11:00 |
Hinzenbach Aigner-Schanze |
HS 90 | 1. Jacqueline Seifriedsberger | FIS | ||
1818 | N-ROU | Fr. | 2023-10-20 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Nicolae Sorin Mitrofan | FIS | ||
1819 | N-ROU | Fr. | 2023-10-20 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Daniela Vasilica Haralambie | FIS | ||
1820 | N-ROU-JUN | Fr. | 2023-10-20 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 71 | 1. Cosmin Donciu | FIS | ||
1821 | N-SUI | Sa. | 2023-10-21 12:00 |
Kandersteg Lötschberg-Schanze |
HS 106 | 1. Gregor Deschwanden | FIS | ||
1822 | N-SUI-JUN | Sa. | 2023-10-21 19:00 |
Kandersteg Blümlisalp-Schanze |
HS 74 | 1. Melinda Schoch | FIS | ||
1823 | N-SUI | Sa. | 2023-10-21 19:00 |
Kandersteg Lötschberg-Schanze |
HS 106 | 1. Yanick Wasser | FIS | ||
1824 | N-SUI | Sa. | 2023-10-21 19:00 |
Kandersteg Lötschberg-Schanze |
HS 106 | 1. Sina Arnet | FIS | ||
1825 | N-POL | Sa. | 2023-10-21 20:30 |
Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. Anna Twardosz | FIS | ||
1826 | N-POL | Sa. | 2023-10-21 20:45 |
Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. Dawid Kubacki | FIS |
- Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 -
1827 | N-ROU | Su. | 2023-10-22 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 97 | 1. Daniela Vasilica Haralambie | FIS | ||
1828 | N-ROU | Su. | 2023-10-22 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 97 | 1. Daniel Andrei Cacina | FIS | ||
1829 | N-ROU-JUN | Su. | 2023-10-22 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 97 | 1. Cosmin Donciu | FIS | ||
1830 | N-ROU-T | Su. | 2023-10-22 | Râşnov Trambulină Valea Cărbunării |
HS 97 | 1. CS Dinamo | FIS | ||
1831 | N-POL-T | Su. | 2023-10-22 11:00 |
Szczyrk Skalite |
HS 104 | 1. WSS Wisła | FIS | ||
1832 | N-JPN | Th. | 2023-10-26 03:30 |
Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Naoki Nakamura | FIS | ||
1833 | N-JPN | Th. | 2023-10-26 11:00 |
Sapporo Miyanomori |
HS 100 | 1. Yuki Itō | FIS | ||
1834 | NST-U9 | Sa. | 2023-10-28 10:00 |
Bad Freienwalde Papengrundschanzen |
K 10 | 1. Miķelis Švede | FIS | ||
1835 | NST-U11 | Sa. | 2023-10-28 10:00 |
Bad Freienwalde Papengrundschanzen |
K 21 | 1. Melānija Reičela Ozoliņa | FIS | ||
1836 | NST-U11 | Sa. | 2023-10-28 10:00 |
Bad Freienwalde Papengrundschanzen |
K 21 | 1. Leon Latypov | FIS | ||
1837 | NST-U13 | Sa. | 2023-10-28 10:00 |
Bad Freienwalde Papengrundschanzen |
K 42 | 1. Anja Rost | FIS | ||
1838 | NST-U13 | Sa. | 2023-10-28 10:00 |
Bad Freienwalde Papengrundschanzen |
K 42 | 1. Maximilian Ehrenreich | FIS | ||
1839 | N-ITA | Sa. | 2023-10-28 10:30 |
Villach Villacher Alpen Arena |
HS 98 | 1. Francesco Cecon | FIS | ||
1840 | N-ITA | Sa. | 2023-10-28 10:30 |
Villach Villacher Alpen Arena |
HS 98 | 1. Lara Malsiner | FIS | ||
1841 | N-ITA-JUN | Sa. | 2023-10-28 10:30 |
Villach Villacher Alpen Arena |
HS 98 | 1. Manuel Senoner | FIS | ||
1842 | N-ITA-JUN | Sa. | 2023-10-28 10:30 |
Villach Villacher Alpen Arena |
HS 98 | 1. Martina Zanitzer | FIS | ||
1843 | NST-U15 | Sa. | 2023-10-28 12:30 |
Bad Freienwalde Kurstadtschanze Helmut Recknagel |
HS 66 | 1. Mila Twarok | FIS | ||
1844 | NST-U15 | Sa. | 2023-10-28 12:30 |
Bad Freienwalde Kurstadtschanze Helmut Recknagel |
HS 66 | 1. Jan Stopka | FIS | ||
1845 | N-NOR | Sa. | 2023-10-28 14:40 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Eirin Maria Kvandal | FIS | ||
1846 | N-NOR | Sa. | 2023-10-28 14:40 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Halvor Egner Granerud | FIS | ||
1847 | N-NOR-MIX | Sa. | 2023-10-28 17:00 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Buskerud | FIS | ||
1848 | N-JPN | Su. | 2023-10-29 04:45 |
Sapporo Ōkurayama |
HS 137 | 1. Ren Nikaidō | FIS | ||
1849 | N-JPN | Su. | 2023-10-29 05:15 |
Sapporo Ōkurayama |
HS 137 | 1. Sara Takanashi | FIS | ||
1850 | N-NOR-T | Su. | 2023-10-29 10:30 |
Oslo Midtstubakken |
HS 106 | 1. Akershus | FIS | ||
1851 | N-GER-JUN | Sa. | 2023-11-04 18:00 |
Klingenthal Sparkasse Vogtland Arena |
HS 140 | 1. Alvine Holz | FIS | ||
1852 | N-GER-JUN | Sa. | 2023-11-04 18:00 |
Klingenthal Sparkasse Vogtland Arena |
HS 140 | 1. Adrian Tittel | FIS | ||
1853 | N-GER | Sa. | 2023-11-04 18:00 |
Klingenthal Sparkasse Vogtland Arena |
HS 140 | 1. Selina Freitag | FIS | ||
1854 | N-GER | Sa. | 2023-11-04 18:00 |
Klingenthal Sparkasse Vogtland Arena |
HS 140 | 1. Martin Hamann | FIS | ||
1855 | N-GER-T | Su. | 2023-11-05 10:00 |
Klingenthal Sparkasse Vogtland Arena |
HS 140 | 1. Sachsen (SVS) | FIS | ||
1856 | N-GER-T | Su. | 2023-11-05 10:00 |
Klingenthal Sparkasse Vogtland Arena |
HS 140 | 1. Bayern (BSV) | FIS | ||
1857 | NST-U15 | Sa. | 2024-01-13 11:30 |
Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 66 | 1. Kirá Maria Kapustíkova | FIS | ||
1858 | NST-U15 | Sa. | 2024-01-13 11:30 |
Predazzo Trampolino Giuseppe dal Ben |
HS 66 | 1. Luca Spulber | FIS | ||
1859 | N-NOR | Tu. | 2024-03-19 11:00 |
Lillehammer Lysgårdsbakken |
HS 140 | 1. Johann Andre Forfang | FIS | ||
1860 | N-NOR | Tu. | 2024-03-19 11:00 |
Lillehammer Lysgårdsbakken |
HS 140 | 1. Eirin Maria Kvandal | FIS |